+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Op.Dr. Eser Aydoğdu Saç Ekimi

FUE TEKNİĞİ (Follicular Unit Extraction) Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Fue Saç Ekimi, FUE yöntemi saç ekimi ense bölgesindeki saçların tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilme işlemdir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar yaklaşık 1 mm olacak şekilde kısaltılır. Öncelikle ense bölgesi tıraş edilerek başlanılır.Lokal anestezi ile ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur.Başınızın arka bölgesindeki saç kökleri micromotor ile tek tek toplanır ve toplanan saç kökleri

 1. #1
  Yeni Uye
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Mesajlar
  1

  Op.Dr. Eser Aydoğdu Saç Ekimi

  FUE TEKNİĞİ (Follicular Unit Extraction)

  Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Fue Saç Ekimi,

  FUE yöntemi saç ekimi ense bölgesindeki saçların tek tek alınıp saçsız bölgelere nakledilme işlemdir. Folikül çıkartma işleminden önce donör alandaki saçlar yaklaşık 1 mm olacak şekilde kısaltılır.

  Öncelikle ense bölgesi tıraş edilerek başlanılır.Lokal anestezi ile ekim yapılacak olan bölge uyuşturulur.Başınızın arka bölgesindeki saç kökleri micromotor ile tek tek toplanır ve toplanan saç kökleri özel bir solüsyonda bekletilir. İnce uçlu slitlerle saç kanalları açılır ve bu işlem saç köklerinizin yönünü,sıklığını ve doğal görünmesini sağlayacaktır. Açılan saç kanallarına toplanan kökler yerleştirilir.

  Saç köklerinin yerleştirme işlemi tamamlandıktan sonra saçın arka bölgesine pansuman yapılır.Bütün bu işlemler yaklaşık 4-6 saat sürmektedir. Ekim sonrası hastanın 10 gün süreyle devam edecek bir bakımı vardır. Saç yıkama talimatı doktoru tarafından hastaya detaylı aktarılmaktadır.

  Kişi ertesi günü iş ve sosyal yaşantısına rahatlıkla dönebilecektir.Doktoru tarafından düzenli olarak muayeneye çağrılarak hastanın takibi yapılmaktadır.

  FUE tekniğini aynı zamanda eskiden şerit operasyonu (FUT) geçirmiş hastaların yara izlerinin kapatılmasında , yanık izlerinde , sakal ve bıyık ekiminde,kaş ekiminde de sıkca kullanılmaktadır.

  Saç Ekimi - Saç Ekimi,Saç Ekim Merkezi,Fue Saç Ekimi,Saç Ekim Fiyatı,

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Saç Dökülmesinin Nedenleri ve Saç Ekimi
  neslihanyare Tarafından Güzellik ve Makyaj Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-10-2011, 07:20 PM
 2. Saç Ekimi (video)
  YukseLL Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 24-12-2009, 02:33 PM
 3. Hasankeyf'te 3 bin yıllık tarihi eser
  YukseLL Tarafından Arkeoloji ve Mitoloji Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-07-2007, 05:51 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •