+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu

Kanser

Kanser kötü huylu ura verilen isimdir ve kanser yerine kötü huylu ur diye de anılır. Ur kelime olarak sertleşen oluşum anl***** gelir. Ur kötü huylu sertlikler için kullanıldığı gibi, iyi huylu sertlikler içinde kullanılabilmektedir. a-) İyi huylu urlar: Burada hücreler normal hücreler gibi olup herhangi bir tehlike oluşturmazlar, yani kötü huylu urda olduğu gibi vücuda yayılmazlar.Bunlar yağ bezeleri (lipom), damarlarda şişkinlikler (hemanjiyom) ve kasta şişkinlikler (miyom) gibi

 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Kanser

  Kanser kötü huylu ura verilen isimdir ve kanser yerine kötü huylu ur diye de anılır. Ur kelime olarak sertleşen oluşum anl***** gelir. Ur kötü huylu sertlikler için kullanıldığı gibi, iyi huylu sertlikler içinde kullanılabilmektedir.

  a-) İyi huylu urlar: Burada hücreler normal hücreler gibi olup herhangi bir tehlike oluşturmazlar, yani kötü huylu urda olduğu gibi vücuda yayılmazlar.Bunlar yağ bezeleri (lipom), damarlarda şişkinlikler (hemanjiyom) ve kasta şişkinlikler (miyom) gibi görülebilirler. İyi huylu deyince kanserojen (kanser yapıcı) olmadığından böyle anılır, yoksa tehlikelide olabilir, çünkü büyürken çevresindeki organı sıkıştırabilir. Beyinde ise beyine zarar verebilir bu durumda alınması gerekebilir.

  b-) Kötü huylu urlar veya diğer ismi ile kanser: Hücreler vücuda yabancılaştığından hücre yapıları değişir, başkalaşır ve çok hızlı bölünerek (yani çoğalarak) çevresindeki hücre ve dokuları tahrip eder. Kanserli hücreler kan veya lenf yolları ile başka bölgelere gider ve oralarda yavru hücreler (metastaz) oluştururlar.

  B- Hücreleri (lenfosit, lymphocyte) lenf bezeleri tarafından salgılanır ve bunlar normal olarak plazma hücrelerine dönüşürler ve bunlar antikorlar salgılayarak mikropları öldürür. T-Hücreleri ise direkt olarak mikropları (bakteri, virüs ve mantarlar) zararsız hale getirir. Lenfom’da ise B-Hücreleri plazma hücresine değil Stemberg- Reed-Hücreleri denilen aşırı büyük ve anormal hücrelere (Dev-B-Hücreleri) dönüşür. Dev-B-Hücreleri diğer hücreler gibi zamanı gelince ölmezler ve sürekli Dev-B-Hücreleri üretirler. Dev-B-Hücrelerinin bu durma dönüşmesine Epstein-Barr-Virüsün sebep olduğu % 40-60 oranında tespit edilmiştir.

  Kötü huylu urlar iki gruba ayrılır.
  a-) Karzinom (carcinoma): Bunlar yabancılaşan deri hücreleri, mukoza hücreleri ve beze hücrelerinde oluşur.
  b-) Sarkom (sarcom): Bunlar yabancılaşan ara doku hücrelerinden fibrosarkom, kemik hücrelerinden osteosarkom, kas hücrelerinden miyosarkom ve yağ hücrelerinden liposarkomları oluştururlar. Lösemi yani kan kanserinin oluşumu çok farklı olduğundan bu konuyu Lösemi’de ele alacağız.

  Sık görülen kanser türleri:
  Sık görülen kanser türleri kadınlarda ve erkeklerde farklıdır. Almanya da Berlin Robert Koch Enstitüsüne göre 1198 yılında 350.000 kişinin kanser yakalandığı ve aynı yıl 210.000 kişinin kanserden öldüğü tespit edilmiştir.
  Erkeklerdeki kanserli organlar ve %‘deleri Kadınlardaki kanserli organlar ve %‘deleri

  Prostat
  Göğüs
  Akciğer
  Kalınbağırsak
  Lösemi ve Lenf
  Rahim
  Mesane
  Mide
  Akciğer
  Böbrek
  Yumurtalık
  Ağız ve yutak
  Rahimağzı

  Kanserin safhaları:
  Kanserin safhalarını uluslararası anlaşılır yapabilmek için ve tam olarak hangi durumda olduğunu anlayabilmek için bir sistem bulunmuştur. Bu sistem kısaca TNM-Sistemi diye anılır. Bu sisteme lösemi ve beyin uru dahil değildir. T Tümör yani ur demek olup, T1 küçük ve T3 büyük ve de T4 çok büyük anl***** gelir. N Lenf bezesi anl***** gelir. N1 Lenf bezesine yakın kanserli lenf bezesi ve N4 en uzak kanserli lenf bezesi anl***** gelir. M Metastaz anl***** gelir ve M1 vücudun herhangi bir noktasında ortaya çıkan ilk metastaz anl***** gelir. Ayrıca G harfi de ne kadar tehlikeli olduğuna işarettir. G1 az tehlikeli ve G4 çok çok tehlikeli anl***** gelir.

  Nelere dikkat edilmeli?
  1-) İmmün zafiyeti: Bazı hastalıklar nedeniyle immün sistemi zayıflar
  2-) Beyaz tenlilerin Güneş ışınlarına karşı dikkat etmeleri gerekir.
  3-) Besin maddeleri: Özelikle Avrupa ülkelerinde sucuk, salam ve balık ürünleri ateş içinde buğulanır (konservesi yapılır) buda kanserojen olan nitrosaminler içerir.
  4-) Bazı besinlerin tam kavrulmaması nedeniyle küf mantarı oluşur, buda mantar zehiri olan aflotoksine sebep olur.
  5-) Radyoaktif ışınlar kanser, özelliklede lösemiye neden olur. Bu nedenle olur olmaz her durumda röntgen çektirme iyi değildir.(Türkiye de çekilen röntgenlerin onda bir dahi Almanya da yapılmamaktadır.)
  6-) Psikolojik rahatsızlıklar nedeniyle immün sisteminin zaafa uğraması


  Kanser ve kişinin psikolojisi:
  Psikologlar ve heilpraktikerler (Alternatif-tıp uzmanları):Kanserin ortaya çıkması ve iyileşmesinin psikolojik etkenlere çok bağlı olduğunu iddia ederlerken, onkologlar (kanser tedavi uzmanları) psikolojik etkenlerin etkisinden şüphe etmektedirler. Kişinin psikolojik olarak kendini iyi hissetmesi ile kendini kötü hissetmesi arasında çok büyük bir fark vardır, çünkü psikolojik olarak kendini iyi hisseden hastanın immün sistemi oldukça güçlü olur. tabii ki hastalığa karşıda başarısı o oranda büyük olur.

  Kanserin etkenleri:
  Bunların başında sigara gelir. 50’lili yıllarda Kanserin oluşmasında çok büyük rol oynadığı tespit edilmiştir. Akciğer kanserinin % 40 oranında sigara nedeniyle olduğu görülmüştür. Ayrıca Gırtlak-Ağız- Dil-Mide- yemek borusu- Mesane- Pankreas- Rahim- Bağırsak kanseri ve Löseminin oluşması da sigaranın ve virüslerin rol oynadığı tespit edilmiştir. Sigara içenlerin yanında sigara içmeyenlerinde (pasif içiciler, pasif tiryakiler) kansere yakalandığı ve hatta bu nedenle ölenlerin olduğu tespit edilmiştir.

  Alman Kanser Araştırmalar Merkezi (Deutsche Krebsforschungszentrum) sigara içilen evde büyüyen çocukların astım, bronşit, zattüre, ortakulak iltihaplanması ve hatta ileride akciğer kanseri olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu beyan etmişlerdir. Dünya Sağlık Örgütü sigara içilen evde büyüyen çocukları tehdit ve tehlike altında büyüme olarak ifade etmektedir. Sigaradaki kanserojen (kanser yapıcı) maddelerde bazıları: Katran, arsenik, kadmiyum, nikel, poaniyum 210 ve nitrosaminleri sayabiliriz. (Geniş bilgi için hamilelik ve diğerleri/tehlikeli maddelere bak)

  Ne zaman mutlaka doktora gidilmelidir!
  1-) Vücudun herhangi bir yerinde sertlik hissedilirse
  2-) Deride: Kaşıntı, panama, lekelerin oluşması ve pigment yapısının bozulması
  3-) Nedeni bilinmeyen ağrıların ortaya çıkması
  4-) Defi-hacette veya idrarda kan görünmesi
  5-) Sürekli ve ağır öksürme ve de kanlı balgam tükürüyorsa
  6-) Sürekli yorgun, iştahsız ve de zayıflıyorsa
  7-) Kan kusma görülürse
  Açıklaması zor kemik ağrıları görülürse

  Ne yapılabilir?
  1-) Rahim ağzının 20 yaşından sonra yılda bir defa kontrol edilmesi
  2-) Kadınların 20 yaşından sonra her yıl göğüs kontrolü yaptırmaları
  3-) Erkeklerin 45 yaşından sonra her yıl prostat kontrolü yaptırmaları
  4-) Cinsel organların 40 yaşından sonra düzenli olarak her yıl kontrol edilmesi
  5-) 40 yaşından sonra erkek ve bayanların makattan muayene olmaları
  6-) 40 yaşından sonra derideki değişimler cilt doktoruna bildirilmeli
  7-) Sigara içilmemeli
  Fazla kilolardan uzak durulmalı
  9-) Sağlıklı beslenmeli ve daha çok sebze ve meyve yenmelidir.
  10-) Düzenli hafif sporlar yapılmalıdır.

  Tedavisi:
  Kanserli hasta Ortodoks tıpla tedavilerin yanında alternatif-tıpla da koruyucu tedavi olunabilir. Gökçek İksirinin birleşimindeki GK’nın kanseri önlediği tespit edilmiştir. Bana göre kanser karşı Gökçek İksiri daha etkilidir, çünkü bir yıl aloe vera jeli, bir yıl noni meyve suyu ve bir yıl çörekotu yağı aldım ve faydalarını gördüm. Fakat Gökçek İksirini kullandıktan sonra koltuk altındaki lenf bezeleri yumurta büyüklüğündeydi ve ayrıca 2 şer adet ceviz büyüklüğünde ve 5-6 adet fındık büyüklüğünde bezeler vardı bu şiş bezeler Gökçek İksiri ile normal duruma döndü ham dolsun. Ayrıca kafamda bağ bezi vardı kayıp oldu ve midemde şişlik (yağbezi gibi) vardı yok oldu. Daha önce kullandığım aloe vera, noni ve çörekotu yağının bu kadar etkili olduklarını görmedim.
  bitkiseltedavi.com

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  istanbul, shumen, constatnza, odessa
  Mesajlar
  410

  Cevap: Kanser

  eski kadınlar(2 nesil öncekiler) babaanelerimiz anneannelerimiz, Çoğu doğumlar esnasında bazı deformasyona ugradılar ve tedavi edilmediler,,

  bunun sebebi,, Dini ve ahlaki ağırlığın fazla olmasıydı,, Göstermek, elletmek çok ayıptı, ve sadece yatakta karanlıkta kocayla sevişilirdi, ölene kadar kimse kimsenin cinselliğini görmezdi,, ayıp sayılırdı.

  Jinekolokga gidilip muayene olsaydı,belkide kansere düşmeden ,önlenebilirdi, ultrasona nihayet zorla sokulurdu, elletmem kendimi ben psikolojisiyle,
  basit kötü huylu bir miyom dan ölen babaannelerimiz,anneannelerimiz.
  şimdi ise DOKTOR BAYAN mı acaba ? diye sorulur, ölenlerin sayısı çoktur,, mesela Babaannem

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Kanser'in Tedavi aşamaları
  ZEYNEP Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 09-07-2015, 11:49 AM
 2. Kanser Ağrısı: Tanımı ve Değerlendirilmesi
  YukseLL Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-07-2009, 11:49 PM
 3. Kanser risk testi
  YukseLL Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-12-2007, 01:44 AM
 4. Kanser neden Oluşur?
  ZEYNEP Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-12-2007, 04:51 PM
 5. Kanser HÜcrelerİnİ Beslemeyİn
  dogangunes Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-07-2007, 01:29 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •