+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Konu: Didim

 1. #1
  AKTİFBİR MODERATOR
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  1.050

  Didim

  uzaklıktaki Didim Aydın’ın turizmin en yoğun olduğu bölgelerinden. Zengin tarihi, Altınkum sahili ve parlak güneşi ile turizm alanında önemli bir yer olan Didim görülmesi gereken beldelerimizden. Antik çağda da kehanet merkezi olan ilçede güneş tanrısı Apollon adına kurulan bir de tapınak bulunmakta.  Bölge Güney Ege
  Gezmek İçin Deniz için haziran başından eylül sonuna kadar mevsim uygun düşmekte.

  Eğer Giderseniz
  Antik Milet ve Priene şehirleri gezilmeli.
  Apollon Tapınağı Bugünkü izlerini gördüğümüz Apollon tapınağı, Büyük İskender´i izleyen ´Hellenistik Çağ´ da eskisinin temelleri üzerinde daha büyük bir planla yapımına başlanan ve sonradan tamamlanamayan binanın kalıntıları.
  Priene Bizans çağında önemli bir piskoposluk merkezi olan kentte ilk kazılar 1895´te başlamış. Kent duvarından kalıntılar günümüze ulaşmıştır. Kentin en önemli ve tepeye kurulmuş Athena Tapınağı´nın yerlerine dikilmiş sütunları etkileyici. Tiyatrosu ise kentin kuzeydoğusunda yer alıyor.
  Milet Didim´den kuzeye gidildiğinde ulaşılan Milet Ionia´nın en eski ve önemli yerleşim yerlerinden biriydi. En parlak dönemi MÖ 7. ve 6. yüzyıllar. Asıl önemi batı dünyasının pozitif bilim ve kültürünün temellerini oluşturması.

  Etkinliklere Dair
  Nysa Kültür ve Sanat Şenliği: Nisan ayında
 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir Didim
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •