+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu
 1. #1

  2007 de Dunya,Kritik Ulkeler

  RUSYA

  Putin güç yitiriyor, potansiyel karşıt oluşumlarla karşılaşacak. Kariyeri 2007’ye bağlı, öncelikle petrole yönelik planları ve politikaları dikkat çekici. Halkın dikkatini kendisine yöneltmek için önemli adımlar atmak zorunda ve çabasında. Bahar ve Yaz aylarında yasal ve etik atılımlar yapabilir.

  Dışı ilişkilerde iyi bir yıl geçirecek ama diğer liderler karşısında sendeleyebilir. Rusya 2007’de ekonomik reformlarla yüzyüze kalacak. Bu arada kapitalistler ve çevreciler de önünde bir baraj oluşturacaklar.

  Mart ve Nisan aylarında yaşanacak gelişmeler, Putin için çok önemli ve aynı zamanda da yeni yıl Rus ekonomisi için de çok önemli bir yıl olacak.

  KUZEY KORE

  Kim Jong Il zor durumda, kendisine müttefik arıyor, savunması zayıf ve birşeyleri değiş tokuş yapma çabasında, çizgisi gittikçe düzleşiyor.

  Hükümeti kolay inicinebilir, hassas ve kaygan bir zeminde duruyor ve de kırılgan onay alabilmek için daha ayrıntılı planlara ihtiyacı var.

  Ama 2007 sonunda halk bir sürprizle karşılacak. Yine 2007 sonlarında yine birilerine ve tabii önce ABD’ye düşmanlık gösterileri yapabilir.

  Sonuçta gezegenler iktidarını desteklemiyorlar ve beklenen askeri uyarı veya darbe yine bu aylarda gelebilir.

  AFGANİSTAN, PAKİSTAN, HİNDİSTAN

  Bu çok hassas bölge yine sorunlu, Müşerref’in kaderi 2007’deki tutumuna ve kararlarına bağlı ama taraftarlarının desteğini yitirecek gibi bu nedenle yaklaşan seçimlerde çok dikkatli olmalı. Yine bir iç savaş ortamı doğabilir, bunun engellenmesi Mart’a kadar Usame bin Ladin’in canlı kalmamasına ve bu konuda Müşerref’in gereken kararları almasına bağlı.

  3 Mart’taki Tam Ay Tutulumu Ladin olayını gündeme yine taşıyabilir, hatta El Kaide lider değiştirebilir veya değişimi açıklayabilir. El Kaide, Nisan/Eylül 2007 dönemi arasında çok avantajlı bir dönem yaşayacak.

  Yöredeki devletler arası ilişkiler yoğunlaşıyor, Pakistan Afgan sınırında toprak talebinde ve savaş için bahane arıyor.

  Değişimler çok yavaş, Pakistan/ABD, Hindistan/ABD, El Kaide/Taliban, Pakistan/Taliban arasında geliştirilen ilişkiler kaplumbağa hızıyla ilerliyor ve ilerleyecek.

  ABD

  Yeni yılda, Irak’dan geri dönülmesi için daha etkin politikalar yürüten politikacılar ortaya çıkacak. Mart ve Nisan aylarında çok önemli kararlar alınabilir. Ülke içinde herşey güllük gülistanlık gibi görünecek, Amerikan halkı farkında olmadığı ekonomik sıkıntının çok dışında olmayan parasını harcamaya devam edecek.

  Öte yandan ABD artık, 2008 Başkanlık Seçimi’ne hazırlanıyor, henüz pek ses çıkmıyor ama yaz aylarından itibaren sesler yükselecek ve Başkan Bush kaçınılmaz kaderine hazırlanacak. Kasım’dan itibaren, ABD yeni Başkan adaylarını tanıyacak ve dinlemeye başlayacak ve Bush gücü azalırken daha çok çalışmak, uğraşmak zorunda kalacak. Özellikle Senato

  ’da işi zor, savaş için para bulması artık çok daha zor olacak ve yıl ilerledikçe etkisini iyice yitirecek. Bir kadın çok öne çıkacak ve daha demokratik çözümler önerecek. Vergi konusu gittikçe ağırlaşacak ve eleştiriler çok artacak.

  Yılın ilk yarısında bu konuda önemli değişimler yaşanabilir. Ocak/Mayıs 2007 döneminde tarihi bir karar dünyayı etkileyebilir. İran ve Kuzey Kore’ye yönelik düşmanlığın tansiyonu da düşecektir.

  Bunun anlamı bir nesilin sahneden çekilmesi olarak düşünülebilir. Değişimin yaratacağı kriz de göz önüne alınmalı...

  Hurriyet

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir 2007 de Dunya,Kritik Ulkeler
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

 3. #2
  Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Nerden
  istanbul, shumen, constatnza, odessa
  Mesajlar
  410

  Cevap: 2007 de Dunya,Kritik Ulkeler

  kim ne derse desin,dünayı yönetenler ingilizlerdir, bütün oyunlar orada planlanır gerisi hikaye, dünyanın konuştugu dil ingilizce ,

  kendi düşüncem

Benzer Konular

 1. Cpu Kritik Sıcaklıkları
  EFE Tarafından Yazılım (işletim Sistemleri) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 22-07-2009, 05:16 PM
 2. 2007 DGS Matematik
  Gazi Tarafından Sınavlar (Soru Bankası) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 03-05-2009, 06:25 PM
 3. PowerArchiver 2007
  Gazi Tarafından Araçlar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-06-2008, 02:48 PM
 4. Ad-aware 2007 7.0.2.5
  YukseLL Tarafından Araçlar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-11-2007, 11:47 PM
 5. BeFaster 2007 3.7
  YukseLL Tarafından Internet Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-07-2007, 11:24 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •