+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 mesaj bulundu
 1. #1
  Super Aktif ZEYNEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  soylemem:)
  Mesajlar
  928

  Erkek ile Kadın arasındaki farklar

  Erkekler niye böyle diye düşünmeye gerek yok! Kadınlar ve erkekler arasında 45 temel fark olduğunu biliyor muydunuz?

  Ergenlik sivilcesi: Erkeklerin sivilce sorunu daha fazladır. Bu da daha çok testosteron hormonundan kaynaklanmaktadır. Bu hormon yağ bezlerini uyarır ve derideki gözeneklerin tıkanmasına, dolayısıyla da sivilceye neden olur.

  Vücut kokusu: Erkeklerin vücut kokusu kadınlardan çok daha güçlüdür.

  Saldırganlık: Erkekler kadınlardan daha saldırgan olup bedensel güç kullanımına daha eğilimlidirler. Bunun açıklaması da testosterona bağlanmaktadır. Buna karşılık kadınlar kelimelerle saldırır ve savaşırlar.

  Spor: Spor konusunda erkekler kadınlardan daha hızlıdır ancak kadınlar daha dayanıklıdırlar.

  Kan: Erkeklerde 4.5, kadınlarda 3.6 litre kan vardır. Erkek kanı daha koyu kıvamlıdır, bir damlasında 1 milyon kan hücresi vardır. Toplam olarak erkeklerde 1 santimetreküp kanda 5 milyon alyuvar vardır, bu da kadınlara kıyasla yüzde yirmi fazlalık demektir. Erkeklerin tansiyonu da kadınlardan yüksektir: 140/88. Bu değer kadınlarda 130/80'dir.

  AIDS: Her dört AIDS hastasından sadece biri kadındır. Nedeni ise kadınların baskın olan X kromozomundan iki tane taşımasıdır. Çünkü bir sağlıklı, bir hasta gene sahip olsalar bile sağlıklı gen hasta gene baskın çıkar ve hasta değil taşıyıcı olurlar. Erkeklerde ise Y geni hastalıklı X genini baskılayamaz.

  Yüzme yeteneği: Kadınlar derilerinin altındaki yağ tabakası nedeniyle daha iyi yüzerler.

  Yaş dönümü: Kadınlar menopoz döneminde ateş basması, uykusuzluk, şişmanlama, gece terlemeleri ve vajina kuruluğu gibi belirtiler yaşarlar. Erkekler andropoz denen yaş döneminde hemen hemen hiçbir bedensel belirti yaşamazlar.

  Vücut ısısı: Erkeklerin vücut ısısı kadınlardan daha yüksektir.
  Su: Erkek vücudunun yüzde 60-70'i sudan ibarettir. Kadın vücudundaki su oranı ise yüzde 50-60 arasındadır.

  Cinsel organlar: Ana cinsel organlar erkekte vücudun dışında bulunur ve kolayca yaralanabilir. Kadında vücudun içine gizlenmiş olup korunmadadır.

  İskelet: Erkeklerin omuzları daha geniş, kolları ve bacakları daha uzun, kemikleri daha ağır, eklemleri de daha büyüktür. Buna karşılık kadınların kalça kemikleri daha geniş, eklemleri daha esnektir.

  Ses telleri: Kadınların ses telleri daha kısa olduğundan sesleri daha tizdir.

  Vücudun ağırlık noktası: Omuz ve kalça iskeletleri farklı olduğundan, kadınların ağırlık noktası erkeklerinkinden daha aşağıdadır.

  Duyu organları: Kadınların işitme ve koklama duyuları daha güçlüdür. Buna karşılık erkekler ışığa karşı daha hassastır. Erkek gözü ayrıntıları daha iyi seçer.

  Enerji harcaması: Erkekler hareketsiz halde, vücudun metrekaresi başına ortalama 39,5 kalori yakarlar. Kadınlar ise 37 kalori. Erkeğin günlük kalori ihtiyacı 2700 kalori, kadınınki 2000 kaloridir.

  Yağ: Erkeklerde kadınlarınkinin yarısı kadar yağ dokusu vardır. Kadınlarda yağ dokusu vücudun yüzde 27'sini oluştururken, bu değer erkeklerde yüzde 15'tir. Kadın vücudunda erkeklerden 3,5 kg daha fazla yağ vardır. Yağ, erkeklerde karın bölgesinde toplanırken kadınlarda daha çok kalça, baldır ve göbekte yoğunlaşır.

  Hastalıklar: Erkekler hayatları boyunca kadınlardan ortalama 40 gün daha az hastalanırlar.

  Dirsek: Kadınlar erkeklere kıyasla kollarını dirsekten 6 derece daha fazla açabilirler.

  Kromozomlar: Erkek ve dişilerde toplam 46 kromozom vardır. Bunların yarısı babadan, yarısı anneden gelir. Bu 46 kromozomun içinden iki tane cinsiyet hormonu vardır ki; bu erkekte XY, kadında XX olarak bulunur.

  Saçlar: Kadınların saçları daha sık ve daha dirençlidir. Saç kökleri iki milim daha derinde olduğu için erkeğinki kadar çabuk dökülmez.

  Deri: Erkeklerin toplam 1,8 metrekare, kadınların 1,6 metrekare derileri vardır. Kadını derisi daha ince ve kuru, bu yüzden de daha hassastır. Erkekte ter bezleri ve deri altı yağ bezleri daha fazla olduğundan derisi yağlıdır ve daha çok terler.

  Mastürbasyon: Erkeklerin yüzde 93'ü, kadınların yüzde 62'si kendini mastürbasyonla tatmin eder.

  Akciğerler: Erkeklerin akciğerleri kadınlarınkinden yüzde 50 daha geniş hacme sahiptir.

  Yemek: Aynı kilodaki kişilerden, erkekler kadınlardan daha çok yemek ihtiyacı duyarlar; çünkü metabolizmaları daha hızlıdır.

  Antikorlar: Kadınlar daha çok antikor üretirler, bu yüzden de erkeklere kıyasla bakteri ve virüs hastalıklarına daha seyrek yakalanırlar.

  Ağlamak: Kadınlar erkeklerden 5 kat fazla ağlarlar. Genellikle de saat 19.00-22.00 arası.

  Beyin: Erkek beyni yüzde 14 daha ağırdır. Buna karşılık kadınlarda iki yarım küre arasındaki iletişim daha iyidir.

  Dölleyebilme yeteneği: Erkekler ileri yaşa kadar, kadınlar ise menopoza (yaklaşık 50 yaş civarı) kadar dölleyebilme ve döllenebilme yeteneğine sahiptir. Erkeklerde sıcaklığın artışıyla dölleyebilme yeteneği azalır. Kadınların döllenmeye müsait oldukları en uygun olan oda sıcaklığı 17 derecedir.

  Safrakesesi taşı: Kadınların yüzde 20'sinde, erkeklerin yüzde 8'inde safrakesesi taşı oluşur.

  Kalp atışı: Erkeklerin kalbi daha büyüktür ve daha yavaş çarpar: Dakikada ortalama 72. Bu değer kadınlarda 80'dir.

  Gelişme: Buluğ çağına kadar kızlar erkeklerden daha hızlı büyürler (10'a 8 oranında). Erkek çocuklar 14-15 yaşları arasında gelişmeye başlarlar ve 20 yaşına kadar bu büyüme gerçekleşebilir. Kız çocukları en hızlı 12-13 yaşları arasında gelişirken 17-18 yaşında bu gelişme durur.

  Sıcaklık duyarlılığı: Kadınlar kalın yağ dokuları nedeniyle soğuğa daha dayanıklıdırlar.

  Yaşlanmak: Erkekler kadınlardan daha hızlı yaşlanırlar. 55 yaşındaki bir kadın bedensel gücünün yüzde 90'ına sahiptir. Oysa aynı yaştaki bir erkek gücünün sadece yüzde 70'ine sahiptir. 35 yaşındaki bir erkeğin damar sistemi 50 yaşındaki bir kadınınkine eşdeğerdir. Buna karşılık kadında sadece cilt daha ince olduğundan çabuk yaşlanıp kırışır. Kadınlar yaşlanma olayını psikolojik olarak erkeklerden çok daha kolay kabullenirler.

  Kaslar: Erkekler kadınlardan yüzde 50 oranında fazla kas gücüne sahiptir. Buluğ çağında erkeklerde kas hücrelerinin sayısı 20 misli, kadınlarda 10 misli artar. Erkekler kadınlardan üçte bir oranında daha güçlüdürler.

  Buluğ: Erkekler buluğ çağını 10-15, kadınlar 9-14 yaşları arasında yaşarlar.

  Yaşam süresi: Erkeklerin ortalama omrü 71,5 yıl, kadınların 78 yıldır.

  Bacaklar: Erkeklerin bacakları daha uzun ve kaslıdır. Bu yüzden kadınlardan daha hızlı koşar, daha uzağa zıplarlar.

  Vücut ölçüleri: Erkek ortalama 175 cm boyunda ve 73,5 kg ağırlığındadır. Göğüs çevresi 98,5cm , beli 80,4cm'dir. Kadın ortalama 160 cm boyunda olup 61,2 kg'dir. Göğüs çevresi 90,1; kalça genişliği 96,5 cm; beli 74,3 cm'dir.

  Adem elması: Gırtlaktaki adem elması adlı çıkıntı sadece erkeklere hastır.

  Solunum: Erkekler dakikada ortalama 16 kez soluk alıp verir. Kadınlar ise dakikada 20-22 kez soluk alıp verir. Her iki cinsin günde soludukları miktar ise aynı olup 12 bin litredir.

  Cinsel organda tüylenme: Genital tüylenme, erkeklerde göbeğe kadar çıkarken kadınlarda göbeğin altında yatay bir çizgide biter.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Nerden
  Sponsor
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  istanbul, shumen, constatnza, odessa
  Mesajlar
  410

  Cevap: Erkek ile Kadın arasındaki farklar

  testosteron en buyuk fark bu,, yapılan araştırmalar, erkeklik kalkınca erkeklerin daha uzun yaşadığını kanıtlamış,,

  yani ömrümüz sizi mutlu etmekle geçiyor,, bide erken ölüyoruz

 4. #3
  Super Aktif ZEYNEP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  soylemem:)
  Mesajlar
  928

  Cevap: Erkek ile Kadın arasındaki farklar

  Alıntı orkunorkun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  testosteron en buyuk fark bu,, yapılan araştırmalar, erkeklik kalkınca erkeklerin daha uzun yaşadığını kanıtlamış,,

  yani ömrümüz sizi mutlu etmekle geçiyor,, bide erken ölüyoruz
  Omrunuzun kadınları mutlu etmekde gectigine hic inanmıyorum, Erkekler kendilerinden birde arabalarından baskasını dusunmezler.Erkek degilmisiniz hepiniz aynısınızdır Bencil yaratıklar ne olacak )

 5. #4
  Yeni Uye Farfara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  85

  Cevap: Erkek ile Kadın arasındaki farklar

  Hey bütün erkeklere gelmiş bir laftır bu kim kendini düşünüyor.Ayrıca arabası olmayanlarda var misal ben arabam olsada ne fark edicek ben sevdiğim kızla ilgilenmezsem ne anlamı kaldı o ilişkinin???

 6. #5
  Yeni Uye MaGaNDa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  belli 0wA7_ 837K! g3l!R!w
  Mesajlar
  52

  Cevap: Erkek ile Kadın arasındaki farklar

  Öncelİkle Selamlar Ben Yenİ Üye Oldum Buraya Yazdiklarinizi Okudum Sevmek Bİrİnİ Mutlu Etmek DeĞİldİr Sevmek KarŞilikli AnlaŞma BİÇİmİdİr Sİzİn DÜŞÜndÜĞÜnÜz Kendİ Çikarlariniz Ben EskİŞehİrİn Yarisini Taniyorum Kiz Olsun Erkek Olsun Kİmİne GÖre Arabasi Önemlİdİr Kİmİne GÖre Kiz ArkadaŞi DÜnyada Çok Farkli İnsanlar Wardir Kİmse Kİmseye Benzemez Benİm İÇİn En Önemlİ Olan Şey İse Bİlgİsayarimdir ÇÜnkÜ Benİmde Daha Arabam Yok:dneyse Kizlarda Erkeklerde Bu Hayatta Hep Kendİ Çikarlarini DÜŞÜnÜrler EskİdenmİŞ O Bİrbİrİnİ Mutlu Etmeler EĞer AŞki Tanimak Bİlmek İstersenİz GerÇek MutluluĞu GÖrmek İstersenİz Sİze Bİr Fİlm Tavsİye Edebİlİrİm ( Mutlaka İzleyİn)(ŞaŞkin)byy

 7. #6
  Yeni Uye Farfara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  85

  Cevap: Erkek ile Kadın arasındaki farklar

  Ben bir kızı sevdim hemde hiç çıkar gözetmeksizin.2 hafta çıktık ve ayrıldık geçen sene hala daha onu seviyorum onunla konuşuyorum agustosun 15 inde 1 yıl olucak ayrıldığımız fakat ben ondan vazgeçemiyorum.Maganda kardeşim sen''Bu Hayatta Hep Kendİ Çikarlarini DÜŞÜnÜrler EskİdenmİŞ O Bİrbİrİnİ Mutlu Etmeler '' yazmışsın şimdi bunun neresinde çıkar var acaba.Benim bir çıkarım olsaydı sence 1 yıl hiç durmadan beklermiydim...

Benzer Konular

 1. Dual Core, Core Duo ve Core 2 Duo Arasındaki Farklar
  YukseLL Tarafından Donanım Forumu Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-08-2010, 05:21 PM
 2. Başarılı ve Başarısız Arasındaki Farklar
  YukseLL Tarafından Havacılık iş ilanları ve Kariyer Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 29-05-2009, 04:56 PM
 3. Kadın Erkek kavgası
  YukseLL Tarafından Komik Haber ve Videolar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 08-04-2009, 10:36 PM
 4. Beyniniz Kadın Mı, Erkek Mi?
  ZEYNEP Tarafından Kadınca Forum Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 06-05-2008, 06:36 PM
 5. Hoşlanma, Sevgi ve Aşk arasındaki farklar
  YukseLL Tarafından Kadınca Forum Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 02-01-2008, 11:48 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •