+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 5´e kadar. Toplam 5 mesaj bulundu

Türkiyede Uçuş Okulları

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ( Sivil Havacılık Yüksek Okulu ) Sivil Havacılık Yüksekokulu, Türk sivil havacılık sektörünün gelişim hızına paralel olarak artan uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun olarak yetiştirilmiş kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere, 1986 yılında kurulmuştur. Yüksekokulda, bir yıl İngilizce hazırlıktan sonra dört yıllık eğitim uygulanmaktadır. Okul öğrencilerine uygulamalı eğitim yaptırmak amacıyla kurulan eleceğin pilotlarını yetiştirecek. Hızla büyüyen

 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Türkiyede Uçuş Okulları

  ANADOLU ÜNİVERSİTESİ ( Sivil Havacılık Yüksek Okulu )
  Sivil Havacılık Yüksekokulu, Türk sivil havacılık sektörünün gelişim hızına paralel olarak artan uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun olarak yetiştirilmiş kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak üzere, 1986 yılında kurulmuştur. Yüksekokulda, bir yıl İngilizce hazırlıktan sonra dört yıllık eğitim uygulanmaktadır. Okul öğrencilerine uygulamalı eğitim yaptırmak amacıyla kurulan eleceğin pilotlarını yetiştirecek.

  Hızla büyüyen havacılık sektöründe özellikle pilot konusunda ciddi bir sıkıntı yaşanıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden ayrılan pilotlar ise ihtiyacı sayısal olarak karşılamıyor. Geçmişte çeşitli kaynaklardan sivil pilot yetiştiren THY, büyüyen filoda uçacak pilotlarını eğitmek için 2004’te düğmeye bastı. Yönetim Kurulu Üyesi Atilla Öksüz ve Uçuş Eğitim Başkanı Mustafa Ural’ın katkılarıyla Uçuş Eğitim Akademisi 2005’te kuruldu.

  THY’nin ihtiyaç ve standartlarında pilot yetiştirmek için akademi hızla yapılanmaya başladı. Akademinin müdürlüğüne Baki Boztepe getirilirken ilk öğretmenler de Benan Küçükoğlu ve Ali İmren oldu. Ekibe daha sonra Hasan Beyazıt’ın katılımıyla uçuş öğretmeni sayısı dörde çıktı.

  Pilot adayı olmak için THY’ye 6 bin 500 kişi başvurdu. Üniversitelerin mühendislik bölümlerinden mezun, çok iyi derece İngilizce bilenler arasından seçilen adaylar, yazı ve sözlüden geçirildi. Hava Kuvvetleri’nin pilotaj simülatörlerinde, intibak uçuşlarında denenen adaylardan sağlık kriterleri tutan 16 kişi belirlendi. Yaklaşık 13 ay sürecek 201 saat uçuş, 750 saat yer dersi mayıs 2006’da başladı. Halen 16 aday, yer derslerinin 585, uçuş eğitimlerinin de 97 saatini tamamladı.

  GLASS KOKPİT
  THY Uçuş Akademisi’nde uçuş eğitiminin 190 saatlik bölümü Cessna 172S tipi tek motorlu uçaklarda veriliyor. Aynı THY’nin yolcu uçakları gibi boyanan Cessna 172’lerin kokpitleri de büyük yolcu uçaklarından farklı değil. Garmin şirketinin imalatı "glass kokpit"te adaylar tüm uçuş verilerini özel ekranlardan takip ediyor. Kalan 11 saatlik uçuş ise çift motorlu uçaklarda yapılacak. Uçuşlar ağırlıklı olarak İstanbul’a çok yakın olan ancak daha yoğun hava trafiğinden nasibini henüz alamamış Çorlu Havalimanı’ndan yapılıyor.

  Adaylar temel uçuş eğitimlerini tamamladıktan sonra Ticari Pilot Lisansı’na sahip olacak. Daha sonra kullanacakları yolcu uçak tiplerinin eğitimlerini alacaklar. Akademi Müdürü Baki Boztepe, 1974’ten bu yana uçuş öğretmenliği yapıyor. Adayların Avrupa Havacılık Otoritesi JAA ve THY’nin yüksek standartlarında yetiştirildiğine dikkat çeken Boztepe, tüm aşamaların Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından sınav ve denetlemelerle kontrol edildiğini belirtiyor.

  Toplam 16 aday, gerçekten havacılığa gönül vermiş, mühendislik eğitimi almış, çok iyi İngilizce bilenlerden oluşuyor. Örneğin Mehmet Mert Arıcan, İTÜ Makine Mühendisliği’nde öğretim görevlisiyken, Özgür Ertürk ve Canip Fatih Dağdağan Hava Kuvvetleri’nde sivil mühendisken ayrılıp pilot olmaya karar verenlerden. Ahmet Gürkan Küçükkınalı, İrfan Buyuran ise THY’de kabin memurluğu, arkasından Teknik’te çalışırken şimdi pilot olmak üzere ter döküyor. Küçükkınalı, ayrıca ailesindeki üçüncü nesil havacı.

  AKADEMİ BÜYÜYECEK
  Bölgenin uçuş eğitim merkezi olmak için emin adımlarla yürüyen akademi, yılda 45 pilot yetiştirmeyi hedefliyor. Bu yıl filoya üç tek motorlu uçak daha katılacak. Ayrıca nisanda FNPT III tipi simülatör de alınacak. Ayrıca bu yıl içinde çift motor eğitimlerinde kullanılacak jet uçak da seçilecek.

  Akademi için önemli bir pazar, 11 Eylül’den sonra artık eğitim için ABD’ye gidemeyen bölge ülkelerindeki pilot adayları. Sıfırdan uluslararası standartlarda yetiştirilecek adaylar, yolcu uçağı eğitimlerini de THY simülatörlerinde alacak. Böylece önemli bir gelir sağlanması hedefleniyor.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780
  ANADOLU YILDIZLARI UÇUŞ OKULU (AYJET)
  Avrupa Birliği eşiğindeki TÜRKİYE, her alanda büyük değişiklik ve gelişmeler yaşamaya başlamış ve Türk Sivil Havacılığı da, Türkiye'nin yıllardır özlemle beklenen, bu gelişmesinden payını en büyük oranda alan sektörlerden birisi olmuştur.

  Gerek milli hava yolları gerekse özel hava yolları, Türkiye'nin artan ticari faaliyetlerine bağlı olarak oluşan kargo ve turizm kaynaklı yolcu ulaştırma ihtiyaçlarını karşılamak üzere hızla uçak alımına başlamışlardır. Bu çerçevede özellikle yetişmiş kalifiye personele duyulan ihtiyaç da aynı hızla artmış, ancak özellikle pilot eğitimi konusunda değişik nedenlerden dolayı gerekli yatırımlar yapılamamıştır.

  Tüm diğer ülkelerde olduğu gibi, Türk Silahlı Kuvvetleri, pilot eğitimi konusundaki yüksek kalite ve deneyiminden dolayı sivil havacılığın ana pilot kaynağı olma özelliğini muhafaza etmiş, fakat üniversiteler ile Türk Hava Kurumu yüksek maliyeti nedeniyle "Pilot Eğitimi" konusunda yeni yatırım yapamamış, kapasitelerini arttıramamışlardır.

  Özel uçuş okulları ise uçuş emniyetinin temel gerekliliklerinden birisi olan kaliteli pilotaj eğitimini vermeye henüz yeterince hazırlanamamışlardı. Çünkü o güne kadar eğitim verdikleri yıllık kursiyer sayısı, 4 özel uçuş okulu için yaklaşık 10 ila 15 düzeylerindeydi. Bu nedenle yeterli gelirleri, dolayısıyla uzman yönetici ve personelleri yoktu. Gene de artan pilot ihtiyacına en hızlı cevabı da bu okullar vermiştir.

  İşte bu şartlar altında Türkiye'de dünyaya örnek olacak bir oluşum gerçekleşmiş hava yolları tecrübesine sahip kaptan pilotlardan oluşan ortaklarımız "kar elde edilemediği için yatırım yapılmayan" pilotaj eğitiminde "yüksek kalitenin sağlanabileceğini" tüm dünyaya göstermek maksadıyla AYJET Anadolu Yıldızlarını kurmuşlardır.

  AYJET Anadolu Yıldızları, ömrünü havacılığa adamış, 15 idealistin, hayalleri ve engin havacılık tecrübelerinden yola çıkılarak oluşturulmuş, "Standart takip etmeyi değil yaratmayı hedeflemiş" bir Özel Eğitim Kurumudur.
  Şirketimiz, 2920 sayılı "Sivil Havacılık Kanunu", 1739 sayılı "Milli Eğitim Temel Kanunu", 625 sayılı "Özel Öğretim Kurumları Kanunu" esaslarını yerine getirerek; pilot yetiştirmek için Uçuş Eğitim Organizasyonunu kurmuş, yine 2920 sayılı kanunun gereklerini yerine getirerek, "Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği" (SHY–6 A) doğrultusunda yapılanmış ve gerekli yetkilerini 6 Ocak 2006'da almıştır.
  Uçuş okulumuz; "Teorik Eğitim" ve "Uçuş Eğitim" bölümleri ayrı merkezlerde faaliyet göstermek üzere İSTANBUL'da Şirinevler girişinde ve Hezarfen meydanında konuşlandırılmıştır. Eğitim ve öğretim kadrosunu, başka hiçbir uçuş okulunda rastlanamayacak düzeyde, konusunda uzman ve yetkin 11 uçuş, 15 teorik yer dersi öğretmeni ile teçhiz etmiştir.

  Hava yollarında kaptan pilot seviyesindeki görevlerini bırakarak pilot yetiştirmeye başlayan öğretmenlerimize ve gözümüzün bebeği gibi gördüğümüz kursiyerlerimize layık, çağdaş ve kaliteli bir eğitim ortamı hazırlamak maksadıyla, şirketimiz hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan, en kaliteli malzeme ve eğitim teçhizatı almıştır. Teorik eğitim bölümümüzde bulunan dört dershanede, bilgisayarlı projeksiyona dayanan multi-medya ortamında eğitim tasarlanmış, kursiyerlerimizin telsizle konuşma becerilerini geliştirmek maksadıyla quadraphonic ses sistemi kurulmuş ve ders takdimleri buna göre hazırlanmıştır.

  Uçak alımında; basitten gelişmişe gidecek şekilde, temel pilotaj eğitimine en uygun hava araçları seçilmiş, dijital kokpit teknolojisine sahip fabrika teslimi çift motorlu uçağımızla, hava yolu pilotu olmak için gerekli olduğunu düşündüğümüz tüm beceri ve terbiyeyi kazandırabileceğimiz mükemmel 7 uçaktan oluşan bir uçak filosu oluşturulmuştur. İdeal eğitim ortamını tesis etmek amacıyla ELITE firmasından FNPT-II seviyesinde bir uçuş eğitim simülatörü alınarak ilk günden itibaren kursiyerlerimizin kullanımına hazır hale getirilmiştir.

  Kursiyerlerimizin en güncel ve doğru bilgilere ulaşabilmesine imkân yaratmak ve bunları rahatlıkla kullanabilecek düzeyde eğitimlerini pekiştirmek maksadıyla, gerekli olduğunu düşündüğümüz tüm havacılık yayınlarına elektronik ortamda ve göz aşinalığı yaratmak maksadıyla matbu olarak abone olunmuştur.

  Eğitim sistemimizden ve kalitemizden emin olmamıza rağmen, gözümüzden kaçabilecek hususları bir başka gözün de izlemesi için NORDIAN firmasıyla anlaşma yapılmış, kursiyerlerimizin düzenli olarak şirketimiz dışında tarafsız bir kurumca sınava alınmaları sağlanmıştır. Böylece havacılık eğitiminde uzman bir şirketin de eğitim sistemimizi bizim adımıza denetlemesi sağlanmıştır.

  Türkiye'de havacılık eğitiminde ilk kez ve diğer okullardan farklı olarak, ders kitaplarında orijinal kaynak kullanımına başlanmış, telif hakkı kanuna uygun ve emeğe saygı gösteren bir eğitim sistemi kurulmuştur.

  İLETİŞİM
  Mehmet Akif Cad. Mehmet Çıbıkçı İş Merkezi No:2 Kat:7 D:15-16 34510 Şirinevler-Bahçelievler / İSTANBUL

  Tel: 0 212 639 63 00
  Fax: 0 212 639 65 01

 4. #3
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780
  TARKİM UÇUŞ OKULU
  Tarkim Uçuş Okulu, Adana ve İstanbul tesislerinde verdiği uçuş eğitimleriyle Türkiye'nin öncü uçuş okullarından birisidir. Tarkim Uçuş Okulu Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü onaylı, Avrupa Havacılık Otoritesi (JAA) tarafından sertifikasyonu gerçekleştirilmiş PPL, CPL/IR, ME/IR, FI, AG, ATPL ve Military Pilot ATPL eğitimleri ile Türkiye'nin pilot ihtiyacının karşılanmasında büyük rol oynamaktadır.
  Ortadoğu ülkeleriyle gerçekleştirmiş olduğu anlaşmalarla eğitim alanında uluslararası anlaşmalarla hedefini ülkeler arası seviyeye çeken Tarkim, sektöründeki soluksuz tırmanışını sürdürmektedir.

  Adana tesislerimiz sivil havaalanı uluslararası bir havaalanı olup Adana’nın güneyinde, E-5 karayolunun hemen yanında yer almaktadır. Tarkim Uçuş Okulu gerçekten rahat ve ideal bir atmosferde sizleri uçuş eğitimi almaya, Adana sivil havaalanına davet ediyor.

  Teorik eğitimlerimiz ise İstanbul’da Avrupa Yakası, E-5 karayolu üzerinde Bahçelievler Kadir Has Plazada sürmektedir. Tarkim Uçuş Okulu gerçekten rahat ve ideal bir atmosferde sizleri uçuş eğitimi almaya, İstanbul’a sizin okulunuza davet ediyor.

  TARKIM Havacılık aynı zamanda Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından onaylı JAR-145 yetkili servis bakım ünitesine de sahip olup, özellikle Piper ve Cessna uçaklar konusunda uzmanlaşmıştır. Bakım ünitemiz çok geniş bir tecrübeye sahip olup, kaza kırım olaylarına yerinde müdahale edebilmektedir.

 5. #4
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780
  DUHA HAVACILIK
  1995 senesinde, İstanbul' da, uzun yıllar havacılık sektöründe çalışmış, konusunda deneyimli profesyonel bir ekip tarafından kurulmuş olan DUHA, dünyada geçerliliği olan uluslararası nitelikte Pilotaj, Kabin Memuru (Uçucu Hostes) , Yolcu Hizmetleri (Yer Hostesi), Harekat Memuru (Operation), lATA - UFTAA Ticketing (Biletleme), Tur Operatörlüğü ve Dispatcher (Uçuş Harekat Uzmanı) eğitimi vermektedir.
  Konusunda uzman bir kuruluş olan DUHA, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü/ IATA-UFTAA ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak eğitim vermekte ve eğitimi başarı ile tamamlayan adayların bitirdikleri bölümün ilgili makamınca onaylı sertifikaları vermektedir.

  Ayni zamanda bir "Hava Taksi" şirketi olan DUHA, gerek yurt içi, gerekse yurt dışı uçuşlarınızı, sizlerin istekleri doğrultusunda, en uygun şart ve sizlere özel fiatlarla, havaalanlarının karmaşıklığından ve kalabalıklığından uzakta, bilet ve bagaj kontrol kuyruklarında vakit harcamadan, değişik tipteki uçak ve helikopterlerle, uçuşun zevkli anlarını, iş arkadaşlarınız veya dostlarınızla paylaşma fırsatını sizlere sunmaktadır.

  İster hizmet, isterse danışmanlık için olsun, dilediğiniz her zaman rahatlıkla arayabileceğiniz, sorularınıza ve ihtiyaçlarınıza yanıt bulabileceğiniz, uyguladığı Toplam Kalite Yönetimi sayesinde sizlerin beklentilerini tam olarak karşılayacağına inandığımız DUHA'da kaliteye tam bağlılık vazgeçilmez bir ilkedir.

  Hizmet verdiği her alanda, etkin maliyet ve müşteri memnuniyeti ilkesi ile hareket eden DUHA Havacılık Okulu ve Hava Taksi, sizlerle işbirliği yapmaktan büyük mutluluk duyacaktır.

  * DUHA UÇUŞ OKULU, JAA (Avrupa Havacılık Birliği) ve Türk Sivil Havacılık otoritesi onaylı olarak verdiği PPL, CPL, IR, ME, FI, ATPL Modüler, ATPL Entegre ve NON-JAA eğitimleriyle Türkiye'nin ve Avrupa'nın en iyi özel ve ticari pilotlarını yetiştirmek amacını gerçekleştirmektedir...
  * Uçuş eğitimlerimiz, dünyadaki tüm uçuş okullarında tercih edilen Cessna 172, Piper Seneca I, Piper Aztec "F" tipi uçaklarımızla apılmaktadır.Pilotlarımız, Sivil Havacılık Otoritesince öğretmenliği onaylanmış, konusunda deneyimli, üstün başarılı pilotlardan oluşmuştur.
  * Yer derslerimiz, İngilizce ve Türkçe teorik olarak tüm görsel cihazların (tepegöz, barco, video film, bilgisayar) desteğiyle sunulmaktadır.
  * Uçuş eğitimlerimiz Bursa Yenişehir, Atatürk Havalimanı, Sabiha Gökçen, Çorlu ve Antalya Havalimanlarında yapılmaktadır.
  * İş dünyasındaki özel uçak pilot adaylarımıza, uçak kiralama, hava taksi, iş gezisi, reklam uçuşu ve uçak satışı hizmetlerimiz özel fiyatlarımızla yüksek kalitede sunulmaktadır.
  * Türk ve yabancı pilot adaylarımız, uluslararası kalitede eğitim alarak, başarılarını DUHA UÇUŞ OKULU desteğiyle resmileştirip belgelendirme olanağına sahip olmaktadırlar. Profesyonel pilot adaylarımızı, havayollarındaki görüşmelere özel olarak hazırlayarak, şirketlere müracaatlarında yardımcı olunmaktadır.

  KÖTÜ HAVA ŞARTLARI ENGELLEMESİ
  Teorik dersler Bakırköy okul binasında verilmekte, uçuşlar ise Atatürk Havalimanından yapılmaktadır. Uçuş süreleri hava durumuna bağlı olarak değişebilir. Kötü hava şartları meydana gelirse, program teorik olarak devam ettirilecek, program ilk müsait hava şartında devam edecektir.

  PPL (Özel Pilot Lisansı) 40 + 5 (gece) saat uçuş 108 saat teorik 8000
  CPL (Ticari Pilot Lisansı) 25 saat uçuş 200 saat teorik 4000
  IR (Aletli Uçuş Sertifikası) 50 saat uçuş 200 saat teorik 7500
  ME (çok motor setifikası) 13 saat uçuş 9 saat teorik 6250
  PPL - IR - CPL Lisansları 187 saat uçuş 508 saat teorik 31500
  PPL - IR - CPL - ME Lisansları 200 saat uçuş 517 saat teorik 37750
  CPL (time building) 75 saat uçuş 12000

  Tüm eğitim programları için

  1.PPL bitirme sınavı, kontrol uçuşu ve lisans çıkartma ücreti 150.
  2.Tüm eğitimlerimizde Bristol gs.'un kitap ve CD leri kullanılmaktadır 2000.
  3.Ekstra uçuş ders saat ücreti tek motor 160.
  4.Ekstra uçuş ders saat ücreti çift motor 500.
  5.Ekstra teorik ders saat ücreti 10;üniforma ücreti 125.dur

  Önemli Not :
  a.Logbook ve Plotter , Ders Kitapları ücretlerine dahildir.
  b.Yukarıdaki tüm fiatlara % 8 KDV ilave edilecektir.

  ÖNEMLİ NOT :
  Okulumuz, Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) ile yaptığı ortak çalışma neticesinde, adaylara "LİMİTİNİ KENDİN SEÇ" ödeme fırsatı ile Eğitim Kredisi olanağını sunmaktadır.

  Adres: General Şükrü Kanatlı Cad. Duha Plaza No: 2234144 Bakırköy, İstanbul, Türkiye Tel: 90(212) 660 45 96/97 - 660 62 90/91 Fax: 90(212) 660 89 92

 6. #5
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780
  MET-AİR HAVACILIK
  Günümüzde sivil havacılık sektöründeki gelişmeler ve gittikçe artan büyüme hızı, bu konuyu takip edenler tarafından çok iyi bilinmektedir. Özellikle Ortadoğu ve Asya'daki havayolu şirketleri, piyasa talepleri doğrutusunda filolarını sürekli genişletmektedir. Örneğin önümüzdeki 10 yıl içerisinde THY (Türk Hava Yolları) ve diğer firmalar başta olmak üzere Türkiye'deki ticari uçak sayısının iki katına çıkacağı ve bundan dolayı iyi eğitimli ve profesyonel havayolu pilotlarına büyük ihtiyaç doğacağı öngörülmektedir.

  Met-Air Havacılık şu temel amaçlar üzerine kurulmuştur;
  * Dünyanın pilot yetiştiren en iyi organizasyonları ile boy ölçüşen ve mükemmel bir Uçuş Eğitim Merkezi olacak yepyeni bir Uçuş Akademisi kurmak,
  * Her geçen gün gelişen havacılık sektörünün ihtiyaçlarına cevap verecek, uluslararası kalitede ve JAR-FCL standartlarına uygun "Ticari Pilotlar" yetiştirmek,
  * Türkiye'de Hava Taksi, Hava Ambülansı ve VIP (Business Jet) hizmetlerine profesyonellik ve kalite getirmek,
  * Sivil Havacılık sektöründe yeni imkanlar ve vizyon üretmek.

  Hiç uçuş tecrübesi olmayan istekli ve yetenekli kişileri, en iyi eğitim ve donanıma sahip birer havayolu pilotu yapacak JAR Profesyonel Pilot Eğitim paketini sunuyoruz. Tümüyle Türkiye'de yapılan bu eğitim, JAR CPL/IR standartlarını karşılayacak şekilde tasarlanmış olup, bu eğitim ile alacağınız lisans, tüm Avrupa'da havayolu şirketlerinin kapısını sizlere açacaktır. Yeterli uçuş tecrübesi edindikten sonra lisansınızı, JAA ATPL lisansına çevirebileceksiniz.

  Free Spirit Uçuş Akademisi, İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı'nda kuruludur. Bu sebeple, ileride profesyonel mesleğiniz olacak ortamın havasını teneffüs ederek, havacalığa uzanan yolun ilk adımlarını avantajlı olarak atacaksınız.

  Akademimizin Türkiye'de kurulu olması, hava şartlarının son derece uygun olması nedeniyle uçuşların hemen her zaman yapılabilmesini ve dolayısıyla zaman ve maddi açıdan ekonomik olmasını sağlamaktadır.

  Ekibimizde bulunan ve büyük hedefinize ulaşmakta size rehberlik edecek en tecrübeli Hava Kuvvetleri uçuş öğretmenleri ve tecrübeli havayolu kaptanlarıyla kendinizi her açıdan şanslı hissetmelisiniz.

  freespirit Ulaşım Bilgileri
  Met-Air Havacılık Pilot Eğitim Akademisi A.Ş.
  Sabiha Gökçen Uluslararası Havaalanı
  34912 Pendik/Istanbul/TÜRKİYE
  Tel : + 90 216 585 52 16
  Fax : + 90 216 588 01 70

Benzer Konular

 1. THY Uçuş Tecrübesi
  hicabundantleones Tarafından Tatil Gezi ve Seyahat Turizmi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-10-2016, 10:16 AM
 2. Uçuş Eğitimi
  dogangunes Tarafından Pilotlar,Kabin memurları Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-02-2011, 03:29 AM
 3. Yaz okulları (yurt dışı)
  YukseLL Tarafından Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-04-2009, 06:20 PM
 4. Uçuş Denetimleri
  dogangunes Tarafından Uçak Çeşitleri ve Bilgileri Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-02-2009, 01:43 AM
 5. Türkiyede havacılığın kurulması
  dogangunes Tarafından Sivil Havacılık Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 15-06-2008, 02:25 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •