+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu

Uçak tutmasını nasıl önlersiniz?

Eğer sık sık uçakla seyahat ediyorsunuz ve sizi uçak tutuyorsa, bu hava basıncı ve iç kulaktaki rahatsızlıktan dolayı oluşuyor. Ancak bunu durdurabilirsiniz. Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte sizi uçak tutmasından kurtaracak basit ve doğal tedaviler: - Kendinizi rahatsız hissettiğiniz anda dilinizin altına yarım muskat yerleştirin. Muskatın sakinleştirici etkisi vardır. Dilinizin altına yerleştirdiğinizde ilaç kan dolaşımınıza daha çabuk etki eder. - Zencefil

 1. #1

  Uçak tutmasını nasıl önlersiniz?

  Eğer sık sık uçakla seyahat ediyorsunuz ve sizi uçak tutuyorsa, bu hava basıncı ve iç kulaktaki rahatsızlıktan dolayı oluşuyor. Ancak bunu durdurabilirsiniz.
  Ehow isimli internet sitesinde yer alan habere göre, işte sizi uçak tutmasından kurtaracak basit ve doğal tedaviler:

  - Kendinizi rahatsız hissettiğiniz anda dilinizin altına yarım muskat yerleştirin. Muskatın sakinleştirici etkisi vardır. Dilinizin altına yerleştirdiğinizde ilaç kan dolaşımınıza daha çabuk etki eder.

  - Zencefil çayı: Uçağa bindiğinizde hemen zencefil çayı isteyin. Eğer havayolu şirketinde zencefil çayı yoksa yanınıza kendi zencefil çayınızı alın ve görevlilerden biraz sıcak su isteyin. Zencefil doğal bir bulantı geçiren etkiye sahiptir. Zencefil kapsülleri de içebilirsiniz.

  - Et ve peynir uçuş öncesi iyi bir yemek olabilir: Uçmadan önce şekerli ya da karbonhidratlı yiyeceklerden uzak durun. Çünkü bunlar uçak tutmasına veya panik ataklara yol açan adrenalin akınına neden olabilir. Bu nedenle uçağa binmeden önce düşük karbonhidratlı sebzeler ile bol proteinli yemekler yiyebilirsiniz.

  - Nane: Nane yağı uçak tutması ve bulantı için iyi bir tedavidir. Uçmadan önce çantanızda küçük bir şişede nane yağı bulundurun. Eğer yoksa, naneli sakız ya da şeker çiğneyin.

  - Cam kenarına oturun: Yerinizi ayırtırken sizi sakinleştirecek bir görüntü istiyorsanız cam kenarını tercih edin. Eğer pencere kenarında oturmak sizi korkutuyorsa da koridor kenarında oturun, böylece ihtiyacınız olduğunda koridorda dolaşabilirsiniz.

  - Hava borusunun olduğu yere oturun: Hava borusunun doğrudan yüzünüze gelmesine dikkat edin. Çünkü fazladan oksijen bulantınızın geçmesine yardım eder.

  ZAMAN

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Yeni Uye
  Üyelik tarihi
  Nov 2014
  Mesajlar
  3

  Cevap: Uçak tutmasını nasıl önlersiniz?

  ben denedim olmuyor malesef

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Uçak Nasıl Yapılır?
  dogangunes Tarafından Havacılık Forumu Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-11-2012, 02:45 PM
 2. Uçak nasıl yapılır? F35 uçak yapımı
  YukseLL Tarafından Askeri Havacılık Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-12-2009, 03:10 AM
 3. Kağıt Uçak Nasıl Yapılır 1 - Basit Uçak
  YukseLL Tarafından Havacılık Videoları Foruma
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 24-12-2009, 03:08 AM
 4. Çocuğunuzun obez olmasını nasıl önlersiniz ?
  ZEYNEP Tarafından Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-10-2007, 03:16 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •