+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Dünya Üniversiteleri'nin katılımıyla 19.IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Başlıyor

DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ’NİN KATILIMIYLA 19. IEFT YURTDIŞI EĞİTİM FUARLARI BAŞLIYOR Her yıl 50,000 öğrenci bu fuarları ziyaret ediyor, 10,000 kişi bu fuarlar sayesinde yurtdışında okuyor. Türkiye’de yapılmakta olan en kapsamlı “Yurtdışı Eğitim Fuarı” organizasyonu olma özelliğini taşıyan International Education Fairs of Turkey (IEFT), 25 farklı ülkeden alanında uzman pek çok üniversite ve kolejin katılımıyla 19 Mart'ta İstanbul Harbiye Hilton Otel’de başlıyor. Yaklaşık 10 yıldır devam

 1. #1
  Yeni Uye
  Üyelik tarihi
  Mar 2011
  Mesajlar
  1

  Dünya Üniversiteleri'nin katılımıyla 19.IEFT Yurt Dışı Eğitim Fuarları Başlıyor

  DÜNYA ÜNİVERSİTELERİ’NİN KATILIMIYLA 19. IEFT YURTDIŞI EĞİTİM FUARLARI BAŞLIYOR

  Her yıl 50,000 öğrenci bu fuarları ziyaret ediyor,

  10,000 kişi bu fuarlar sayesinde yurtdışında okuyor.

  Türkiye’de yapılmakta olan en kapsamlı “Yurtdışı Eğitim Fuarı” organizasyonu olma özelliğini taşıyan International Education Fairs of Turkey (IEFT), 25 farklı ülkeden alanında uzman pek çok üniversite ve kolejin katılımıyla 19 Mart'ta İstanbul Harbiye Hilton Otel’de başlıyor.
  Yaklaşık 10 yıldır devam eden IEFT YURTDIŞI EĞİTİM FUARLARI, sadece Türkiye’nin değil Avrupa ve Orta-Doğu’nun en büyük ve kapsamlı Yurtdışı Eğitim Fuarı olmuştur. Her yıl fuarlar 50,000 civarında öğrenci ve velisi tarafından ziyaret edilmekte ve yurtdışında eğitim yapmak isteyenler için en önemli karar alma kanalı olma özelliğine sahiptir. Her yıl katılımcı 50,000 öğrencinin yaklaşık 8,000-10,000 civarı yurtdışında lisans, yüksek lisans, doktora, dil, staj, sertifika ve diploma programlarına katılmaktadır. Öğrenciler özellikle, Amerika, İngiltere, Avustralya, Almanya, Kanada, Fransa, Hollanda, İsveç, İtalya, Rusya, Çin, Estonya, Bulgaristan, Malezya, İspanya gibi ülkeleri yoğun bir şekilde tercih etmektedirler.
  Son yıllarda Yurtdışı Eğitim sadece Batı ülkelerinde değil Doğu’da büyük bir gelişim göstermekte ve pek çok yabancı öğrenci; Çin, Rusya, Japonya, Malezya, Singapur ve Kore gibi ülkelerde eğitim yapmaktadır. IEFT fuarlarında Çin, Rusya ve Malezya’dan üniversite ve kolejler temsil edilmektedirler. Özellikle Malezya Üniversiteleri özel bir grup ile IEFT fuarlarına katılmaktadırlar. Malezya Eğitim Bakanlığının desteği ile ülkenin en iyi 8 üniversitesi fuarların İstanbul bölümünde yer alacaktır.
  19. IEFT Fuarına ücretsiz veya çok düşük ücretlerle eğitim yapılabilinen Avrupa Üniversiteleri yoğun ilgi göstermektedirler. 19. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarında; Almanya, Estonya, Ukranya, Macaristan, İrlanda, Bulgaristan, Fransa, Italya, Ispanya, Norveç, Letonya, gibi ülkelerden üniversiteler ve kurumlar katılmaktadır.
  19. IEFT Yurtdışı Eğim Fuarları’nda; üniversite lisans, üniversite hazırlık, yüksek lisans, üniversite transfer, doktora, dil okulları, yaz okulları, sertifika, diploma, staj, lise eğitimi ve burslu yurtdışı eğitim konularında, üniversite ve kolej temsilcilerinden bilgi alınabilecek, ücretsiz yurtdışı eğitim seminerlerine katılabilinecek. Ayrıca, DAAD, Goethe Institute, Campus France, Fulbright, Austrade, Nuffic, IELTS, İspanya Eğitim Ateşeliği ve Norveç Eğitim Ateşeliği gibi ülkelerin eğitim ve kültür ataşelikleri tarafından öğrencilere ve velilerine bilgi verilecektir.
  19. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarının İstanbul bölümünde 19 ve 20 Mart akşamları özel bir katılım ile “MBA ve Yüksek Lisans” programı veren üniversiteler ile “MBA Evenings” etkinlikleri düzenlenecektir. “MBA Evenings” yurtdışında MBA veya diğer işletme konularında yüksek lisans eğitimi yapmak isteyen en az 1-2 yıl iş deneyimine sahip profesyonellere yönelik olarak düzenlenecektir.
  IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarlarına katılan üniversiteler ve kolejler çok sayıda öğrenciye kısmi veya tam eğitim bursları vermektedir. Eğitim bursları üniversite ücretlerinin tümünü veya bir kısmını karşılayabilmektedir. Bazı üniversiteler yüksek lisans veya doktora seviyesinde eğitim ücreti yanı sıra yaşam maliyetleri içinde burslar vermektedir.
  IEFT YURDIŞI EĞİTİM FUARLARI TAKVİMİ
  • 19-20 Mart 2011 İstanbul - Hilton Oteli - Harbiye
  • 22 Mart 2011 İzmir Hilton Oteli
  • 23 Mart 2011 Ankara Sheraton Otel
  • 25 Mart 2011 Adana Hilton Otel

  IEFT YURTDIŞI EĞİTİM GÜNLERİ
  • 27 Mart 2011 Konya Rixos Otel
  • 28 Mart 2011 Eskişehir Dedepark Otel
  • 30 Mart 2011 Kıbrıs Merit Lefkoşa Otel


  Fuarın Tanıtım Sponsorları: CNN Türk, Cnnturk.com, Hürriyet Eğitim, Hürriyet Kampüs, Hürriyet Daily News, Best Fm, Artı Eğitim, Turkish Student, Mezun.Com, FedEx. IK Sponsoru: Secret Cv, Akademik Sponsor: Dogrutercih.Com

  Halka açık ve ücretsiz olan fuarlar, 12:00 - 18:00 saatleri arasında ziyaret edilebiliyor. Katılımcıları; burs ve çeşitli etkinliklerin beklediği fuarlarla ilgili detaylı bilgi ve online davetiye için IEFT - Türkiye'nin En Büyük Yurtdışı Eğitim Fuarı - Anasayfa adresinden veya 0 212 244 42 13 numaralı telefondan bilgi alınabiliyor.


  Facebook Sayfamız : IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı | Facebook
  Facebook İstanbul Sayfamız : 19.İstanbul IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı | Facebook
  Online Davetiye : IEFT - Türkiye'nin En Büyük Yurtdışı Eğitim Fuarı - ONLINE DAVETIYE

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. Educaturk Yurtdışı Eğitim Fuarları
  Lamb Tarafından Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 07-10-2009, 08:43 PM
 2. Yurt dışı eğitiminde yeni gözde ülkeler
  ymk41 Tarafından Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-08-2009, 07:31 PM
 3. Yurt dışında dil eğitimi
  didemdilegitim Tarafından Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-07-2009, 10:32 AM
 4. Vakıf üniversiteleri
  YukseLL Tarafından Üniversiteler ve Üniversiteli Gençlik Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-04-2009, 02:05 AM
 5. Yaz okulları (yurt dışı)
  YukseLL Tarafından Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-04-2009, 06:20 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •