+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu

Kongre Turizmi nedir?

Kongre turizmi, giderek artan kongre ve konferans faaliyetlerinin ortaya çıkardığı turizm koludur. Dünya genelinde 1995 yılında 20.000 olan kongre organizasyonu, 2005 yılında 35.000'in üzerinde gerçekleşmiştir. Kongre turizminde önde gelen ülkelerden Avusturya'da 2005 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 17'lik artış kaydedilerek 1 milyon konaklama sınırı aşılmış, turizm hareketinden elde edilen ciroda da yüzde 7'lik artış sağlanmıştır

 1. #1

  Kongre Turizmi nedir?

  Kongre turizmi, giderek artan kongre ve konferans faaliyetlerinin ortaya çıkardığı turizm koludur.

  Dünya genelinde 1995 yılında 20.000 olan kongre organizasyonu, 2005 yılında 35.000'in üzerinde gerçekleşmiştir. Kongre turizminde önde gelen ülkelerden Avusturya'da 2005 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 17'lik artış kaydedilerek 1 milyon konaklama sınırı aşılmış, turizm hareketinden elde edilen ciroda da yüzde 7'lik artış sağlanmıştır

  Katogorinin Popüler konuları:


 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Super Aktif EFE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  708

  Cevap: Kongre Turizmi nedir?

  Tarih ve Kültür hazinesi Türkiye, heyecan verici imkânlar âleminin kapısı durumundadır. Avrupa ve Asya'nın birleştiği yerde, Türkiye toplantı, insentiv ve kongrelere şahane mekân konumundadır.

  Türkiye birinci sınıf otel konaklama ve konferans tesisi zenginliği, dünyanın belli başlı şehirlerine kolayca ulaşım, güzel dekorlar ve eşsiz manzara cazibesi sunmaktadır. Bütün bunlara, mükemmel bir iklim ve alternatif destinasyonlara göre çok daha düşük maliyet avantajı eklenmektedir.

  Türkiye, Avrupa ülkelerine yakınlığı ve egzotikliği ile ideal bir destinasyondur. İzmir, Antalya ve Ankara'ya transfer bağlantısı ve direkt uçuş imkânıyla, Türk Havayolları ve diğer ulusal havayolu şirketlerince İstanbul'a iki ile üç saat içinde ulaştırılmak mümkündür.

  [IMG]://www.kultur.gov.tr/TR/resimgoster.aspx?DIL=1&BELGEANAH=219201&RESIMISIM= antalya_sheraton.jpg[/IMG]

  Günlük seferler İstanbul'u Amerika Birleşik Devletleri, Ortadoğu ve Asya'nın belli başlı şehirlerine bağlamaktadır. Şehir turları ve eğlence programları paket halinde düzenlenebilir. Rakipsiz dekoru ve mimari hazinelerinin zenginliğiyle, İstanbul dünyanın en büyük turizm destinasyonları arasında yer alır. Palmiye ağaçları ve eski harabeleri ile, İzmir Ege bölgesinin kapısıdır. Kuşadası, Marmaris, Bodrum ve Fethiye gibi sevimli deniz sayfiyeleri satış, toplantı, insentiv için gayet iyi tercihlerdir. Antalya, Mersin ve Akdeniz'in kıyı sayfiyeleri,yılboyu ziyaretçileri, güneş, güzel kum plajları ve eski tarihi yerleri ile cazibe merkezleridir. Türkiye'nin başkenti Ankara muhteşem otel ve restoranları, şahane kaya kiliseleri ve yer altı şehirleri, manzaralı efsanevi Kapadokya'ya kolay ulaşıma ile önemli bir merkezdir. Osmanlı Devletinin ilk başkenti Bursa ise göz alıcı manzara, termal banyolu oteller ve Uludağ'da mükemmel kayak imkanlârı sunmaktadır.
  kultur.gov.tr

+ Konu Cevaplama Paneli

Benzer Konular

 1. inanc turizmi nedir?
  YukseLL Tarafından İnanc Turizmi Foruma
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 25-12-2009, 05:40 AM
 2. Kış Turizmi Nedir?
  YukseLL Tarafından Kış Turizmi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-04-2009, 11:04 PM
 3. Kongre Merkezleri
  EFE Tarafından Kongre Turizmi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-03-2009, 11:10 PM
 4. Av Turizmi Yönetmeliği
  YukseLL Tarafından Av Turizmi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-07-2007, 11:07 PM
 5. Av Turizmi
  dogangunes Tarafından Av Turizmi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-07-2007, 02:20 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •