+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 3´e kadar. Toplam 3 mesaj bulundu

Ruh Eşi ve Ruh İkizi Nedir?

Birisinin ruh ikiziniz ve ruh esiniz (ki bunlar tamamen farklı kavramlardır) olduğunu anlamanın bir kriteri yok... Aşağıdaki yazıda nasıl hissedebileceğiniz yazıyor. Bu tamamen benim şahsi deneyimim. Bir insanin size "evet falanca sizin ruh esinizdir veya ruh ikizinizdir" deme şansı yok çünkü bu olayın belli bir kuralı yok. Buna cevap verebilecek tamamen sizsiniz. Gözler ruhun aynasıdır. Birinin gözlerinde kendi gözlerinizdeki şeyi görüyorsanız ruh ikiziniz olma ihtimali vardır. Ya da tamamen

 1. #1
  Pasif Uye madly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Nov 2010
  Mesajlar
  197

  Ruh Eşi ve Ruh İkizi Nedir?

  Birisinin ruh ikiziniz ve ruh esiniz (ki bunlar tamamen farklı kavramlardır) olduğunu anlamanın bir kriteri yok... Aşağıdaki yazıda nasıl hissedebileceğiniz yazıyor. Bu tamamen benim şahsi deneyimim. Bir insanin size "evet falanca sizin ruh esinizdir veya ruh ikizinizdir" deme şansı yok çünkü bu olayın belli bir kuralı yok. Buna cevap verebilecek tamamen sizsiniz. Gözler ruhun aynasıdır. Birinin gözlerinde kendi gözlerinizdeki şeyi görüyorsanız ruh ikiziniz olma ihtimali vardır. Ya da tamamen ayni frekansta titreşiyor ve birbirinizi çekiyor da olabilirsiniz, o zaman ruh esinizle birliktesiniz demektir. Buna ancak yüreğiniz ve ic görüşünüz karar verecektir başkası değil..

  Ancak hepimiz bir bütünün parçası isek veya her birimiz birbirimizin yansımalarıysak o zaman ayniyiz, "ayna"yız demektir. Birisine karşı yoğun çekim hissediyorsak, en istediğimiz özelliği projekte etmekteyiz, yani "o kişi" olarak yansımaktayız aslında, aradığımız ve bulduğumuzu sandığımız her ne varsa hepsi biziz...
  Yine de belki sorularınıza cevap olarak yazıyı bir kez daha okursanız, bu konuda aydınlanmış olursunuz.

  İkiz ruhlar

  Fiziki bedenlerimizi almadan önce enerji boyutunda androjen (hem erkek hem dişi) varlıklardık. Bütünlüğü ve dengeyi kendi içimizde deneyimliyorduk. Fiziki boyuta maddeyi deneyimlemek üzere gelirken burada var olmak için kutuplaşmaya ihtiyaç duyuldu. Bu bölünme bizim içsellik ve dışsallık yönlerimizde de gerçekleşti. İçsel yönümüz dişi yarıyı ve dışsal yanımız eril yarıyı oluşturdu. Fiziksele indiğimizde iki karşıt enerji olarak var olduk, erkek ve dişi olarak. Diğer yarimiz, ikiz alevimiz ya da ikiz ruhumuz olarak adlandırılır. İkiz ruhunuz sizinle benzer titreşime sahiptir, görünüş olarak sadece madalyonun obur yüzüdür.

  İkiz ruhların karsılaşması çok nadiren gerçekleşir çünkü ancak fiziki enkarnasyonlarının sonuna gelen ikiz ruhlar karsılaşırlar. Dünyanın artan titreşimi her şeyi hızlandırmaktadır ve sonuç olarak simdi eskiden hiç olmadığı kadar çok ikiz ruh karsılaşmaktadır. Ayni zamanda kişinin ikiz ruhuna Kundalini yükselişi esnasında rastlaması da mümkündür. Bu durumda, ikiz ruhların karsılaşması kundalini enerjisini güçlendirecek ve erkek ve dişi enerjilerin içsel olarak birleşmesi dışsal deneyim olarak yaşanacaktır.

  Bu ikiz ruhların karsılaşmasının mutlaka kundalini yükselişi ile bağlantılı olması anl***** gelmez. İkiz ruhların karsılaşması tanrısal bir karardır. Her ruh yaşaması gerektiğinde yaşayacaktır. Eğer ikiz ruhunuzun ve sizin, fiziki ortamın yasakladığı bir şeyi enerji boyutunda yaşamanız gerekiyorsa, Tanrı bir yolunu bulacak ve yaşanması gereken yaşanacaktır. İkiz ruhların fiziki boyutta gerçekten karsılaşmalarından yıllar önce etherde karsılaşmaları çok rastlanan bir olaydır.

  Pek çok insan eş ruh ve ikiz ruhu birbirine karıştırır. İkiz ruhun karsılaşması yarattığı çekim nedeniyle kuşku götürmez. kişinin kalmış karmik tortuları temizlenmek üzere, tam kutupsal karşıtı tarafından yaratılan büyük enerji vakumu ile yüzeye çekilince vücutta hissedilen çok yoğun enerji akışı nedeniyle hatırlama-tanıma çok kuvvetle meydana çıkacaktır. kişi ikiz ruha hayal edilenin ötesinde bir kuvvetle çekilir ki bu daha önce hissedilmiş hiçbir çekime benzemez. İkiz ruhların karsılaşması somon balıklarının akıntı yukarı yüzmelerine benzer bir içsel bilisi uyandırır; her şeye rağmen mutlaka yapılması gereken bir yolculuktur. İkiz ruhların karsılaşmasından doğan güç her ruhun kendi içindeki eril-dişil dengelenmesini başlatır; bu ikiz ruhların karsılaştırılmalarındaki ana sebeptir.

  İkiz ruhların karsılaşması için kullanılacak en hafif sözcük "yoğun"dur. Söz konusu olan filmlerdeki gibi bir romantizm değildir. kişinin ikiz ruhu ile karsılaşmasının kafalardaki "Sonsuza kadar mutlu yaşadılar" senaryosu ile ilgisi yoktur. İkiz ruhların karsılaşmalarındaki ana sebep; yeniden androjen (tam ve bütün) olmak üzere yükselirken içinizdeki karşıt kutupları enerji olarak kaynaştırmaya yardımcı olmaktır.

  İkiz ruh ilişkileri Evrendeki her şey ile ayni enerjik ritme sahiptir. Yani, genişler ve büzülür. İlişki içinde bu cezp edilme ve geri püskürtülme (çekim ve tiksinme) olarak deneyimlenir. Genellikle enerjiler kaynaşırken ikiz ruhlar çok yoğun bir çekim hissederler daha sonra kaynasan enerjileri tanır ve dengelerken ise uzaklaşırlar. Bu ritim pek çok kere tekrarlanır ve her defasında büyük ruhsal kargaşalara ve hasarlara yol acar.

  İkiz ruhlar genellikle benzer fiziki özellikler taşırlar, iki tutkulu aşıktan çok kardeşlere benzerler. Bağları çok derin ve fiziksel alemin ötesindedir. İkiz ruhlar karsılaşarak enerjik bütünleşmelerini yasamak üzere enkarne olduklarında, karşıt kutuplaşmayı bütünleyebilmek için birbirlerine karşıt enerjiyi yansıtabilmek üzere mutlaka erkek ve kadın olarak enkarne olurlar. aslında bu tüm kadın-erkek birlikteliklerinde böyledir ama ikiz ruhların ilişkileri kıyaslanmayacak ölçüde yoğun yaşanır.

  İkiz ruhların fiziksel ortamda birlikte olmalarını engelleyecek bir durum olması çok yaygındır (örneğin birisi evlidir). Bu zorluk kazara yaratılmamıştır. İkiz ruh karsılaşması kişinin tüm enerji blokajlarının kırılarak, kişinin bilincinde ilahi ve dünyevi olanın kaynaşmasına imkan sağlamak niyetiyle olur. Sonuçta kendi içinde tamamlanmış, enerji düzeyinde androjen (tam ve dengeli) kişi ortaya çıkacaktır. Bu sonuca giderken kişi inanılmaz zorluklarla karsılaşır, yoğun ve acili teslimiyetler yasar ve her bilgisi, inancı ve kalıbı sarsılır, yıkılır. Kaynağımıza donuş; ne güçsüz yürekler ne de dışsal sevinçler ve dünyevi mutluluklar arayanlar için değildir.

  Eğer ikiz ruhunuzla karsılaştıysanız veya karşılaştığınızı sanıyorsanız unutmamanız gereken sudur; Tanrı sizi onunla dünyevi bir "Mutlu aşk hikayesi" yaşamanız için karsılaştırmadı. Siz onunla; kendi içinizdeki bütünlüğünüzü keşfederken içsel dengenizi kurmak ve sürdürmek için karsılaştınız. Eğer ikiz ruhunuzla ilişkinizde veya diğer ilişkilerinizde zorluk yaşıyorsanız, acıları ve zorlukları kabul edip Tanrıya teslim olmaya devam edin. Gerçeğin ışığının içinizde parlaması için yardim isteyin, durumu ruhsal tekamülünüz için ve kendinizi tanımak için bir fırsat olarak görün. Her şey olması gerektiği zamanda, ilahi plana uygun olarak hallolacaktır. Odağınızı Tanrıdan ayırmayın.

  Ruh ikizinizin sizde çok derin duygular ve sevgi uyandırması doğaldır, ikiziniz sizin içinizde olduğunu bilmediğiniz noktalara dokunacak ve onları harekete geçirecektir. Bu çok karmaşık ve acı dolu olabilir, özellikle eğer ikiz ruh ilişkisine günün birinde "Mutlu aşk hikayesi"ne dönüşecek romantik bir anlam yüklemek niyetindeyseniz. Öyle değildir. Basitçe açıklamak gerekirse bu sadece tanrıya yürürken atılan bir diğer adimdir.

  Eş ruhlar

  İkiz ruhlar bölündükten sonra her bir ayrılmış parça kendisini enerji olarak tamamlayacak başka bir ruhla esleşir. Bu yeni ruh, ruh ikizleri gibi tam zıt değildir, karşı cinsin kutupsallığına sahiptir ama benzer titreşimdedir. Bunlar fiziksele gelen esas eş ruhlardır. Eş ruhlar birbirlerini dengelerler ve birbirlerine eksik olan fiziksel deneyimleri getirirler. eş ruhlar, ikiz ruhlar gibi karşıt kutupların kaynaşması için katalizör olarak çalışmazlar tam aksine sizin kendi enerjinizi dışarıdan dengeleyen ve dinginleştiren bir oyun arkadaşıdırlar.

  İşte bu, bizim insan gözüyle "Mutlu aşk hikayesi" tarifimize en çok uyan ilişki modelidir. Kolayca kurulmuş, dışsal temellere dayanmayan derin bir bağdır. Esas eş ruh cifti birbirini enerji olarak onurlandırır ve dengeler. Birisi dünyevi ve dışa donuk iken diğeri daha içsel ve ruhsaldır.

  Özet

  Tanrısallığımıza geri yükselirken, ondan uzaklaşırken yaratılmış yolu geri yürürüz ve yolda pek çok formdaki benzer enerjiyi kendimize çekeriz. Geri dönerken, nihai olarak ikiz ruhumuzla ve esas eş ruhumuzla karsılaşmadan önce pek çok eş ruh (oyun arkadaşı) ile rastlaşırız. Her kişi sonunda ruhsal büyümenin bir parçası olarak bu deneyimi yaşayacaktır.

  Hem ruh esi hem de ruh ikizi ile karsılaşan biri olarak ruh esi ve ruh ikizi ile karsılaşmanın farklı hem de çok farklı duygular uyandırdığını söyleyebilirim.Ruh esinizle karsılaştığınızda onunla kocaman bir hayati paylaşacağınızı, ne olursa olsun onun size destek olmak için burada olduğunu anlarsınız. O sizin eksik yanlarınızın tamamlayıcısı, sivri yanlarınızın törpüsüdür. Hem öğretmeniniz, hem öğrencinizdir, arkadaşınızdır, sırdaşınızdır. Kavgalarınız bile sadece birbirinize eksik yönlerinizi göstermek için bir meydan okumadır. Hem fiziksel hem ruhsal olarak hep yanınızdadır ve olacaktır..

  Ruh ikizinizi gördüğünüzde bunu anlarsınız, neden olduğunu anlayamadığınız yoğun bir çekim duyarsınız. Bu duygu çok yakıcıdır, göbeğinizden içeri kızgın bir demir sokulmuş gibi hissedersiniz ve en önemlisi gözleridir. Baktığınızda kendi gözlerinizdeki şeyin aynisini onda da görürsünüz "ruhunuzu".... Düşünceleri aynidir, yaşadığı fiziksel mekan aynı olmasa bile ruhsal olarak ayni yoldaşınızdır, karakterleriniz aynidir. Hissettiğiniz, bildiğiniz, gördüğünüz ve algıladığınız her şey aynidir. Siz birbirinizle "invert"sinizdir.. Yani ters dönmüş görüntüsü ya da asimetrik görüntüsü..

  ezberim.com

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Kayıtsız Üye
  Guest

  Question Cevap: Ruh Eşi ve Ruh İkizi Nedir?

  Merhaba,

  Ben ruh ikizimi istemeden buldum. Çok acı verici bir durum.

  Ben bu kavramlara inanmayan bir insandım. Yaklaşık 10 yıl önce bir aile ile tanıştım. Ailenin küçük bir çocuğu vardı. O günden sonra çocuğun tüm bakımından, ihtiyaçlarından sorumlu gibi hissetmeye başladım kendimi. Kendi çocuğum için alırken onun için de aynı şeyleri almak zorundaymışım gibi hissediyordum. Eşimle bu konuda defalarca tartıştık. Eşime "o benim büyük çocuğum gibi" deyip durdum her zaman.

  Sonra fark ettim ki onun bütün hislerini hissediyorum. Ne kadar uzakta olursam olayım, o üzülmüşse benim dünyam kararıyor, sıkılmışsa ben resmen kalp krizi geçiriyorum, o öksürdüğünde ben hastalanıyorum. Bu iletişim bir iki dakika içerisinde oluyor, hiç bir fiziki veya telefon görüşmesi olmadan gerçekleşiyor. Onun eline dokunduğumda dokunduğum elimden başlamak üzere vücudumu bir huzur ve rahatlama kaplıyor. Yanan elinizi soğuk suyun altına tutmak gibi. Bütün düşüncelerini beynimin içinde duyabiliyorum. Kendi kendine konuşmalarına şahit oluyorum. Onun her şeyi beni çok ilgilendirir olmuştu. Hatta ailesi ile bile defalarca onu üzmemeleri için, üzdükleri zaman çok üzüldüğümü söyleyerek tartıştım.

  Ne olduğunu anlamadan 10 yıl geçti. Benim bu hissettiklerime o kişi inanmadı. Bir kaç kez o çıktığı kişiyle tartıştığında mesaj attım ve telefon açtım üzülme sıklıma ben kötü oluyorum diye. Kendisi şimdi benden çok korkuyor ve iletişimi neredeyse tümüyle kopardı. Kendisinden de korkuyor çünkü duygularının yanlış yönde gittiğini zannediyor ve bu şekilde düşündükçe de benden uzaklaşarak duygularına hakim olabileceğini zannediyor.

  Yaşadığım şeyin ne olduğunu anlamaya çalışırken internette arama yaptım. Benzer deneyimlere sahip insanların yazdıklarını okuduğumda durumu anladım. Benimkisi aşk değil, birlikte bir hayat geçirmek veya sevgili olmak (ki çok absürd olur aramızda bayağı bir yaş farkı var) gibi bir amacım filan yok. Tek istediğim ona yardımcı olmak ve onu korumak. Ona bu hayat yolculuğunda mihmandarlık yapmak istiyorum.

  Ne yapacağımı bilemez durumdayım. Fikri olan var mı?

 4. #3
  Kayıtsız Üye
  Guest

  Cevap: Ruh Eşi ve Ruh İkizi Nedir?

  Alıntı Kayıtsız Üye´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Merhaba,

  Ben ruh ikizimi istemeden buldum. Çok acı verici bir durum.

  Ben bu kavramlara inanmayan bir insandım. Yaklaşık 10 yıl önce bir aile ile tanıştım. Ailenin küçük bir çocuğu vardı. O günden sonra çocuğun tüm bakımından, ihtiyaçlarından sorumlu gibi hissetmeye başladım kendimi. Kendi çocuğum için alırken onun için de aynı şeyleri almak zorundaymışım gibi hissediyordum. Eşimle bu konuda defalarca tartıştık. Eşime "o benim büyük çocuğum gibi" deyip durdum her zaman.

  Sonra fark ettim ki onun bütün hislerini hissediyorum. Ne kadar uzakta olursam olayım, o üzülmüşse benim dünyam kararıyor, sıkılmışsa ben resmen kalp krizi geçiriyorum, o öksürdüğünde ben hastalanıyorum. Bu iletişim bir iki dakika içerisinde oluyor, hiç bir fiziki veya telefon görüşmesi olmadan gerçekleşiyor. Onun eline dokunduğumda dokunduğum elimden başlamak üzere vücudumu bir huzur ve rahatlama kaplıyor. Yanan elinizi soğuk suyun altına tutmak gibi. Bütün düşüncelerini beynimin içinde duyabiliyorum. Kendi kendine konuşmalarına şahit oluyorum. Onun her şeyi beni çok ilgilendirir olmuştu. Hatta ailesi ile bile defalarca onu üzmemeleri için, üzdükleri zaman çok üzüldüğümü söyleyerek tartıştım.

  Ne olduğunu anlamadan 10 yıl geçti. Benim bu hissettiklerime o kişi inanmadı. Bir kaç kez o çıktığı kişiyle tartıştığında mesaj attım ve telefon açtım üzülme sıklıma ben kötü oluyorum diye. Kendisi şimdi benden çok korkuyor ve iletişimi neredeyse tümüyle kopardı. Kendisinden de korkuyor çünkü duygularının yanlış yönde gittiğini zannediyor ve bu şekilde düşündükçe de benden uzaklaşarak duygularına hakim olabileceğini zannediyor.

  Yaşadığım şeyin ne olduğunu anlamaya çalışırken internette arama yaptım. Benzer deneyimlere sahip insanların yazdıklarını okuduğumda durumu anladım. Benimkisi aşk değil, birlikte bir hayat geçirmek veya sevgili olmak (ki çok absürd olur aramızda bayağı bir yaş farkı var) gibi bir amacım filan yok. Tek istediğim ona yardımcı olmak ve onu korumak. Ona bu hayat yolculuğunda mihmandarlık yapmak istiyorum.

  Ne yapacağımı bilemez durumdayım. Fikri olan var mı?
  Yazdığınız konu hakkında fikir beyan etmek isterim fakat size bir kaç sorum olacak, onlara cevap alabilirsem bazı şeyler kafamda daha net olacak ona göre yorum yazacağım.
  Öncelikle eşimle tartıştık demişsiniz. Evlisiniz bunu anladım da erkek yada kadın olup olmadığınız konusunda fikir yürütemedim. Bu konu çok önemli.
  İkinci bir konu yaşınız ve o gencin yaşı onu da yazarsanız çok iyi olur. Bir de o gence aşkınızı itiraf ettiniz mi bu konuyu da yazarsanız eğer konuyla ilgili fikir beyan edebilirim.
  Fikrimi ortaya koyabilmem için bu detayları da yazmanız gerekiyor. Çünkü eksik parçalar var bu hikayede.

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Anime nedir Manga nedir
  YukseLL Tarafından Aktif Ansiklopedi (Ne Nedir?) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-02-2010, 01:47 PM
 2. Modernleşme Modernizm nedir? Post-Modernizm nedir?
  blueice Tarafından Aktif Ansiklopedi (Ne Nedir?) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-04-2009, 10:45 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •