+ Konu Cevaplama Paneli
Say 1 Top 2 12 SonSon
1 den 10´e kadar. Toplam 11 mesaj bulundu

Yeni Ortadoğu haritası

Harita Amerikalı emekli Albay Ralp Peters'e ait.. Ortadoğu'nun sınırlarını din, mezhep ve etnik köken kriterlerine göre yeniden çizildiği ünlü harita 1999'da ortaya çıkmış ve o zamandan günümüzü çoğu kez Türkiye'de haber olmuştu.. Harita son olarak da Yunanistan'da ortaya çıktı ONCE http://img516.imageshack.us/img516/1113/oncefi3.jpg SONRA http://img516.imageshack.us/img516/1732/sonrajo0.jpg İşte skandal haritanın sınırları 1- Sözde Kürdistan

 1. #1

  Yeni Ortadoğu haritası

  Harita Amerikalı emekli Albay Ralp Peters'e ait.. Ortadoğu'nun sınırlarını din, mezhep ve etnik köken kriterlerine göre yeniden çizildiği ünlü harita 1999'da ortaya çıkmış ve o zamandan günümüzü çoğu kez Türkiye'de haber olmuştu.. Harita son olarak da Yunanistan'da ortaya çıktı

  ONCE

  SONRA


  İşte skandal haritanın sınırları

  1- Sözde Kürdistan
  Skandal haritaya göre Türkiye’nin doğusunda sözde Kürdistan adında bir devlet kurulacak. Bu sözde devlet Irak, Suriye ve İran’dan da toprak alacak. Bu devletin sınırları arasında Tebriz, Kerkük ve Diyarbakır gibi şehirler olacak..

  2- Irak yok !
  Kuzeydeki Kürt bölgesi bağımsız olunca, geriye kalan iki kesim kendi devletlerini kuruyor ve Irak yok oluyor. Sünni Irak devleti ile Şii Arap devleti kuruluyor. Şiiler ayrıca İran ve Suudi Arabistan’da da toprak alıyor.

  3- İran küçülüyor
  Batıda topraklarını sözde Kürdistan, Azarbeycan ve Şii Irak devletine kaptıran İran doğuda ise topraklarını genişletiyor. Haritada İran’dan Persiya (Persia) şeklinde söz ediliyor.

  4- Kutsal topraklar darmadağın
  Suudi Arabistan’ın da sınırları değişiyor. Mekke ve Medine şehirlerinin içinde bulunduğu topraklar “Kutsal Bölge” adıyla ayrı bir eyalet halini alıyor. Genişleyen Yemen ve “Büyük Ürdün” ile Şii Irak devleti, Suudi Arabistan’dan toprak alıyor.

  5- Ermenistan Batı’ya doğru genişliyor
  Ermenistan’ın en büyük hayalleri arasında Batı’ya doğru genişlemek ve kendileri için “kutsal” saydıkları Türkiye’nin doğu bölgesini topraklarına katmak var. Bu haritada da bundan vazgeçilmemiş ve Ağrı Dağı genişleyen Ermenistan sınırları arasında gösterilmiş.

  Ve diğerleri..

  İran, Herat kentini Afganistan’dan alıyor ve Doğu’ya doğru büyüyor. Afganistan ise Pakistan’ın topraklarının büyük bir bölümünü alıyor. İran ve Pakistan arasındaki geniş petrol yataklarının olduğu bölgede “Baluchistan” adından bir ülke kuruluyor. Ülke topraklarını ise İran ve Pakistan’dan alıyor. Lübnan genişiyor.. Suriye’den toprak alan “yeni Lübnan” Türkiye sınırına kadar büyüyor. Haritaya göre sınırlarında değişme olmayan ülkeler ise, Birleşik Arab Emirlikleri, Umman ve Katar.. Haritada Kıbrıs’a ise hiç değinilmemiş..

  Haritayı kim nerede açtı?

  Skandal harita, Yunan Genelkurmay Başkanlığı ile Savunma Bakanlığı’ndan finans desteği alan Savunma Analiz Enstitüsü’nnün düzenlediği bir seminerde Prof. Dr. Mazis tarafından "Kürdistanlı Türkiye" adıyla açıldı.

  Mazis’in İyonya Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olduğu ve bundan önce de birçok kez Türkiye aleyhine konuşmalar yaptığı öğrenildi.

  Bu durum gizli, büyük ve uluslararası güçlerin Ortadoğu planlarının Yunanistan'da da takip edildiği anl***** geliyor. Amerika resmi şekilde olmasa da yeni Ortadoğu'nun yaratılması için önemli çaba gösteriyor. Anlaşılan o ki, Yunanistan da bu olası durumlar için önceden hazırlık yapmaya çalışıyor. Sözde haritalar, yalanlansa da, 'resmi değil' dense de birileri o haritalar için çalışmaya başlamış bile..

  haber3

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  istanbul, shumen, constatnza, odessa
  Mesajlar
  410

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  bu sistematik bir şekilde, Doğu timorda göstere göstere uygulandı ve yapıldı,
  Endonezya nın Timor adası vardır, Bunun doğusu avustralyaya yakındır, ve adanın altında buyuk doğalgaz yatakları bulunur.
  -- avustralya bir savaş vermeden dogu timor adasını bagımsız yaparak kendine bağımlı yaptı, ilk yaptıları propaganda radikalizmdi, yani kişiler dini kışkırttılar , ya koyu islam yada koyu protestan oldular, insanlar radikalleştikçe kendi aralarında milliyetler kavgası verdiler, ben daha çok inanırım,sen az inanırsın,
  onlar kavga ettiler kendi iç milliyetleriyle,
  -- sonra protestanlar organize bir şekilde diğer adalardan gelmeye başladılar, ve ortalama 10 yıl sürdü yerleşmeleri, ayaga kalktılar, biz farklıyız dediler
  endonezya ordusu çıktı ama avustralyada da ordusuyla çıktı,gel adalet yapalım dediler, halk referanduma gitti, ve adanın yarısı Doğu timorun bağımsızlığı ile sonuçlandı. gazeteler sadece dıştan gördüğünü yazdı,TV ler gösterdi,,


  ---toprak alındı,, endonezya için o kadar mühim degildi cünkü adaları kontrol etmek zordur,6000 den fazla adası var, ve askerlik sistemi yok.olsa da 6000 tane adayı kontrol etmek çok zor,ülke bütçesi zorlanır.

  dünya sınırlarına iyi bakın ,,bir daha bakın gökyüzünden nerede CETVEL GİBİ DÜMDÜZ sınırlar görürseniz,, Sömürge aklınıza gelsin, sömürecek ülkelerin özelliğidir dümdüz sınır/hudut çizgisi çizmek,, Çünkü cetvelle cizerler sınırları

 4. #3
  Yeni Uye
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  3

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  Kanla beslenmeye alışmış sömürge devletler ne yapacaklar kanla başkasının lokmasını yemeye devam etmeye calışacaklardır..... üzerimizde oynanan oyunları artık görmemek mümkün değil herhalde..... çözüm cehaleti ortadan kaldırmaktan ileri gitmiyor sanırım...

 5. #4
  Yeni Uye OzgurGenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  İstanbul
  Mesajlar
  21

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  Ortadoğu Değil Bence büyük kürdistan(!) projesinin haritası o...

  Büyük Ortadoğu Projesi de bir aldatmaca. Amerika''nın derdi ne demokrasi ne de halkların özgürlüğü. İsrail''in yükünü hafifletecek bir Ortadoğu düzenlemesi yapmaya çalışıyor. Bunun siklet merkezi de Büyük Kürdistan projesi. Irak Kürdistan''ı hemen hemen devletleşme aşamasını tamamlamak üzere. Kerkük fiilen onların denetiminde. Buradan hareketle Türkiye ve diğerleri de sıkıştırılacak. Kerkük petrolleri sayesinde bu bölge zenginleştirilip, cazibe merkezi haline getirilecek.


  Aslında Büyük Ortadoğu Projesi diye diye bizi idare ediyorlar. Ortadoğu''ya demokrasi getirme ve diktatörlükleri devirme lafları da safsata. Diktatörlükleri devireceklerse, Suudi Arabistan''dan başlamaları lazım, İran''dan değil. İran''da seçimler yapılıyor. Halkın siyasi katılımı oldukça yüksek Sistem içi muhalefet iktidara gelebiliyor. Sistem dışı partiler de seçime girebilse İran rejiminin demokrasi açısından sorunu kaşmayacak. Suudi Arabistan''da seçim yok. Sert karakterli ve köhne bir rejim hüküm sürüyor.

  Amerika Suudilerden başlamalı; ama öyle yapmıyor; çünkü Suudi Arabistan bölgedeki en büyük müttefiki. Suudi Arabistan''da halkın önüne sandıklar konulsa El Kaide iktidara gelebilir. Amerikan''ın bu bölgedeki demokrasi uygulamaları (!) yüz kızartıcı suçlarla dolu. Ebu Garib hapishanesinde yaptıkları bunlardan biri. Irak halkını aşağılaması bir başkası. Onlarca örnek verilebilir.


  Önce burada kurulan Kürdistan''ın Türkiye''ye pazarlaması yapılacak. Bize, ''zaten bir fiili durum var. Bunlar bu saatten Arapların hakimiyetini kabul etmezler. Ama siz onlarla birleşirseniz, petrolü birlikte satarsınız'' diyecekler. İstanbul basını ''milyar dolarlar bize akacak'' hikayesini tutturacak. Eğer Türkiye kabul edip, kendisini bir federasyona çevirip, söz konusu devletle konfederasyona giderse, mesele yok. O zaman Kürdistan hem de Büyük Kürdistan Türkiye''nin koynunda büyüyecek. Arap devletleri ve İran Türkiye''ye düşman olacak. Amerika bize silah satacak. İsrail rahatlayacak.

  Bu tezgah Türkiye''ye kabul ettirilemezse? O zaman ilk etapta Suriye rejimi çökertilmeli ve orada başlayacak bir iç savaş sonucunda kuzeydeki Kürt bölgelerinin ''kurtarılması'' temin edilmeliydi. Böylece biraz da etnik temizlik yapılırsa, Kerkük petrolleri Akdeniz''e indirilebilirdi. Nitekim son zamanlarda bunun yapılmakta olduğunu görüyoruz.

  İşin acı tarafı bizim hükümetin de buna destek vermesi. Başbakan Erdoğan''ın Haziran ayında Bush ile yaptığı görüşmede Suriye konusunda zılgıt yemesi bu projeden dolayıydı. Amerika o tarihten bu yana Irak''ta sıkıştı ve belki de çekilecek. Katrina kasırgası Amerika''ya ciddi zararlar verdi. Irak politikası çuvalladı; ama bir tek şey yolunda gidiyor. O da Kürdistan projesi. Orası devam ettikçe Irak''ta milyonlarca insan ölse de Amerika''nın umurunda değil.

  Amerika''dan zılgıt yiyen Erdoğan bir daha ağzına Esad adını alamadı. Esad''ı Türkiye''de ağırlama düşüncesinden hemen vazgeçti. Ve bugünlerde ABD''nin Suriye rejimini devirme operasyonuna destek veriyor. Bizim diplomatlar ABD''li meslektaşlarıyla bu konuyu görüşüyorlar. Senaryo önümüzdeki ay Hariri suikastını Suriye''nin üzerine yıkma işlemiyle başlayabilir.

  Ardından Güvenlik Konseyi vs. derken sıkıştırma başlar. Güvenlik Konseyi''nden sonuç almaları pek güçlü bir ihtimal değil; ama Amerika tek taraflı olarak bu işleri yapmaya alıştı. Çok ama çok tehlikeli bir dönemece girmek üzereyiz. Böyle bir zamanda AB masallarıyla uyutulmak da cabası...

 6. #5
  Yeni Uye
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  çizilen haritaların hiç bir önemi yok sonuçta ortadoğuda israil ve amerika egememlıgı kesınleşıyor kurdistan ermenistan gibi devletler basamak görevinde bence gelecekde ortadoğunun hali berbat etnik temizlik yolda

 7. #6
  Yeni Uye 0neTurK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  Trabzon
  Mesajlar
  13

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  Orta Doğu Amerika'nın Eline geçme yolunda.. Dolayısıyla da Siyonistlerin

 8. #7
  Yeni Uye ebu_simbel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  Lanetin Başladığı Yerden;)
  Mesajlar
  7

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  bu harita sadece hayal olmaktan başka öteye gidemez.diğer ülkeleri bilmem ama iran ve türkiyenin sınırları biraz zor değişir..yani değiştirecek devlet daha anasından doğmadı...

 9. #8
  Yeni Uye OzgurGenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  İstanbul
  Mesajlar
  21

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  Alıntı 0neTurK´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Orta Doğu Amerika'nın Eline geçme yolunda.. Dolayısıyla da Siyonistlerin
  Evet aslında zaten büyük şeytan da siyonizm e hizmet etmiyormu tum dunya ekonomisinin oldugu gibi. Zaten bakarsanız dunya uzerinde Türkiyeye ve İslam'a karşı yapılan butun cirkin saldırıların arkasında hep onlar var.Ebu_simbel arkadasıma da katılıyorum fakat bizdeki hata orada zaten onlara bunu hayal ettirmek bile bizim atalarımıza karsı yaptıgımız saygısızlıktır baska hic bir acıklaması yok bunun...

 10. #9
  Yeni Uye mslkdn283 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  izmir
  Mesajlar
  56

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  Alıntı ebu_simbel´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu harita sadece hayal olmaktan başka öteye gidemez.diğer ülkeleri bilmem ama iran ve türkiyenin sınırları biraz zor değişir..yani değiştirecek devlet daha anasından doğmadı...
  başka söylenecek söz yok bence teşekkürler arkadaşım.

 11. #10
  Yeni Uye
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  7

  Cevap: Yeni Ortadoğu haritası

  Arkadaşlar,

  Öncelikle Özgür Genç arkadaşın verdiği biler için teşekkür ederim. Ben, bizimle ilgili birkaç not ilave etmek istiyorum.

  Bu konu ile ilgili yeni bir kitap okudum. Bu haritanın bizimle ilgili bölümü Wilson doktrinine dayanıyor. O zaman Osmanlı için hazırlanmış. Ardından Serv gelmiş.

  Dünya konjöktürü nedeniyle, Amerikalılar Anadolu'daki emellerine bir daha teşebbüs edememiş.

  1980'li yılların sonunda bu emellerine yine yönelmişler. Ardından Çekiç Güç ve dirayetsiz koalisyon hükümetleri sayesinde çalışmalarını sürdürmüşler. Son tek parti döneminde de bir fark yok ya! Bugünkü yaşadıklarımız bu sürecin sonucu. Bu haritayı her yerde ortaya çıkartarak tepkimizi ölçmeye çalışıyorlar. Biraz da alıştırmaya çalışıyorlar.

  Okuduğum kitabın adı: Korku İmparatorluğu

  Bu kitabı okuduktan sonra bu defa da başaramayacaklarına inanıyorum. Ama önümüzde daha sıkıntılı günler var. Mutlaka, Irak'ın kuzeyindeki oluşumu engellemeliyiz. Amerika'nın orada Avrupa'nın en büyük üssünü kurup yerleşmesine izin vermemeliyiz. Bu konuda, ordunun tüm planlarının hazır olduğunu sanıyorum.

  Bu sefer başaramayınca, bir kaç on yıl sonra tekrar denerler. Anlamamız gereken şu: Amerika artık bizim dostumuz, müttefikimiz falan değil. Belki de en büyük düşmanımız. Onlara karşı çok uyanık olmalıyız. Özellikle, önümüzdeki bir kaç yıl, dinci-laik, Kürt-Türk, Alevi-Sünni vs. gibi ayrımlara prim vermemeliyiz. Karşılarında, birlik içinde dimdik durmalıyız.

  Saygılarımla.
  Konu dalyanli tarafından (19-07-2007 Saat 01:52 AM ) değiştirilmiştir.

+ Konu Cevaplama Paneli
Say 1 Top 2 12 SonSon

Benzer Konular

 1. Yeni Yıl Hediyeleri
  neslihanyare Tarafından Kadın Erkek ve İlişkiler Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-11-2011, 02:33 AM
 2. Burçların aşk haritası
  YukseLL Tarafından Astroloji ve Fal Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-04-2009, 12:19 PM
 3. Ortadoğu'da tiyatro mu varmış?
  RABİA Tarafından Tiyatro ve Tiyatro Sanatçıları Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 13-04-2009, 11:21 AM
 4. THY 2 yeni Boing
  YukseLL Tarafından Havacılık Forumu Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-12-2008, 12:39 PM
 5. Yeni yıl mesajları
  Gazi Tarafından SMS Mesajları Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 25-07-2007, 11:23 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •