+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Kaşlarınızın modelini değiştirme zamanı

Kaşınızı kime aldırmalısınız? Bunun için kaşınızı alacak kişinin kendi kaşlarını nasıl aldığına bakmanız yeterli. Kuaför salonuna girdiğinizde kaş alacak kişinin kaşlarına dikkatlice bakın. Kaşları iyi alınmış gözüküyorsa tereddüt etmeden kaşlarınızı ellerine teslim edebilirsiniz. Bu görüntüye sahip olmak için 3 neden * Kalın görünümlü kaşlar, göz bölgenizi daha çok vurgular. * Göz makyajına fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz. * Kavis olmadığı için kendiniz de kolayca

 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Kaşlarınızın modelini değiştirme zamanı

  Kaşınızı kime aldırmalısınız?

  Bunun için kaşınızı alacak kişinin kendi kaşlarını nasıl aldığına bakmanız yeterli. Kuaför salonuna girdiğinizde kaş alacak kişinin kaşlarına dikkatlice bakın. Kaşları iyi alınmış gözüküyorsa tereddüt etmeden kaşlarınızı ellerine teslim edebilirsiniz.

  Bu görüntüye sahip olmak için 3 neden

  * Kalın görünümlü kaşlar, göz bölgenizi daha çok vurgular.
  * Göz makyajına fazla zaman harcamanıza gerek kalmaz.
  * Kavis olmadığı için kendiniz de kolayca düzeltebilirsiniz.

  Eski alışkanlık, yeni trend

  Bumerang görünümlü kaşlara elveda: Son yıllarda hemen hemen herkesin tercihi olan ince ve kavisli kaşlara veda etmenin zamanı geldi. Bu tip kaşlar, yüze kızgın bir ifade verdiği gibi, yaşı da büyük gösteriyor!
  Hafif eğimli, kalın kaşlara merhaba: Yeni kaş modelinizle yüzünüzün ifadesi yumuşayacak. Ancak, bu kaş modelini, seksenli yılların dağınık ve kalın kaş modası ile karıştırmayın!

  Kaş alma metodları

  Cımbız: Yeni kaş modasını uygulamak için önce profesyonel ellere ihtiyacınız olacak. Daha sonra kendiniz aynı şeklin üzerinden düzeltebilirsiniz. Kalın kaşlar, ince kaşlara göre daha az uğraş isteyeceği için cımbızla düzeltmeniz yeterli olacaktır.

  Ağda: Ülkemizde henüz fazla yaygınlaşmasa da ağda ile kaş almak pratik ve acısız bir yöntem. Gür ve inatçı kaşlar için cımbızdan daha etkili olan ağdayı kendiniz uygulamayın. Bu işlemi kaşınızı alan kişinin yapması daha doğru olur.

  Kaş boyama metodları

  Yeni kaşlarınıza kavuşmak için biraz zaman, biraz da sabır gerekeceği için, kalınlaşma sürecinde kaşlarınızı boyayarak düzgün bir görüntü elde edebilirsiniz. Kaş renginizin saç renginizle uyumlu olması için kaşlarınızı saç boyası ile değil de kozmetik reyonlarında bulabileceğiniz kaş kit'leri ile boyayın. Hemen hemen her markanın kaş kit'i var.

  Evde kaş alma yöntemleri

  Kaşlarımı kimseye elletmem kendim alırım diyorsanız yeni kaş modasını evde de uygulayabilirsiniz.

  1. ADIM: Bir kalemi burnunuzun kenarına paralel şekilde tutarak kaşınızın başlangıç noktasını belirleyin. Kaşınızın en yüksek bölgesini yani eğimin başlayacağı yeri belirlemek için kalemi göz bebeğinizin bitiş noktasına paralel tutarak işaretleyin. Bitiş noktasını belirlemek içinse, kalemi gözünüzün dış köşesinden kaşınıza diagonal tutun.

  2. ADIM: Göz kalemiyle işaretlediğiniz noktaları birleştirerek kaş şeklinizi oluşturun. Daha sonra cımbız, ip veya ağda yardımıyla işaretin üzerinden alın.

  Kaşlarınızın görüntüsü kalın olacağı için birden fazla tüy çekmeyin. Kaşlarınızı tek tek alın ki arada boşluklar olmasın. Kaşlarınızın üst bölgesi için de aynı durum geçerli. Çok fazla tüy alırsanız kaşınızın şeklini bozabilirsiniz.

  3. ADIM:
  Kaş fırçası ile tarayıp, uzun tüyleri makasla kesin.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Hoşgeldin Yazısını Değiştirme
  YukseLL Tarafından Yazılım (işletim Sistemleri) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-10-2009, 12:54 AM
 2. Şimdi gül yetiştirmenin tam zamanı
  piraye Tarafından Bitkiler Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-09-2009, 03:51 PM
 3. Gitmek Zamanı Şimdi
  blueice Tarafından Edebiyat ve Edebiyatçılar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-04-2009, 03:39 PM
 4. Tüylerden Kurtulma Zamanı..
  ZEYNEP Tarafından Güzellik ve Makyaj Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-01-2009, 04:14 PM
 5. Kabin Memuru Olmanın Tam Zamanı
  gookhann Tarafından Pilotlar,Kabin memurları Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-07-2008, 04:15 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •