+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu
 1. #1

  Patronu idare etme sanatı

  Amerikan BNET Internet firması, bugüne kadar toplum içinde doğru olduğu sanılan beş çalışma atmosferi yanlışını belirleyerek çalışanların patronlarıyla iyi geçinmelerini sağlayacak 5 öneride bulundu.


  Firmanın internet sitesinde yayınlanan "kariyer tavsiyeleri" başlığı altında çalışanlara, patronları "idare etme" sanatının inceliklerini veriliyor.

  1.Yanlış: Patronunuz gelmeden önce ofiste olun. Neden yanlış? Cep telefonundan elektronik posta bile atabildiğiniz günümüz telekomünikasyon çağında patronlar koltuğunuzu ısıtmanızdan çok verdiklerin işi vaktinde bitirmenize önem verirler.

  Öneri: Evde veya arabada yaptığınız ekstra çalışmalardan patronunuzu haberdar edin. Elektronik postalara anında cevap vererek bunu yapabilirsiniz.

  2.Yanlış: Meşakkatli konuları açmadan önce izin isteyin. Neden yanlış? Cep telefonları ve elektronik posta sayesinde kelimeler her zamankinden de hızlı yayılıyor. Eğer patronunuza vakitlice haber vermezseniz başkası sizden önce meseleyi dile getirir ve siz baştan savan insan konumuna düşersiniz.

  Öneri: Kötü haberleri açarken, olaya nasıl çözüm getirmeye çalıştığınızdan bahsederek başlayın.

  3.Yanlış: Çalışanlar içinde patronunuzun iyi yanlarını anlatın. Neden yanlış? Eğer patronunuz sevilmiyorsa bu konuda sizin yapacağınız çok az şey vardır.

  Öneri: Patronunuzun arkasından konuşmalar başladığında, diğerlerine katılmayın. Patronunuzun iyi yaptığı şeyleri ön plana alıp, konuşmalara katılın. ışyerindeki patronunuza casusluk yapan kişi (her işyerinde muhakkak bir tane casus vardır) patrona rapor verince, sizin iyi şeyler söylediğinizi yetiştirecektir.

  4.Yanlış: Patronunuzu kendi altınızda çalışanlardan koruyun. Neden yanlış? Günümüzün büyük firmalarında, bilgi akışını kontrol etmeye çalışmak anlamsız.

  Öneri: Altında çalışanlarınıza patronla yapacakları konuşmalar hakkında ip uçları verin.

  4.Yanlış: Sinirli olduğunuzda patrona hiçbir şey söylemeyin. Neden yanlış? Problemi oluşturan duygularınız değil, duygularınızı ifade etme şeklinizdir.

  Öneri: Soğukkanlılığınızı kaybetmeyin. Sinirli olduğunuzda patronunuza patlamadan duygularınızı ifade edin. Şikâyet etmekten ziyade, değiştirmek istediğiniz şeyleri söyleyin ve patronun da yardımını isteyin.

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Erkeklere Saatleri Hediye Etme
  neslihanyare Tarafından Kadın Erkek ve İlişkiler Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 30-08-2012, 12:53 PM
 2. Stresi yok etme teknikleri
  YukseLL Tarafından Psikoloji ve Ruh Sağlığı Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 14-10-2009, 02:53 PM
 3. Yüzde yüz garantili aşık etme sanatı
  YukseLL Tarafından Kadınca Forum Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 23-08-2009, 03:11 PM
 4. Sınav kaygısı ve baş etme yolları
  YukseLL Tarafından Serbest Tartışma Polemik Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 24-07-2007, 12:48 PM
 5. Birden fazla hatun nasil idare edilir?
  dogangunes Tarafından Erkekçe Forum Foruma
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 20-07-2007, 10:29 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •