+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Brezilya Mastiff

Temel Özellikleri Brezilya Mastiff, kas ve kemik yapısı güçlü, orantılı yapısı olan bir köpektir. Cesur, dikkatli, kavgacı, efendisine bağlı, fakat yabancılara karşı kuşkucudur. Ev yaş***** uygun değildir. Neler Yapar? Koku alma duyusu keskin olduğu için geçmişte ormanlardaki kaçak köleleri bulmak için kullanıldı. Daha sonra mükemmel bir çoban ve bekçi köpeği olduğunu kanıtladı. Kent hayatına uygun değildir. çünkü ancak açık arazide olduğu zaman harcayabileceği kadar enerjiyle doludur.

 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Brezilya Mastiff

  Temel Özellikleri
  Brezilya Mastiff, kas ve kemik yapısı güçlü, orantılı yapısı olan bir köpektir. Cesur, dikkatli, kavgacı, efendisine bağlı, fakat yabancılara karşı kuşkucudur. Ev yaş***** uygun değildir.

  Neler Yapar?
  Koku alma duyusu keskin olduğu için geçmişte ormanlardaki kaçak köleleri bulmak için kullanıldı. Daha sonra mükemmel bir çoban ve bekçi köpeği olduğunu kanıtladı.

  Kent hayatına uygun değildir. çünkü ancak açık arazide olduğu zaman harcayabileceği kadar enerjiyle doludur. Yürüyüşü, tıpkı bir kedininki gibi ölçülü ve elastiktir. Büyüleyici duruşu sayesinde köpek gösterilerinde büyük başarı kazanmıştır.

  Kökeni
  Muhtemelen 17. yüzyılda Portekiz ve İspanyol fatihler tarafından Brezilya'ya getirilen Bulldog, Mastiff ve Bloodhound cinsi köpeklerden türetildi.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Bandogge Mastiff
  dogangunes Tarafından Evcil Köpekler Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-02-2011, 01:57 AM
 2. Brezilya
  dogangunes Tarafından Ülkeler ve Turistlik yerleri Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 09-04-2009, 04:04 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •