+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Giyimin içyüzü

Aynı düşünce, günümüzde erkekler için de geçerli. Erkeğin içgiyiminin beyaz pamuklu fanila ve külottan ibaret olduğu dönemler çok gerilerde kaldı. Artık erkekler için de giyimin içyüzü büyük önem taşıyor. Carson Kressley’in içgiyime ilişkin açıklamalarını sizlere aktarıyoruz. İçgiyim, aslında erkeğin en yakın arkadaşıdır. İçimize giyeceklerinizin her şeyden önce rahat ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. İçgiyimin yüreklere su serpecek önemli özellikleri var. Fiyatları göz korkutacak

 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Giyimin içyüzü

  Aynı düşünce, günümüzde erkekler için de geçerli. Erkeğin içgiyiminin beyaz pamuklu fanila ve külottan ibaret olduğu dönemler çok gerilerde kaldı.

  Artık erkekler için de giyimin içyüzü büyük önem taşıyor. Carson Kressley’in içgiyime ilişkin açıklamalarını sizlere aktarıyoruz.

  İçgiyim, aslında erkeğin en yakın arkadaşıdır. İçimize giyeceklerinizin her şeyden önce rahat ve kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. İçgiyimin yüreklere su serpecek önemli özellikleri var. Fiyatları göz korkutacak boyutlarda olmuyor. Bu nedenle hiç değilse yılda bir kez, iç giyiminizi yenilemelisiniz.

  İçgiyiminizin modeli önemli sayılmayabilir ama yüzde 100 pamuk ipliğiyle üretilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. Bazı içimize giydiklerimizde pamuk ipliğine bir miktar lycra da karıştırılıyor. Lycra’lı iç giyeceklerin biraz daha esnek olmaları nedeniyle tercih edilmelerini anlayışla karşılıyorum. Ancak vücudun sağlığı açısından lycra oranının yüksek olmaması gerekir. Çünkü lycra’lı giyecekler vücudun hava almasını önler.

  Tercih edeceğiniz içgiyim stili tamamen kişiye özeldir. İçgiyiminizi hayatınıza giren çok az kişi görebilir. Acaba boxer mı yoksa slip mi sizin için uygun olur? Bana göre, boxer’ları gençlere bırakmak daha doğru... Seksi görünmek uğruna kendinizi gülünç duruma düşürmeyin! Boxer sliplerin, hemen her yaşta erkek için uygun olduğu kanısındayım.

  Sıra çoraplarda

  ‘Acaba ne renk çorap giysem?’ İşte erkeklerin ezelden beri zihinlerini kurcalayan sorulardan biri... Erkekler, gömlek ve pantolon seçiminde zorlanmayabilirler, fakat sıra çoraba gelince akan sular duruyor. Bana sorarsanız, koyu renk çorapları tercih etmeniz doğru olur. Çorabınızın rengi, her zaman elbisenizin renginden en aşağı bir ton daha koyu olmalıdır.

  Okurlarımdan, asla ten rengi çorap giymemelerini rica ediyorum. Çorap rengi seçerken, giyeceğiniz ayakkabının rengini de dikkate alın. Ayakkabınızla aynı renkte çorap giymenizi kimse yadırgamaz. Siyah ve kahverengi düz renk çoraplar her zaman elinizin altında bulunsun. Eğer desenli çorap seviyorsanız lütfen göze batacak kadar büyük desenli ve çok renkli çoraplara rağbet etmeyin.

  Eğer rahat gündelik kıyafet giyecekseniz, o zaman parlak renkli çoraplarla kıyafetinizi tamamlarsınız. Gençlerin arkadaş partilerine giderken böyle renkli çoraplar giymeleri hiç de garipsenmez.

  Şimdi gelelim önemli bir sorunun cevabına: Acaba çorapların konçlarının uzunluğu ne kadar olmalı? Kaliteli bir çorabın konçları daima uzundur. En azından baldırınızı tamamen örtecek kadar uzun olmalı. Çorapların ayakkabının üzerine düşmesi hiç kabul edilemez. Çorapların aşağıya düşmelerini önlemek için dedelerinizin dedelerinin kullandıkları jartiyerlere müracaat etmekten başka şansınız yok. Unutmayın, iyi kalitede bir çorap baldırlarınızı örter ve konçları bacağı sıkıca kavrar. Yani çoraplar aşağıya düşmez.

  Spor çorap diye adlandırdığımız çoraplar, beyaz pamuklu çoraplardır. Bunların konçları kısadır ve atlet ya da jimnastik ayakkabısıyla giyilir.

  Pantalonların ve şortların önemi


  Kendinizi gülünç duruma düşürmeden örtünmeniz çok önemli. Erkekler aceleci ve sabırsız oluyorlar. Özellikle de giyim eşyası satın alırken ellerine geçirdikleri ilk örneği satın almaya eğilimleri var. Günümüzün iş dünyasında erkeklerin artık rahat kıyafetler giyebilmek için tatil günlerini beklemeleri gerekmiyor. Hafta arasında da rahat kıyafetlerinizi giyebilirsiniz. ‘Rahat kıyafet’ derken, takım elbise yerine pantolon-gömlek ya da tişört karışımı kıyafetleri kastediyoruz. Eğer işyerinizde takım elbise giymek zorunda değilseniz, pantolonlar gardırobunuzun en önemli unsurları olacak. Pantolonun üzerine dilediğiniz tişörtü, gömleği, kazağı giyebilirsiniz. Fakat pantolonlarınızın basit ama rahat olmaları şart.

  Pantolon seçerken lütfen belden pileli olanlara eliniz uzanmasın. Birkaç istisna dışında pileli pantolonlar doğru bir seçim sayılmaz. Çünkü bu modeller erkeğin göbeğini ortaya çıkarır, belini kalınlaştırır. Düz pantolonlar her zaman tercih edilmeli. Kilonuz fazla olsa bile düz pantolondan şaşmayın.

  Öte yandan koyu renk pantolonları her zaman tercih etmelisiniz. Bir de hatırlatma yapalım: Giyim eşyası satılan mağazalarda pileli pantolon bulunması sizi yanıltmasın. Bu modeller moda oldukları için değil, hálá pek çok müşteri bunları giymekten hoşlandığı için satışa sunuluyor.

  Pantalonların boyu

  Kadınlarda etek boyları, erkeklerde de pantolon boyları modaya göre değişir. Ama kadın eteklerinde sık sık boy değişikliği yaşanırken, erkek pantolonlarında belli kriterlere sadık kalınıyor. Ayakta durduğunuz zaman pantolonun paçaları ayakkabının üzerini örtmeli, fakat topuğun başlangıç hizasını da geçmemeli. Pantalonun paçalarının yerleri süpürmesi hiç doğru olmaz. Aynı şekilde paçalar bilek hizasında da kalmamalı.

  Pileli pantolonlarda kıvrık paça tercih edilmeli. Ama bana sorarsanız, düz paçaların her zaman tercih edilmesini öneririm.

  Pantolonun bedeninize oturması için belinin fazla sıkı olmamasına dikkat edin. Pantolonun belinden içeri iki parmağınızı rahatça sokabilmelisiniz. Pantolonun beli, sizin belinize rahatça oturmalı...

  Fanilalar yüzde 100 pamuk olmalı

  Adı her ne olursa olsun, gömleğinizin altındaki giyecek, vücudun terini, kirini ve vücut yağlarını emerek size kolaylık sağlar. Böylece gömleğinizi her gün değiştirmek zorunda kalmayabilirsiniz. Gömleklerinizin çok sık yıkanmasına da gerek kalmaz. Fanilaların yüzde 100 pamuk ipliğinden üretilmiş olması gerekiyor.

  Günümüzde gömlek altına giyilen tişörtlerin ipekli kumaşlardan üretilmiş olanlarına da rastlayabilirsiniz. Bunları kullanmanız için hiçbir neden yok. Yüzde 100 pamuk ipliğinden üretilmiş fanilaları her zaman tercih etmelisiniz.

  Fanilaların da pek çok çeşidi var. Bisiklet yakalılar, kolsuzlar ve Sylvester Stallone’un Rocky filmlerinde giydiği askılı fanilalar, her yaşta erkeğin kullandığı türler... Eğer, gömleğinizin yakasını açık tutacaksanız, bisiklet yaka fanila giymemelisiniz. Açık yakalı gömleklerin altına V yakalı ya da askılı fanila giymelisiniz

  Bisiklet yaka fanilalar her zaman beyaz olmalı, kazak ya da spor gömlek altına giyilmeli. Ancak burada şu noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum: Blue jean pantolon üzerine giyilen beyaz tişörtleri, içgiyim kategorisine sokmamalısınız.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

+ Konu Cevaplama Paneli

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •