+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Mikrobiyoloji nedir?

Bakteriler, virüsler, su yosunları, mayalar, küfler gibi. mikroorganizmaları inceleyen bilim dalına mikrobiyoloji denir. Mikrobiyoloji, 17. Yüzyıl'da mikroskobun icadı ile doğmuştur. Bilim çevreleri mikrobiyolojinin Louis Pasteur tarafından bulunduğunu kabul eder. Mikrobiyoloji, Louis Pasteur ile aynı dönemde yaşamış Robert Koch tarafından geliştirilmiş ve günümüzde mikroorganizmaların molekül yapısını inceleyecek düzeye gelmiştir. Mikrobiyoloji, elektron mikroskobunun bulunmasıyla

 1. #1

  Mikrobiyoloji nedir?

  Bakteriler, virüsler, su yosunları, mayalar, küfler gibi. mikroorganizmaları inceleyen bilim dalına mikrobiyoloji denir.

  Mikrobiyoloji, 17. Yüzyıl'da mikroskobun icadı ile doğmuştur. Bilim çevreleri mikrobiyolojinin Louis Pasteur tarafından bulunduğunu kabul eder.

  Mikrobiyoloji, Louis Pasteur ile aynı dönemde yaşamış Robert Koch tarafından geliştirilmiş ve günümüzde mikroorganizmaların molekül yapısını inceleyecek düzeye gelmiştir.

  Mikrobiyoloji, elektron mikroskobunun bulunmasıyla birlikte genetik mühendisliği, virüs bilim, bakteri bilim ve bunun gibi yeni bilim dallarının doğmasını sağlamıştır.

  Mikrobiyolojide kullanılan yöntemler sayesinde tıp alanında çığır açılmış, hastalıklara neden olan organizmaların belirlenip ayrılmaları ve uygun tedavilerin ortaya konulması sağlanmıştır.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Anime nedir Manga nedir
  YukseLL Tarafından Aktif Ansiklopedi (Ne Nedir?) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-02-2010, 01:47 PM
 2. Modernleşme Modernizm nedir? Post-Modernizm nedir?
  blueice Tarafından Aktif Ansiklopedi (Ne Nedir?) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-04-2009, 10:45 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •