+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Media Player'da tüm video biçimlerini oynatın

Windows Media Player bazı biçimleri oynatmak istediğinizde hata mı veriyor? Filmleriniz sorunsuz bir şekilde izlemek sandığınız kadar zor değil. İnanması zor fakat Media Player'a farklı giysiler giydirdiğinizde bazı filmleri oynatamayabiliyor. Bunun bir örneği penceresiz tasarım olan "Ravert" için geçerli. Bu sorunu çözmek için görüntü ivmesi ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bunun için Media Player'da Araçlar / Seçenekler menüsüne, buradan da Başarım sekmesine gelin ve Gelişmiş'e tıklayın.

 1. #1

  Media Player'da tüm video biçimlerini oynatın

  Windows Media Player bazı biçimleri oynatmak istediğinizde hata mı veriyor? Filmleriniz sorunsuz bir şekilde izlemek sandığınız kadar zor değil.

  İnanması zor fakat Media Player'a farklı giysiler giydirdiğinizde bazı filmleri oynatamayabiliyor. Bunun bir örneği penceresiz tasarım olan "Ravert" için geçerli.

  Bu sorunu çözmek için görüntü ivmesi ayarlarını yükseltebilirsiniz. Bunun için Media Player'da Araçlar / Seçenekler menüsüne, buradan da Başarım sekmesine gelin ve Gelişmiş'e tıklayın. Daha sonra "Video İvmesi" bölümündeki Video karıştırma oluşturucusunu kullan seçeneğini devre dışı bırakın ve ayarları kaydedin. Şimdi sorunun çözülüp çözülmediğin kontrol edin. Eğer sorun devam ediyorsa yine aynı bölümdeki Video İvmesi çubuğunu Yok konumuna getirin. Eğer çubuk devre dışıysa bu gelişmiş ayarların devrede olduğu anl***** geliyor. Bu durumda "Varsayılanları Yükle" seçeneğini seçerek ayarları değiştirebilirsiniz. Eğer bu da işe yaramazsa Media Player'ınız yeni sürüme yükseltebilirsiniz.

  Not: Microsoft, Windows Vista altında bu ayarları farklı bir konuma taşıdı. Vista'da bu ayar için Performans sekmesi altındaki DxVA Video ivmesi'ni devre dışı bırakmanız gerekiyor.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Cole2k Media Codec Pack
  YukseLL Tarafından Ses-Video Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-11-2009, 08:36 PM
 2. Windows Media Player Firefox Eklentisi
  YukseLL Tarafından Ses-Video Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-02-2008, 12:58 PM
 3. VLC Media Player 0.8.6d
  YukseLL Tarafından Ses-Video Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09-01-2008, 09:54 AM
 4. Windows Media Player (Pocket PC)
  YukseLL Tarafından Mobil, Telefon Prog. Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 01-01-2008, 11:51 PM
 5. Sompy Media Player
  YukseLL Tarafından Mobil, Telefon Prog. Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-12-2007, 05:04 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •