+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 9´e kadar. Toplam 9 mesaj bulundu
 1. #1

  vizyona girecek filmler

  Edie ( Factory Girl: Edie )

  Gösterim Tarihi: 20 Temmuz 2007
  Yönetmen: George Hickenlooper
  Oyuncular: Guy Pearce , Sienna Miller , Hayden Christensen , Jimmy Fallon
  Senaryo: Captain Mauzner
  Görüntü Yön: Michael Grady
  Tür: Biyografi / Dram
  Süre: 90 Dk.
  Yapım Yılı: 2006
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UNP

  Düş gücüne dayalı görsel biçemine bol bol “Glam Rock”ın eşlik ettiği çok yıldızlı dram “Factory Girl”, 60’ların “o kız”ı, Amerika’dan yayılan ün sevdalısı kültürün hem görkemini hem de trajedisini bir arada sergileyen Edie Sedgwick’in (Sienna Miller) kuyrukluyıldız gibi yükselip düşüşünün öyküsünü gözler önüne seriyor.

  Zengin bir ailenin güzel, yetenekli ve karizmatik kızı olarak dünyaya gelen ve hayatına renk katmak için 60’lı yılların ortasında New York’a taşınan Edie’nin, zamanın aykırı sanatçısı Andy Warhol (Guy Pierce) ile tanışmasıyla tüm hayatı değişir. Warhol’ın bohem ve yaratıcı cenneti olarak bilinen ve önceden bir şapka imalathanesi olarak kullanılan ‘Fabrika’sına heyecanlı bir giriş yapan Edie, burada isimleri sonradan tüm dünyada birer marka olmuş müzisyenler, şairler, sanatçılar ve oyuncularla bir araya gelme fırsatını yakalar. Gündüz ‘underground filmler’de rol alırken, gece tüm New York’lu sanatçıların katıldığı çılgın partilere katılır. O sıralar efsane müzisyen Billy Quinn - Bob Dylan - (Hayden Christensen) ile tanışır ve onunla tutku dolu bir aşk yaşamaya başlar. Ancak hızla içine sürüklendiği uyuşturucu batağı hem hayatındaki en önemli arkadaşı Warhol’ın, hem de sevgilisi Quinn’in bir anda kendisini dışlamasına sebep olur.

  Girdiği bunalım ve ne kadar çabalasa da kurtulamadığı bağımlılıkları bu kırılgan küçük kızı ve bir zamanların güzel prensesini önlenemez bir sona götürecektir.


 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir vizyona girecek filmler
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2

  Cevap: vizyona girecek filmler

  Kara Yılan İnliyor
  ( Black Snake Moan )

  Gösterim Tarihi: 27 Temmuz 2007
  Yönetmen: Craig Brewer
  Oyuncular: Justin Timberlake, Samuel L. Jackson , Christina Ricci, John Cothran Jr.
  Senaryo: Craig Brewer
  Müzik: Scott Bomar
  Görüntü Yön: Amy Vincent
  Tür: Dram-Romantik
  Süre: 105 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UIP Filmcilik

  Lazarus’un (Samuel L. Jackson) blues çaldığı; “Bojo’s Juke Joint” adlı şarkıyı epeyce yaşlanmış bir Tom Waits gırtlağıyla söylediği günler geride kalmıştır. Hayatının kadınını bulduğuna inanarak evlenmiş; blues şarkıları söylemeyi bırakmıştır. Karısı tarafından aldatılıp evliliği paramparça olunca, sadece hayallerini kaybetmez; ihanetin getirdiği aşağılanmada ruhunun da kaybolduğunu hisseder. Aradığı huzuru yeniden eski dostu gitarında ve blues şarkılarında bulmaya çalışır. Ta ki karşısına Rae (Christina Ricci) çıkıncaya kadar…

  Bilincini kaybedinceye kadar dövülen Rae, asfaltın kenarına yarı çıplak halde bırakılmıştır. Lazarus onu bulduğunda Rae ölmek üzeredir. Tanrı korkusuyla dopdolu olan orta yaşlı adamın, tekrar sağlığına kavuşturmaya çalıştığı bu genç kadının aslında kendi hayatını mahvetmiş bir sokak fahişesi olduğunu anlaması uzun sürmez. Üstelik anksiyete / endişe kaynaklı ruhsal rahatsızlığı vardır. Lazarus, Rae’yi şeytani duygulardan arındırmaya karar vererir.


 4. #3

  Cevap: vizyona girecek filmler

  Şüphe
  ( Disturbia )

  Gösterim Tarihi: 3 Ağustos 2007
  Yönetmen: D.J. Caruso
  Oyuncular: Shia LaBeouf, Carrie-Anne Moss , David Morse, Amanda Walsh
  Senaryo: Carl Ellsworth, Christopher B. Landon
  Müzik: Geoff Zanelli
  Görüntü Yön: Rogier Stoffers
  Tür: Gerilim
  Süre: 104 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UIP

  Kale Brecht (Shia LaBeouf), babasının kazayla trajik ölümünden sonra girdiği bunalımı atlatmaya çalışan sorunlu bir gençtir. Asık yüzlü, içine kapanık ve çekingendir. İşlediği küçük bir suçtan dolayı yargıç tarafından ev hapsi cezasına çarptırılır. Annesi Julie ise (Carrie-Anne Moss) evin geçimini sağlayabilmek için gece gündüz çalışmaktadır.

  Evinin duvarları adeta Kale’in üzerine üzerine gelmektedir. Zaman geçirebilmek için tüm ilgisini pencerenin dışındaki komşu evlerine yöneltince röntgenci bir genç olup çıkar. Gözetlediği evler arasında, sorunlu geçmişinden kaçmak için yeni taşınan güzel komşu kızı Ashley de vardır.

  Yerel gazetelerde esrarengiz adam kaçırma olaylarıyla ilgili haberler çıkmaya başlayınca Kale tüm dikkatini komşularından orta yaşlı gizemli adama yöneltir. Genelde sessiz ve sakin bir yer olan kasabada terör estiren seri katilin kapı komşusu olduğuna ikna olmaya başlamıştır. Gözetlemeyi takıntı haline getirerek komşusunun attığı her adımı izlemeye başlar. Ve ev hapsinde olduğundan tüm bunları evinin sınırlarını aşmadan yapmak zorundadır.


 5. #4

  Cevap: vizyona girecek filmler

  Dehşet Gecesi
  ( Fall Down Dead )

  Gösterim Tarihi: 20 Temmuz 2007
  Yönetmen: John Keeys
  Oyuncular: Dominique Swain, Mehmet Günsür, David Carradine, Udo Kier
  Senaryo: Roy Sallows
  Müzik: Pınar Toprak
  Görüntü Yön: Richard Clabaugh
  Tür: Korku
  Süre: 93 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: Best Line Pictures

  “Dehşet Gecesi”, işlediği cinayetleri sanatsal birer başyapıt olarak değerlendiren bir seri katil ve kurbanları arasındaki ölümcül kedi fare oyununu konu alıyor.


 6. #5

  Cevap: vizyona girecek filmler

  Aman Tanrım
  ( Evan Almighty )

  Gösterim Tarihi: 17 Ağustos 2007
  Yönetmen: Tom Shadyac
  Oyuncular: Steve Carell, Morgan Freeman , Lauren Graham, Johnny Simmons
  Senaryo: Steve Oedekerk
  Müzik: John Debney
  Görüntü Yön: Ian Baker
  Tür: Fantastik / Komedi
  Süre: 95 Dk.
  Yapım Yılı: 2007
  Ülke: ABD
  Dağıtımcı: UIP

  2003 yılının olay komedisi “Bruce Almighty – Aman Tanrım!”ın devamında Jim Carrey’nin yerini Steve Carell alıyor.

  Tanrı’nın çok özel bir görev yüklediği yeni kişi bu kez, haberciliği bıraktıktan sonra siyasete atılan ve kongreye yeni seçilen Evan Baxter’dır. Geçmişini Buffalo’da bırakarak ailesini Virginia’ya taşımıştır. Ancak oradaki yeni yaşamında Tanrı’nın (Morgan Freeman) aniden karşısına çıkması ve Nuh’un gemisinin benzerini inşa etmesini buyurmasıyla hayatı bir anda altüst olur.

  Bu durum karşısında ailesinin de kafası karışmıştır. Evan gerçekten Tanrı’dan mesaj aldığı mesaj doğrultusunda mı hareket etmektedir? Yoksa sergilediği garip tutumlar, olağanüstü bir orta yaş krizinin ya da ruhsal bir sorununun göstergesi midir? 7. #6

  Cevap: vizyona girecek filmler

  Georgia Yasası
  (Georgia Rule)

  Yönetmen:Garry Marshall
  Oyuncular:Jane Fonda , Felicity Huffman , Lindsay Lohan ...
  Tür: Dram-Romantik-Komedi
  Süre: 113 Dk.

  Konu:Asi genç kız Rachel çığlık atıyor, küfür ediyor, içki içiyor, aklından geçeni söylüyor ve genelde kontrol edilemiyor. En son yaptığı araba kazasıyla Rachel, annesi Lilly’nin San Francisco’daki evinde en son kuralı yıkıyor.

  İçinden geldiği gibi hareket eden ve ele avuca sığmayan kızını götürecek yeri kalmayan Lilly, sonunda asla dönmemeye yemin ettiği tek yere götürüyor – annesinin Idaho’daki evine.

  Matriarch Georgia tipik bir sevimli, insanın üzerine titreyen bir büyükanne değil. Bir takm kırılamayacak kurallarla hayatını yaşıyor ve evine gelen herkesten de aynısını yapmasını istiyor; önce Tanrı geliyor, hemen arkasından çok çalışma.

  Artık genç kadının yetiştirilmesi üstüne kaldığına göre, Rachel’ın öfkesinin ardındaki nedenleri anlamak için sabırlı davranması gerekmektedir.


 8. #7

  Cevap: vizyona girecek filmler

  Kaldırım Serçesi
  (La Vie En Rose)

  Yönetmen:Olivier Dahan
  Oyuncular:Marion Cotillard, Emmanuelle Seigner , Gérard Depardieu ...
  Tür: Biyografi / Dram
  Süre: 140 Dk.

  Konu:Berlin Film Festivali’nin açılış filmi olan “La Vie En Rose”, başrollerinde Fransız aktris Marion Cotillard, Sylvie Testud, Gérard Depardieu’nun oynadığı, büyüleyici bir Edith Piaf biyografisi.

  Fransa – İngiltere – Çek Cumhuriyeti ortak yapımı olan film, 140 dakika boyunca ruhunuzu okşayacak Edith Piaf müzikleriyle dolu. Edith Piaf’ın 1959’da New York’da verdiği konser sahnesi ile başlayan film, Fransız şarkıcı Piaf’ın, 40’lı yaşlarına odaklanıyor. 1915 yılında dünyaya gelen Piaf, babasının çalıştığı sirk sayesinde küçüklüğünden itibaren pek çok yer dolaştı.

  O dönemlerde, en yakın arkadaşı Mômone (Sylvie Testud) ile sokaklarda şarkı söyleyerek para kazanıyordu. Bu sırada bir kabare işleten Leplée (Gérard Depardieu) tarafından keşfedildi ve kısa sürede, onu meşhur edecek çevre içine girdi.

  Film, genç yaşta yakalandığı hastalık ve bağımlılıkların, henüz 40 yaşındayken onu 70 yaşında bir kadın haline dönüştürdüğü, yürüme, konuşma ve şarkı söyleme yetisini kaybettiği süreci tüm çıplaklığı ile gözler önüne seriyor. 9. #8

  It’s a Boy Girl Thing

  Kız Erkek Meselesi
  (It’s a Boy Girl Thing)

  Yönetmen:Nick Hurran
  Oyuncular:Samaire Armstrong, Kevin Zegers, Sherry Miller...
  Tür: Komedi - Romantik
  Süre: 95 Dk.

  Konu:Edebiyat düşkünü bir iyi aile kızı olan Nell ve eğlence düşkünü, pervasız Woody iki ezeli düşmandır ve bir sabah uyandıklarında kendilerini çok garip yerlerde bulurlar: Birbirlerinin yatak odalarında ve daha da kötüsü, birbirlerinin vücudunda.

  Bu isteksiz değiş tokuş, birbirlerinden intikam almaları için bulunmaz bir fırsata dönüşür ve hayatlarını sabote etmeye başlarlar. Ama çabalarının meyvelerini almaya başladıkça, başlarına hiç hesapta olmayan işler açılır.


 10. #9

  Quand J’Etais Chanteur

  Şantör
  (Quand J’Etais Chanteur)

  Yönetmen:Xavier Giannoli
  Oyuncular:Mathieu Amalric, Cécile De France, Gérard Depardieu ...
  Tür: Dram - Müzikal - Romantik
  Süre: 112 Dk.

  Konu: 50 yaşındaki Alain (Gerard Depardieu), Clermont-Ferrand şehrinde çok ünlü bir şantördür. Şehre yeni ve farklı bir hava getiren karaoke fenomeni yüzünden Alain gibi şarkıcıların nesli tükenmektedir.

  Ve bu yüzden, Alain sahnedeki ömrü gittikçe kısalmasından endişelenmektedir. Bir gece, sahneden seyircilerine serenat yaparken kalabalığın içinden sarışın güzel bir kız görüyor. İlerleyen zaman içinde bu kızla tanışmayı başarır. Marian (Cecile de France), Alain’a karşı son derece dikkatli davranmasına karşı onun cazibesine karşı koyamaz.

  Kader bu ki, Marian, Alain’nın arkadaşı Bruno’nun (Mathieu Amalric) sahip olduğu gayrimenkul şirketinde çalışmaktadır ve Bruno’nun da Marian’a karşı ilgisi vardır. Kariyeri sona ermek üzere olan yaşlı şantör Alain’ın, güzel Marian’a karşı olan ilgisi onu yeniden hayatta bağlar.


Benzer Konular

 1. Çocuklar Ve Çizgi Filmler
  ZEYNEP Tarafından Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 08-06-2009, 03:20 PM
 2. En az izlenen filmler
  YukseLL Tarafından Sinema ve Filmler Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 26-02-2009, 11:07 AM
 3. ÖSS'ye girecek adaylar
  piraye Tarafından Sınavlar (Soru Bankası) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 18-02-2009, 09:51 AM
 4. Vizyondaki filmler
  Gazi Tarafından Sinema ve Filmler Foruma
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 09-09-2007, 09:25 PM
 5. Çardak Havaalanı, Aralık ayında hizmete girecek
  YukseLL Tarafından DHMİ (Devlet Hava Meydanları İşletmesi) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-07-2007, 04:27 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •