+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu
 1. #1

  Makedonya üniversiteleri hakkında herşey

  Merhaba Arkadaş Makedonya'da Üniversite Öğrenciydim ve Mezun Oldum Şuan da da Yüksek Lisansı Makedonyada Okuyorum.

  ___ Makedonya Hakkında Bilgi Sahibi Olmak istiyorsanız Okuyunuz ___

  Arkadaşlarla Öğrencilere Danışmanlık Veriyoruz.
  Makedonyadaki Bütün Üniversitelere Kayıt yapıyoruz.
  Bilgi almak isteyenler Bize Ulaşabilir.
  009 0537 572 16 17 - 00389 71 627 180
  not : Türkiyede isem türk hattı makedonyada isem makedon hattı çalışıyor olacak.
  www.facebook.com/cancyborg
  can_cyborg@hotmail.com

  ___ Makedonya Hakkında __
  Merhaba Arkadaşlar Ben ALİ YAĞMUR

  ***
  Öncelikle hiç bir firmaya inanmayınız. Firmalar sizlere yalan yanlış bilgiler veriyor ve üniversitelerle anlaşması olduğunu söylüyor. Hiç birine inanmayın. Zaten herkez istediğiniz üniversiteye kayıt oluyorsunuz. ( Örnek verecek olursam : geçen yıl bir A firması avrupa üniversitesine bizden başka hiç kimse kayıt yaptıramaz dedi anlaşmamız var dedi. YALAN üniversitede 1 ofise kendi adamlarını koymuşlar türkçede konuşuyor giden ona gidiyor soruyor oda sadece A firması ile kayıt oluyor diyerek yönlendirdiler. Bu TAMAMEN OYUN. Ben direk üst kademeye gidip görüştüm ve geçen yıl Avrupa üniversitesine 8 kayıt yaptım. Yani inanmayın. Her yıl farklı yalanlar. )

  *** Firmalar Hakkında bir kaç yalanlarıda söyle yazim.
  (1) Öğrenci geldiğinde öğrencilerle 7/24 ilgileniyoruz diyorlar. KOSKOCA bir yalan. Öğrenciyi getiriyorlar bırakıyorlar yardım ise ilk 2 hafta ufakcık yardımlar. Hee getirdikleri öğrencilerin arasından bazılarına yardım ediyorlar örneğin ögrencinin ailesi 5 - 10 kişi yönlendirmiştir o kişinin çocuguna çok yardım ederler.
  (2) Anlaşırken Herşey içinde anlaşırsınız geldiğinizde buradaki ofis çalışanları çoğu işte sizden para alırlar. yani 2000 euroya anlaştınız tutarlar geldinizde 200 euroluk masraf çıkartırlar.
  (3) Geldiğinizde Firma ile anlaşmazlık yaşadığınızda sizi TEHDİT ederler. İşlemlerini yapmazsak atılırsınız , Parayı ödemezseniz işlemler olmaz yada firma hakkında kötü seyler söylemeye devam ederseniz sizi makedonyadan kovdurrum gibi sözler.
  (4) Üniversite'de sadece biz kayıt yaparız derler yalan
  (5) Ev tutulması gerekiyordur. Evi sizin seçmeniz lazımken kendileri hemen bir ev seçer ve orada konaklamaya zorlanırsınız.
  (6) Ev sözleşmesi yapmak zorunludur ve firma karşılamak zorundadır ama sizden parayı alırlar. üstüne şirket çalışanı emlakçı parasını sizden alırken 2 kat alırlar emlakçıya verirsiniz kapı arkasında emlakçı yarısını şirket elemanına verir. normalde bunuda şirket karşılaması gerekir.
  (7) Kimlik için polise gittiğinizde şirket çalışanları sizden para isterler polise rüşvet vereceğiz diyerekten. ( YALAN ) tamamen yalandır. parayı alırlar ve ceplerine atarlar. ( giderken en fazla bir baklava götürürler )
  (8 ) Firmalar evraklarınız erken alır ama işlemleri her zaman geç yapar. Örneğin evraklarınızı firmaya haziranda verirsiniz aralık ayı olmuştur daha işlemleriniz bitmemiştir. ( Herzaman yaşanıyor bu ) .... ama öğrenci işi yapan öğrencilerle gelirseniz temmuzda evraklarınızı alır ve eylül en geç ekimin ilk haftasında işlemleriniz bitmiş olur.
  (9) Daha bunlar gibi yalanlar dolanlar....

  *** Bizimle gelin diye ısrar edemeyiz ama Lütfen Firmalarla değil Burada Yaşayan ve bu işleri yapan öğrencilerle gelin. Çünki Burada sizlerle şirketler ilgilenmez ve bu işi yapan öğrenciler sizlerde daha iyi ilgilenir.

  *** YÖK Denklik Konusuna gelecek olursak .....
  Yök tarafından denkliği tanınan üniversitelerin listesini aşagıdaki linkten görebilirsiniz...
  https://yoksis.yok.gov.tr/PORTALUYG/...versiteListesi
  Listede eksik olanlarda var mesela FON üniversitesi linkte güncelleme yapmamışlar.
  Liste
  - Kiril Metodi Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi )
  - Goce Delcev Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi ) --- (Daha önce burada okudum)
  - Uluslararası Balkan Üniversitesi ( Özel Üniversite )
  - Amerikan Koleji ( Özel Üniversite )
  - Güney Doğu Avrupa Üniversitesi ( Özel Üniversite )
  - Avrupa Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Türkçe Eğitim veriyorlar / Daha doğrusu Türkçe tercümanlarla eğitim veriyorlar yani prof ile aranızda tercüman oluyor. )
  - FON Üniversitesi ( Özel Üniversite ) --- (Şimdi Burada Yüksek Lisans Yapıyorum)
  ??? ?? ???????????? ?? YOK - ??? ???????????

  *** Ev ve Yurt Konuları için
  Yurtlar ortalama aylık 100 euro (yemeksiz) ve en az 3 kişilik odalar.
  Tavsiyem
  Ev Kiralamanız. Ortalama 1 ev kirası 200-300 euro arası aylık ve herşey içinde vardır. FULL eşyalı evlerdir. (sadece gelirken kıyafetlerinizi getirmeniz yeter)
  Örneğin iştipte okuyacak olursanız. Ev kiraları ortalama 200-250 eurodur. Bu evlerde ortalama 3-4 kişiliktir.
  Üsküpte okuyacaksanız değişik yerlerde 200 euroluk evde var. Merkezde oturmak isterseniz 250 euro ile 300 euro arasıdır aylık kiraları.
  Makedonya'da Ev Kiraladığınızda ilk ay fazladan 1 aylık kira veriyorsunuz depozito olarak.

  *** Makedonya'da Yaşam ve Yaşam Koşulları
  Makedonya'da insanlar çok rahattır kimse kimseye laf atmaz , çatmaz , kavga çıkarmaz. ( Tabi bu dediğim normal öğrenci tarzı yaşayanlar için. Bazı öğrenciler her türlü ortama giriyor herşeyi yapıyorlar sonra makedonya insanı kötü derler. Siz insanlara nasıl yaklaşırsanız insanlarda size öyle yaklaşır.)
  Üsküp'ün Nufusu ortalama 700,000 kişidir.
  Üsküp Gerçektende güzel hoş bir yer. Her Türk vatandaşınında görmesi gerekir. Atalarımızın toprakları atalarımızın izleri var.
  Üsküp'ü vardar nehri 2 ye bölmüştür. Bir tarafında müslümanlar bir tarafında hristiyanlar ağırlıklı yaşar.
  üsküp'te müslümanlar tarafında her yerde rahat rahat güvenle yemek yiyebilirsiniz. Hristiyan tarafında çoğu şeyde domuz eti vardır.
  2-3 tane büyük alışveriz merkezi vardır ve oralarda da Türk restorantları vardır. Burger king veya Chine restorantı filan vardır.
  İklim olarakta hafif karasal iklimdir. Kışları soğuk ve nemli Yazları ılık ve kuru. Kışları Ortalama -5 ile 0 derece arasındadır. Yazları ise ortalama 30 derecedir.
  İştip şehri ise küçük bir kasaba gibidir. Nufusu 50 bindir. Merkezde kafeleri küçük restorantları vardır. Gençleri çocugunlukla kafelerdelerdir.

  *** Makedonya'da Kayıt İşlemleriniz
  Siz kendiniz yapmak isterseniz sınır kapısından içeri giremezsiniz. Polisler yaz ayları ve sonbahar aylarında öğrenci belgesi olmayanları almıyorlar. Türk vatandaşların Makedonya'ya vizeye gerek yok ama vize olmaması sizi içeri alması anl***** gelmez kapıdaki polise bağlı yani polisde sizden öğrenci belgesi göstermenizi isteyecek belgenizde olmadığı için Makedonya'ya girdirmeyecek. eee giremeyince de bu yüzden de kayıt yaptıramıyorsunuz.
  Bu yüzden işlemlerinizi makedonyada ki bir kişi aracılığı ile yapmanız gerekiyor.

  ___ DANIŞMANLIK ve ÖĞRENCİ İŞLERİ YAPIYORUZ ___
  Hedefimiz Şirketlerin Öğrencilerden Fazla Para Almasını Engellemek ve Bu Yüzden Fiyatlarımızı Çok Daha ucuza İndirdik

  3 Arkadaş öğrencileri daha ucuza , daha rahat ve sorunsuz stressiz öğrenci getirmeyi hedef bildik çünki Firmalar öğrencilere çok çile çektiriyor çok sorun çıkartıyor üstünede çok fazla para alıyorlar.
  Şirketlerin yaptıkları işlemlerle bizim işlemlerimiz arasında hiç bir fark yoktur.
  aksine az öğrenci götürdügümüz için öğrencilere 7/24 danışmanlık hizmetinde bulunuyoruz ve şirketlerin yarı fiyatını alıyoruz.
  Öğrenci Kayıt ve Danışmanlık İşlemlerimizde Yaptıklarımız.
  - Öğrenci evraklarının Tercümesi ( 2'er sayfa yapıyoruz )
  - Öğrenci evralarının tercümelerinin noter onayları ( 2'er sayfa noterli tercümeli belgeler )
  - Makedonya Eğitim Bakanlığından evraklarınızın onaylanması
  - İstediğiniz Okula Kayıt işlemleriniz
  - Size ev sözleşmesi ve ev kiralama işlemleriniz
  - Makedonya Konsolosluğuna teslim edeceğiniz evraklarınızın hazırlanması ve formların doldurulması yani vize evraklarınızın hazırlanması
  - Öğrencinin Havaalanından karşılanması ve okuyacağı şehre transfer işlemleri
  - Makedonya geçici kimlik için evraklarınızın hazırlanması ve yabancılar subesine beraber teslim edilmesi.
  - 7/24 Danışmanlık hizmeti. Biliyoruz ki ilk geldiğinizde ekmek dahi almakta zorlanıyorsunuz bizde bundan dolayı 7/24 tam destek veriyoruz. Ekmek dahi alamazsanız arıyorsunuz sizi evden alıyoruz beraber markete gidip alışverisinizde dahi yardımcı oluyoruz.


  KAYIT YAPTIĞIMIZ ÜNİVERSİTELER
  - Kiril Metodi Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi ) ( Kontejyanımız : YOK ama kayıt yaptırmak isterseniz yapılır. ) (Son 3 yıl içinde kayıt sayımız : 27 )
  - Goce Delcev Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi ) ( Kontejyanımız : 10 kişilik ) (Son 3 yıl içinde kayıt sayımız : 24 )
  - Bitola Kliment Ohridski Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi ) ( Kontejyanımız : 10 kişilik ) (Son 1 yıl içinde kayıt sayımız : 8 )
  - Tetova Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi ) ( Kontejyanımız : Bellisiz evrak geleni kayıt yaparız ) (Son 2 yıl içinde kayıt sayımız : 4 )
  - Ohrid Sv. Apostla Pavla Teknoloji Üniversitesi ( Devlet Üniversitesi ) ( Kontejyanımız : Bellisiz evrak geleni kayıt yaparız )
  - Uluslararası Balkan Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : YOK ama kayıt yaptırmak isterseniz yapılır. ) (Son 3 yıl içinde kayıt sayımız : 5 )
  - Evro Balkan Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : YOK ama kayıt yaptırmak isterseniz yapılır. )
  - Amerikan Koleji ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : 7 kişilik hızlı kayıt hakkımız var ) (Son 3 yıl içinde kayıt sayımız : 8 )
  - Güney Doğu Avrupa Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : 5 kişilik hızlı kayıt hakkımız var )
  - Avrupa Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : 25 kişilik hızlı kayıt hakkımız var ) (Son 1 yıl içinde kayıt sayımız : 8 )
  - FON Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : 40 kişilik hızlı kayıt hakkımız var ) (Son 2 yıl içinde kayıt sayımız : 13 )
  - Struga Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : 10 kişilik hızlı kayıt hakkımız var ) (Son 2 yıl içinde kayıt sayımız : 3 )
  - MİT Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : 10 kişilik hızlı kayıt hakkımız var ) (Son 1 yıl içinde kayıt sayımız : 4 )
  - Truzim ve Yönetici Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : Bellisiz evrak geleni kayıt yaparız )
  - Uluslararası Hellenic Üniversitesi ( Özel Üniversite ) ( Kontejyanımız : Bellisiz evrak geleni kayıt yaparız )

  Farkındayız bazı üniversiteleri şirketler bile bilmiyordur listelerinde bile yoktur. Örneğin Struga üniversitesi bile bizden 1 yıl sonra kesfetti şirketler. Onlar ilk kayıtlarını bu yıl yaparken biz 2. yıl kayıtlarımızı yaptık. Struga üniversitesinde çok önceden hukukta türkçe eğitim vardır.
  Evet bazı üniversitelerinin adını yeni duydunuz ama biz bu üniversiteler ile tek tek görüştük. kayıt kabul ediyorlar.

  Kayıt için bizimle irtibata geçmek isterseniz iletişim bilgilerimiz.
  009 0537 572 16 17 - 00389 71 627 180
  not : Türkiyede isem türk hattı makedonyada isem makedon hattı çalışıyor olacak.
  www.facebook.com/cancyborg
  can_cyborg@hotmail.com

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Makedonya Üniversiteleri
  can_cyborg Tarafından Yurtdışında Yaşam ve Eğitim Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-03-2015, 10:04 AM
 2. Ebru Sanatı Hakkında Herşey
  dogangunes Tarafından Hobi ve İlgi Alanları Foruma
  Cevap: 1
  Son Mesaj: 02-04-2009, 01:18 AM
 3. Nero hakkında herşey
  YukseLL Tarafından Ücretsiz Programlar (Downloads) Foruma
  Cevap: 4
  Son Mesaj: 22-03-2008, 02:14 AM
 4. Peynir hakkında herşey
  ZEYNEP Tarafından Mutfak, Yemek Tarifleri Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 17-03-2008, 12:53 PM
 5. Sigara ve zararları hakkında herşey
  ZEYNEP Tarafından Sağlık ve Alternatif Tıp Foruma
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 28-11-2007, 07:59 PM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •