+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu

Konu: vip nedir?

 1. #1
  Yeni Uye sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
  Üyelik tarihi
  Jul 2007
  Mesajlar
  92

  vip nedir?

  VIP kısaca sıralama demektir. Protokol anlamında "çok önemli kişi" anl***** gelir.'Very Important Person" in kısaltılmış halidir.

  Başbakanlık kanun ve kararlar yürütme kurulunun çıkartmış olduğu bir VIP listesi vardır. Devlet büyükleri, emekli devlet büyükleri, emekli paşalar, devlet sanatçıları, liyakat nişanı sahipleri zaman zaman VIP den istifade ederler.

  VIP hizmeti nasıl verilir?
  Yurtiçinden gelen VlP'ler dışında yurt dışından gelen VlP'lerde olur. Zira burası ülkemizin dünyaya açılan kapılarından biridir. Dışişleri Bakanlığı ya da Valilikten hangi konukların geleceği bildirilir. VIP listesinde yeralan konukların güvenliği, karşılama ve uğurlanmaları Protokol Müdürlüğü tarafından sağlanır. VIP harici vatandaşlar VIP salonuna sokulmaz, zira kararnamedeki belli tüzüklere uyulur.

  VIP salonu nedir?
  VIP salonu, Devlet Hava Meydanları, Emniyet, Türk Hava Yolları olmak üzere, 3 kuruluştan oluşur. VIP listesinde yer alan konuklar buradan geçerler. Bazen yabancı hava yollarının yolcuları da burayı kullanırlar. VIP çok gerekli bence. Çok önemli yabancı iş adamları da, Türkiye'nin itibarı açısından buradan alınırlar. Eskiden VIP salonları bu kadar şık değildi. Atatürk Hava Limanı süreç içinde çok büyük değişikliğe uğradı. Uluslararası üç büyük terminaldan biri oldu. Şimdi, yurt dışından gelen konukları göğsümüz kabararak karşılıyoruz.

  CIP Nedir ? VlP'den farkı var mı?
  CIP salonlarını THY ve yabancı hava yolları kullanır. Uçakta 2-3 türlü bilet vardır. First Class, Business Class ve Ekonomi. First Class bileti alan yolcularla THY'den çok fazla uçuş yapıp kart alan yolcular, CIP Salonu'ndan yararlanabilir. CIP'de VlP'in bir benzeridir. Yolcu ikramını oturduğu yerden alır. Anonsu beklemez, bir görevlinin onu mutlaka gelip alacağını bilir. CIP para karşılığı yapılan bir hizmettir. Fiyatı yaklaşık normal fiyatın iki katıdır.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir vip nedir?
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Anime nedir Manga nedir
  YukseLL Tarafından Aktif Ansiklopedi (Ne Nedir?) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-02-2010, 01:47 PM
 2. Modernleşme Modernizm nedir? Post-Modernizm nedir?
  blueice Tarafından Aktif Ansiklopedi (Ne Nedir?) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 10-04-2009, 10:45 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •