+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu
 1. #1

  Google Maps'te en iyi 5 labs özelliği!

  Google'ın ünlü harita hizmeti Google Maps'in 'Labs' bölümünde bulunan ek özellikleri kullanarak birçok ek işleve ulaşmak mümkün. Bu deneysel özellikler, Maps'i kullanmayı daha kolay bir hale getirmekle kalmıyor, canımızı sıkan bazı sorunları da gideriyor.

  Bu yazımızda 5 faydalı Google Maps Labs işlevini sizlere tanıtacağız. Labs işlevlerine ulaşmak için bu bağlantıya tıklamanız yeterli.

  Short URL: Google Maps'in URL'leri oldukça uzunlar, çünkü içerisinde bir adres barındırıyorlar. Çözüm ise Google'ın URL kısaltma hizmetini kullanmaktan geçiyor. Bu lab'ı etkinleştirdiğinizde, 'Link' düğmesine basarak oluşturduğunuz bağlantılar artık çok daha kabul edilebilir bir boyutta size sunuluyor.

  Drag 'n' Zoom: Bir konuma ne kadar yaklaşmak istediğinizi keşfetmek kolay, ancak bunu yapmak o kadar da kolay değil. Drag 'n' Zoom özelliğini etkinleştirdiğinizde ise yakınlaşma çubuğunun altındaki büyüteç simgesine tıklayıp, ardından bir kutucuk çizerek istediğiniz alana tam istediğiniz bir şekilde yaklaşmanız mümkün.

  Smart Zoom: Uydu modunda yakınlaştığınızda zaman zaman hiçbir şey gösterilmeyebiliyor. Bu sorunun üstesinden gelmek için Smart Zoom'u etkinleştirebilirsiniz. Uydu resimleri bulunmayan bir alana yaklaştığınızda, otomatik olarak gösterilecek bir görüntü mevcut olan alana doğru uzaklaştırılacaksınız.

  What's Around Here?: Bu lab'i etkinleştirdiğinizde tek yapmanız gereken arama düğmesinin yanında gösterilecek 'What's Around Here?' (Etrafımda ne var) düğmesine basmak. Artık etrafınızda bulunan yerleri kırmızı noktalar halinde görebilirsiniz.

  Distance Measurement Tool (Mesafe ölçüm aracı): Google Maps'da yol tarifleri aldığınızda mesafe görüntüleniyor. Ancak mesafeyi hızlıca ölçmek istiyorsanız bu lab'ı etkinleştirin. Artık sağ alt köşedeki cetvel simgesine tıklayıp iki farklı noktaya tıklayarak aralarındaki mesafeyi görebilirsiniz.
  kaynak:chip

 2. # ADS
  İlginizi Çekebilir
  Üyelik tarihi
  Daima
  Mesajlar
  Çok:)
   

Benzer Konular

 1. Google Chrome
  YukseLL Tarafından Internet Foruma
  Cevap: 2
  Son Mesaj: 28-01-2010, 07:23 PM
 2. Windows Vista Derecelendirme (WEI Score) özelliği nedir? Nasıl yükseltilir?
  YukseLL Tarafından Yazılım (işletim Sistemleri) Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 05-05-2008, 01:57 PM
 3. Google Talk
  Gazi Tarafından msn, icq, skype, chat Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 28-01-2008, 09:50 PM
 4. Google Earth
  dogangunes Tarafından Araçlar Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 27-07-2007, 03:14 AM

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •