+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu

Konu: Yılan bebek

 1. #1

  Yılan bebek

  Yılana benzeyen bir bebek dünyaya geldi. Anne babası şoka girdi. İşte o bebeğin görüntüsü
  Suudi Arabistan'ın Cidde kentinde bir hastanede 10 gün önce Hasiba Kavarci isimli kadının 7. kızı olarak dünyaya gelen bebek, görenleri hayretler içinde bıraktı.

  Adeta bir "yılanı" andıran bebeğin doğumunda görev yapan doktorlar bile açıklama yapmakta güçlük çekti. Doğumun meydana geldiği güne kadar kontrollerine düzgün olarak devam eden kadının bebeğinde herhangi bir problem görülmediğini belirten hastane yetkilileri, hiç erkek çocuğu olmayan anne Hasiba Kavarci'nin 7. kız bebeği dünyaya getirecek olmaktan dolayı üzüntülü olduğunu ifade etti. Annenin kocasının erkek evlat veremediği için kendisini terk etmesinden korktuğunu belirten hastane yetkilileri, doğacak bebeği kastederek doğumdan birkaç gün önce, "Evde altı tane var, yedinci yılan geliyor" şeklinde konuştuğunu iddia etti.  Bebeğin şeklini gören anne ve baba şoka girerken, hastane yetkilileri 10 günlük bebeğin sağlık durumunun iyi olduğunu açıkladı.


 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Hiper Aktif
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.780

  "Yılan Değil 'Palyaço Bebek'"

  Suudi Arabistan'da Bir Çiftin Doğan Yedinci Çocuklarının Yılana Benzemesinin Ardından Tıp Dünyasından Açıklama Geldi. Uzman Dr. Şükrü Cido, Söz Konusu Hastalığın Cildin Koruyucu Tabakasının Çok Hızlı Üretiminden Kaynaklandığını Belirterek, "Bu Hastalığa Milyonda Bir Rastlanıyor. Tıp Literatürüne 'Palyaço Bebek' Hastalığı Olarak da Geçti" Dedi.

  Türkiye Hastanesi Çocuk Bölümü'nde görevli Uzman Dr. Şükrü Cido, Suudi Arabistan'da karşılaşılan "harlequin ichthyosis" hastalığı ile ilgili açıklamada bulundu. Daha önce bu türde iki doğuma şahit olduğunu ve bu hastalığa milyonda bir rastlandığını belirten Dr. Cido, "Normal şartlarda cildin üst tabakası üretme ve tüketim yapar. Cildin üst tabakasının aşırı miktarda ve çok hızlı üretim olduğu için kalınlaşma oluyor ve bu hastalık kendini belli ediyor. Bu kalınlığa bağlı olarak gerilme oluyor. Bu bebeğin
  yüzü de bu gerilme sonrası bu hale gelmiş" dedi.

  Bu hastalıkla doğan bebeklerde aşırı su kaybı ve yüksek ateşe bağlı hastalıklar görülebileceğini ifade eden Cido, "Erken tanı konulursa tedavisi mümkün bir hastalık. Ama ömür boyu süren bir hastalık. Kalıtsal bir hastalık yani. Hem anne ve hem de babada bu hastalık varsa dünyaya gelecek dört çocuktan biri bu şekilde doğar. Diğer ikisi taşıyıcı olur ve sadece biri bu hastalık izini taşımadan dünyaya gelir" diye konuştu.

  Söz konusu hastalığın hayatı zorlaştırdığını belirten Cido, "Ultrasonda belki yüz hatlarındaki değisiklik görülebilir ama sürpriz hastalık diye bunu ifade ederiz. Bu hastalığa estetiğin son noktası da denilebilir. Ama henüz kökten tedavisi mümkün değil. Özel kremlerle bu hastalık tedavi ediliyor. İki-üç ay içinde cilt normale döner ama bir gün sürmezseniz ciltteki gerilme ilerleyerek devam eder" şeklinde konuştu.

  10 yıl öncesine göre tedavinin daha mümkün olduğuna dikkat çeken Uzman Dr. Şükrü Cido, şöyle konuştu:

  "Yüzdeki gerilme nedeniyle İtalyan sokak palyaçolarından esinlenerek bu tür doğan çocuklara tıp literatürüne yerleşmiş 'Palyaço Bebek' denilir. Ailelere anlatması zor. Bizim de ilk gördüğümüzde şaşırdığımız bir hastalık ama tedavisi mümkün diye açıklama yaptığımızda aileler biraz olsun rahatlıyorlar".

Benzer Konular

 1. Yılan Robot
  YukseLL Tarafından Bilgisayar İnternet ve Teknoloji Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2009, 01:43 PM
 2. Yılan nasıl pişirilir?
  YukseLL Tarafından İlginç Konular Forumu Foruma
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 26-02-2009, 12:02 PM
 3. İki başlı yılan
  YukseLL Tarafından İlginç Konular Forumu Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-01-2008, 05:25 PM
 4. Yılan ve Adam
  EFE Tarafından Hikayeler Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-10-2007, 08:20 PM
 5. Yılan yiyen adam
  YukseLL Tarafından Komik Haber ve Videolar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-07-2007, 11:01 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •