+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Dukan Diyeti

DUKAN DİYETİ Başta Fransız kadınlarının uygulamakta oldukları bu diyet, protein ağırlıklı olan bir uygulama. Dukan diyetinin yaratıcısı Pierre Dukan zayıflamak isteyen bayanlara” aç kalmadan zayıflayın “demiştir, ve Fransız kadınlarının dilinde slogan olmuştur. Zayıflamak adına her yolu deneyen insanlara bu meşhur Dukan diyeti cazip gelmiştir. Dukan diyetinin bazı katı kuralları vardır ve dört aşamadan oluşmaktadır. ilk aşamada protein ağırlıklı beslenirken, karbonhidrat alımını durduruyoruz.

 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Dukan Diyeti

  DUKAN DİYETİ Başta Fransız kadınlarının uygulamakta oldukları bu diyet, protein ağırlıklı olan bir uygulama. Dukan diyetinin yaratıcısı Pierre Dukan zayıflamak isteyen bayanlara” aç kalmadan zayıflayın “demiştir, ve Fransız kadınlarının dilinde slogan olmuştur. Zayıflamak adına her yolu deneyen insanlara bu meşhur Dukan diyeti cazip gelmiştir. Dukan diyetinin bazı katı kuralları vardır ve dört aşamadan oluşmaktadır. ilk aşamada protein ağırlıklı beslenirken, karbonhidrat alımını durduruyoruz. Dukan diyetindeki beslenme şekli : Yumurta, tavuk ve balık serbest olmakla birlikte, seçilen proteinlerde yağ oranının %10 unu geçmiyoruz. Her diyette olduğu gibi bol su içmeyi ihmal etmiyoruz. Kolesterolü olanların çok dikkatli olmasını öneririm, çünkü bir hafta süren ilk aşamada sağlıklarını tehlikeye atmamalılar. İkinci aşamada sebze türü beslenmeye geçilebiliyor. Onunda belli ölçüleri var tabiki. Her şeyden az ve kısıtlı yiyebiliyorsunuz. Patates, mısır, mercimek kısacası nişasta içeren yiyecekleri pek önermiyor Dukan diyeti.

  Biraz kilo vermeye başladıktan sonra diyetimizde dengeleme adımına gidebiliyoruz. Artık çok az olmak kaydıyla karbonhidrat alımına başlayabiliriz. Günde nişasta içeren bir adet meyve veya sebze olabilir. Bir dilim kepek ekmeği olabilir. Biz yinede sınırlarımızı bilip, verdiğimiz kiloları geri almayalım. Son adımda ise her şeyden yemeğe başlıyoruz. Her diyette olduğu gibi disiplini elden bırakmazsak, zaten kilomuzu vermemiz mutlak bir gerçektir.

  Dukan diyeti nasıl yapılır ? dediğinizi duyar gibiyiz.
  Protein ağırlıklı beslenmek metabolizmamızı hızlandırır ve kilo verimini kolaylaştırır. Ayrıca , diyete başladığınızdan itibaren her gün üç kaşık yulaf kepeği yiyin. Aktarlardan bulabilirsiniz. Bol su içerek desteklemek tok kalmamızı sağlayacaktır. Artık sürekli zayıflayıp kilo almaktan kurtulmak istiyorsanız, bence dukan diyetini denemenizde yarar var.

  Doğum sonrası fazla kilolarınızı bu diyetle verin. Beslenme açısından son derece zengin menüler var.
  dukan diyeti yemek tarifleri : Balık, tavuk yiyerek doğru beslenerek zayıflayın. Ayrıca birinci aşamadan sonra sebzelere de ağırlık verilmesi isteniyor, tok ve aynı zamanda eşit ağırlıklı beslenme öneriliyor. Yani aşamalar ilerledikçe kilo verimi başladıkça, aç kalmadan sağlıklı beslenme kulvarına geçmiş olunuyor..Zaten amaç güç kaybetmeden, doğru ve dengeli beslenerek zayıflamak. Doğru egzersizleri ihmal etmiyoruz. Bu diyet kaçamak yapmayı kabul etmiyor. Beslenmemize ve egzersizlerimize çok dikkat ediyor ve sağlıkla zayıflıyoruz. İlk aşamada saldırı, daha sonra kilo kaybı gözleniyor, dukan diyeti kitabı kaybettiğimiz kilolardan sonra önemli olan bunu muhafaza edebilmek. Sağlıklı ve doğru beslenerek zayıflayın.Dukan diyetinin amacı da zaten budur.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Kış diyeti
  YukseLL Tarafından Diyet ve Sağlıklı Beslenme Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-10-2009, 05:06 PM
 2. Bikini Diyeti
  ZEYNEP Tarafından Diyet ve Sağlıklı Beslenme Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-10-2007, 01:03 PM
 3. Çikolata Diyeti
  ZEYNEP Tarafından Diyet ve Sağlıklı Beslenme Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-10-2007, 01:01 PM
 4. İlkbahar Diyeti
  ZEYNEP Tarafından Diyet ve Sağlıklı Beslenme Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-10-2007, 01:00 PM
 5. 10 gün diyeti
  ZEYNEP Tarafından Diyet ve Sağlıklı Beslenme Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-10-2007, 12:32 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •