+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Kas Kaybetmeden Yağmak

Yağları eritmek için en iyi egzersiz hangisidir? Yağları eritmek için kilo vermek üzerine yazılmış kitap ve dergilerin hepsini okuyabilirsiniz. Gerçek şudur ki bunların hiçbiri size kilo vermenizde yardımcı olamaz. İşin sırrı eğleneceğiniz bir egzersiz bulmaktadır. Eğlenerek, daha fazla egzersiz yaparsınız. Yaptığınız egzersizin işe yaramasını istiyorsanız aşağıdakilere odaklanın: Yoğunluk: Kilo vermek için ne kadar sıkı çalıştığınız önemlidir. Ne kadar sıkı çalışırsanız o kadar çok kalori

 1. #1
  Pasif Uye
  Üyelik tarihi
  Jun 2011
  Mesajlar
  202

  Kas Kaybetmeden Yağmak

  Yağları eritmek için en iyi egzersiz hangisidir?
  Yağları eritmek için kilo vermek üzerine yazılmış kitap ve dergilerin hepsini okuyabilirsiniz. Gerçek şudur ki bunların hiçbiri size kilo vermenizde yardımcı olamaz. İşin sırrı eğleneceğiniz bir egzersiz bulmaktadır. Eğlenerek, daha fazla egzersiz yaparsınız. Yaptığınız egzersizin işe yaramasını istiyorsanız aşağıdakilere odaklanın:

  Yoğunluk:
  Kilo vermek için ne kadar sıkı çalıştığınız önemlidir. Ne kadar sıkı çalışırsanız o kadar çok kalori yakarsınız. Bu da yağların yakılmasını kolaylaştırır. Kendinizi harap etmenize gerek yok, hafta boyunca belirli sıklıklarla çalışırsanız kilo verme süreciniz hızlanır. Haftada bir ya da iki kez ara egzersizlerle kilo verebilirsiniz.


  Süre:
  Yaptığınız egzersizin süresi kilo vermede çok önemlidir. Ne kadar çok egzersiz yaparsanız o kadar çok kalori yakarsınız ve aynı şekilde bu da saatler boyunca çalışmanız gerektiği anl***** gelmez.
  Daha çok yağ yakmak için yağ yakma aralığında mı çalışıyor olmam lazım?
  Daha az aralıklarla egzersiz yaparsanız vücudunuz gerekli olan enerjiyi sağlamak için daha çok yağ kullanır bu da bilinen bir gerçektir. Bu da daha fazla yağ yaktığınız anl***** gelmeyebilir. Kilo vermek istiyorsanız daha fazla kalori yakmaya odaklanmak daha önemlidir. Düzenli bir beslenme planı uygulayarak kilo verebilirsiniz.

  Kardiyo egzersizle nasıl yağları yakabilirim?
  Yağ yakmak için en iyi egzersiz tipi kardiyo egzersizleridir. Koşu bandında ya da açık havada yapılacak koşu ya da yürüyüş, yüzme, kürek çekme, bisiklet, step gibi sporlarla yağ yakabilirsiniz.
  Yukarıda da bahsedildiği gibi kilo vermenize yardımcı olacak tek bir kardiyo çeşidi yoktur.
  Vücut geliştirme ile nasıl yağ yakabilirim?
  Kardiyo vücut geliştirme egzersizlerine göre daha çok kalori yakmanızı sağlar. Yinede ağırlık kaldırma kilo vermede oldukça önemlidir. Ağırlık kaldırma egzersizleri uzmanı Paul Rogers bir makalesinde ağırlık kaldırmayla ilgili şunları söylemiştir:

  Ağırlık kaldırma egzersizleri düzgün bir program doğrultusunda yapıldığı sürece enerji kaynağı olarak yağı kullanmanızı ve kas yapmanızı sağlar. Ayrıca, metabolizmanız hızlandığında bir süre sonra yağların yakılmasını kolaylaştırır.
  Çabuk bir şekilde kilo vermenin yolları:

  Birleşik hareketleri tercih edin. Bu hareketler kas gruplarının hepsinin birden çalışmasını sağlar.
  Ağırlık kaldırın. Yeni başlıyorsanız, zamanla kaldırdığınız ağırlığı arttırın. Vücudunuz hazır olduğunda mümkün olduğunca daha fazla ağırlık kaldırın.
  Dairesel çalışma deneyin. Dairesel çalışma kilo vermenin en etkili yollarından biridir. Durmaksızın bir egzersizden diğerine geçin. Böylelikle kalori yakmanız kolaylaşacaktır.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Kas Kaybetmeden Yağ Yakmak
  neslihanyare Tarafından Diyet ve Sağlıklı Beslenme Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-08-2011, 06:29 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •