+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu
 1. #1
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  Balik yagi cocukta koordinasyonu artiriyor

  Bir araştırmaya göre yüksek dozda balık yağı alan hamile kadınların bebeklerinde el ve göz koordinasyonu diğerlerine kıyasla daha fazla oluyor.

  Avustralya'da 98 hamile kadını kapsayan küçük çaplı bir araştırmada doğumdan önceki 20 hafta boyunca katılımcıların bir kısmına hergün 4 gram balık yağı diğer kısmına ise 4 gram zeytin yağı içirildi.

  Doğumdan sonra 72 bebek, 2.5 yaşına dek konuşma, davranış, pratik mantık ve el ve göz koordinasyonu açısınında testlerden geçirildi.

  Balık yağı grubunda 33, zeytin yağı grubunda ise 39 bebek bulunuyordu.

  Araştırmanın sonucunda balık yağı grubunun anlama, kavrama ve kelime haznesi bakımından biraz daha üstün olduğu ortaya çıktı.

  Ancak en önemli fark, balık yağı grubunun çok yüksek puan aldığı el ve göz koordinasyonunda görüldü.

  Emzirme ve annelerin yaşları gibi faktörler hesaba katıldığında bile, balık yağı grubunun büyük farkla önde olduğu görüldü.

  Araştırmacılar "annelerin hamilelik sırasında aldığı balık yağı desteğinin hem fetus hem de bebeğe hiçbir zararı yok. Aksine bebeğin göz ve el koordinasonu açısından potansiyel faydası var" dedi.

  Araştırma, Batı Avustralya Üniversitesi Pediatri ve Çocuk Sağlığı Bölümü tarafından gerçekleştirildi.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir Balik yagi cocukta koordinasyonu artiriyor
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  istanbul, shumen, constatnza, odessa
  Mesajlar
  410

  Cevap: Balik YaĞi Çocukta Koordİnasyonu Artiriyor

  bulgaristan, romanya rusyada, bir zamanlar okuldaki çocuklara en çok yazılan reçede balıkyagı idi,, okullar baze balıkyagı drajeleri dağıttığı olmuştur, jel şeklinde sarı bir vitamin,, sadece bu degildi, ana okullarında çocukları ultraviyole seanslarına tutarak, kışım üşümemesi saglanırdı ve organların iyi gelişmesi ,, tabii komunist sistemin bitmesiyle bunlar ortadan kalktı ve herşey ,
  sanırım akıllı gelişmiş toplumlar üretmek için çalışmışlardı,,
  bugün bu çocuklar vasıflı birer işçi müdür yönetici rolündeler, sonraki yetişen nesil ise işsiz güçsüz hazıra yiyen kesim oluştu,, neden mi biliyorum
  Türk gemilerinde, yunan gemilerinde, Makineciler, makine mühendisleri ,ve makine kadrosu,, Bulgar,ukraynalı,romen,yugoslav,rus tan yaparlar gemilere,, neden mi makine ve mekanik, elektrik işlerinden kafaları iyi bastığı için
  Balık yağı ve yan etmenler faydalı olmuştur

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •