+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Sayın osym başkanı

SEHVEN BAŞKAN Melih Aşık yazısıdır: İstifa ne zaman? ÖSYM Başkanı Ali Demir’in YGS’ye giren adaylara gönderdiği mektup istifa etmesi gereğiyle ilgili bütün sebepleri taşıyor... Diyor ki üstat: “... her soru için rastgele verilmesi gereken değerler sehven sıralı olarak verildiğinden, oluşturulan soru kitapçıklarında bazı sorularda en büyük değerli seçeneğin hemen sağındaki seçeneğin doğru cevap olması durumu ortaya çıkmıştır..” Sorular sehven şifreli verilmiş... Ama buna rağmen adil

 1. #1

  Sayın osym başkanı

  SEHVEN BAŞKAN

  Melih Aşık yazısıdır:

  İstifa ne zaman?
  ÖSYM Başkanı Ali Demir’in YGS’ye giren adaylara gönderdiği mektup istifa etmesi gereğiyle ilgili bütün sebepleri taşıyor... Diyor ki üstat:
  “... her soru için rastgele verilmesi gereken değerler sehven sıralı olarak verildiğinden, oluşturulan soru kitapçıklarında bazı sorularda en büyük değerli seçeneğin hemen sağındaki seçeneğin doğru cevap olması durumu ortaya çıkmıştır..”
  Sorular sehven şifreli verilmiş... Ama buna rağmen adil ve doğruymuş sınav...
  Bir kumarhanede “rulet makineleri sehven şifreliydi ama kimseye adaletsizlik yapılmadı” derseniz uçururlar sizi... 1 milyon 700 bin öğrenci de ÖSYM Başkanı’nın sözlerini haklı olarak “külahına” dinler. Ali Demir Bey sınavın ardından yaptığı basın toplantısında “sadece basına dağtılan kitapçıkların şifreli olduğunu” söylememiş miydi? Şimdi “adaylara da şifreli kitapçık verildiğini” itiraf ediyor. Bu kadarı dahi istifası için yeterli sebeptir.
  Mektubun bir satırında incelemenin devam ettiğini bildiriyor... Bir başka satırında hiçbir öğrencinin şifreyi fark etmediğini öne sürüyor.
  Bir başka çelişkiye gelelim:
  “İstanbul - Eyüp bölgesinde sadece kız öğrencilerin sınava girmesi talebi karşılayacak yeterli kapasite olmadığından ve bölgeye yerleşimde kız öğrencilere öncelik verilmesi nedeniyle ortaya çıkmış bir sonuçtur. Bu yolla hiçbir adaya üstünlük sağlanması asla söz konusu değildir” deniliyor...
  Oysa aynı ÖSYM skandalın hemen ardından bu durumu:
  “Tamamen tesadüf, otomasyon ile ilgili” diye açıklamıştı...
  ÖSYM ne diyeceğini şaşırdı.. Skandal katmerlendi... İstifa ne zaman Ali Bey?  Okuduğun her şeye inanacaksan hiç okuma daha iyi.
  Japon Sözü  ‘Dokunulmazlık zırhına müracaat edenler ortada’ demiş.
  Kim mi? Dokuz yıldır bu zırhı tepe tepe kullanan Başbakan!
  F. Fidan
  * * *
  İmambayıldıya bayıldığını açıklayan ABD Büyükelçisi Ricciordone, “Türkiye’nin patlıcanlar ülkesi” olduğunu söylemiş..
  Biraz daha kalsın aynı zamanda hıyarlar ülkesi olduğunu da görecek...
  H. Ertem  Gülersoy’u anarken
  Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, ölümünden bu yana 8 yıl geçtiği halde efsanevi Başkanı Çelik Gülersoy’un bir büstünü yaptıramadı.
  Dünkü yazımız üzerine Kurum Başkanı Uğur İbrahimhakkıoğlu arayarak Fenerbahçe’ye dikilen heykeli anımsattı...
  Ne var ki o heykeli Turing değil, Erenköy Rotary Kulübü yaptırdı...
  Erenköy Rotary Başkanı Mustafa Kibar, taleplerine rağmen Turing’in kendilerine en küçük yardım yapmadığını sadece servis ve davetiye basımını sağladığını anlattı.
  Çelik Gülersoy’la ilgili tek gelişmiş web sitesini de geçmiş yıllarda bu aziz adamla birlikte çalışmış olup halen Milliyet’in Kütüphane Şefi olan Bülent Ağaoğlu hazırladı.(ÇELİK GÜLERSOY)
  Soğukçeşme Sokağı’na bir büst... Çok mu zor?

  Vefa örnekleri!
  Doğan Haber Ajansı şöyle bir haber geçmişti...
  “BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan, Fatih İmam Hatip Lisesi’nden sınıf arkadaşı olan ve kızı Sümeyye Erdoğan’ın başörtüsüyle okulu bitirmesini sağlayan danışmanı Hasan Karabela’nın oğlu Dr. Yunus Karabela’yı Trabzon’dan milletvekili adayı yaptı...”
  * * *
  Meslektaşımız Balçiçek İlter de dün Habertürk’teki köşesinde benzer bir vefa örneğini yazdı... Dedi ki:
  “AKP adaylarının listelerini incelerken, Kayseri 5. sıradan bir kadın adaya rastladım. Amacım ne kadar kadın aday var, yok ona bakmaktı. İsim Pelin Gündeş Bakır... Tanıyor musunuz? Ben tanımıyordum.
  Küçük bir araştırmadan sonra öğrendim ki aslında Kayserili olan eşi İhsan Bakır’mış... İhsan Bakır kim mi? Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Başhekimi... Yine bir şey anımsamadınız mı? İsterseniz ben hatırlatayım.
  Kalp cerrahı olan İhsan Bakır, Prof. Dr. Mehmet Haberal için ‘Sağlığı yerindedir, Silivri’ye gönderilmesinde sakınca yoktur!’ raporu veren isim...”
  * * *
  Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi... İnşaat mühendisiymiş. Sahip olduğu nitelikler Meclis üyeliğine elbet yeterli. Eğer ön seçimle göreve gelse kimse bir şey diyemezdi. Ne var ki göreve liderin onayıyla geliyor. O zaman olayın perde arkasındaki kuşkuyu ve şu sorunun sorulmasını önleyemezsiniz:
  - Acaba Haberal’ı Silivri’ye gönderen karar tıbbi miydi, siyasi mi?
  Kararın rantı siyasi sonuç verdiğine göre...

  Duman boşuna çıkmaz
  Siyasete değinmeyi pek sevmeyen Selahattin Duman dün Vatan’da mecburen siyasete girmiş... Yazısının sonunda CHP’ye ilişkin şifreli mesajlar veriyor. Bakın ne diyor:
  “Bu listenin kokusu çıkar, Altı Kazık Partisi’nin de, ‘Mülayim Bakışlı Gözlüklü Şahsiyet’in başı da çok ağrır..
  Hele ki Moda’nın orta yerine o camdan heyûla binayı ‘hormonlu salatalık’ gibi diken müteahhidin (Taş Yapı) ortağı parti büyüğünün bombası patlarsa...”


  Hakan

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Emel Sayın-Rüzgar (1979)
  madly Tarafından Nostalji Forumu Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 11-05-2011, 02:30 AM
 2. Genelkurmay başkanı başbuğ'dan 'ortak değerler' vurgusu
  blueice Tarafından Serbest Tartışma Polemik Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-04-2009, 02:48 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •