+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 8´e kadar. Toplam 8 mesaj bulundu

Yeni Uye

Cevap: Nasıl zengin olunur?

zenginlik insanın alım gücüyle değil, kendi doygunluğuyla alakalıdır. herkes birilerine göre zengin birilerine göre fakirdir. zenginlikten kasıt eğer çok para ise -ki buradaki "çok" da bizi az önceki doygunluğa götürür- kesinlikle namusla kazanılır, başka türlü kazanılmaz. neden mi? bu durumda da değişken kavram "namus" olur. o da kişiden kişiye, anlayışa göre değişir.

Yeni Uye MaGaNDa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

neden olunmasın bu devirde biraz zor ama olsun zenginliğe bakış açımıza bağlı bazı insanlar vardır cebinde 20 ytl si vardır o gün için zengindir bazı insanlar vardır trilyonları vardır ama doymaz

Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

hiç alın teri dökmeden zengin olmak için,en rahat yol , normal vatandaşlıktan çıkıp ,ne kadar parti varsa hepsine parti ye üye olmak gerekli, , gerekirse dönek olacaksın, hangi parti iktidar olucaksa oraya gireceksin ,, utanmak sıkılmak gibi bir lüksün olmayacak, Yalama olacaksın ,yalancılığın 1001 türlüsünü deneyeceksin,
    Dua bilmen şart değil, ama onlar ne yapıyorsa aynısını yap yeter,hep öveceksin,pohpohlayacaksın,
    cami ye giriliyorsa camiye 1 numaralı müslüman gibi,sinagoga girilirse sinagogda 1 numaralı musevi gibi, budist tapınağında budist, shintoistlerin yanında şinto olacaksın,hintlilerin yanında en muhterem Hindu olacaksın,adamlar bile şaşırmalı nerden geldi bu adam beyavv demeli

adeta şovmen olmalısın, yok öyle para çalışmadan
    --Her türlü role gireceksin ,merak etme adını bilmediğim yardım derneklerinden paralar akmaya başlar, parayı gördüğün zaman korkma doğru yoldasın, daha çok bağırmaya devam et, daha fazla palavra ve yalan, eğer bunu yapmadığın zaman bittin sen , derler adama bu gazla çook kazanırsın

Yeni Uye OzgurGenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bu sizin anlattığınız şekilde zengin olamnın tek adı var ''HIRSIZLIK'' T.C.K' na göre de suç bu gün siyasiler olsun diğer bazı insanlar olsun bu eylemi gerceklestirerek emellerine kavusuyorlar. Ama dünyalarını kurtarıyorlar ya Ahiretleri? Tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenler hiç düşünmüyorlar ki bunun hesabı bir gün sorulucak. İnsanlar açlıktan ölürken geceleri clublerde barlarda peçete savurmanın bilmem ne gösterileri yapmanın peşinde koşup yarınlarını mahveden insanlara! acıyorum doğrusu...

Yeni Uye atomikpilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zenginli bence ilk olarak insanın gönlünde başlar.....
    Eğer insan cebinde iki kuruşu olduğu halde gerekli koşullarda paylaşmaya çekinmiyosa işte asıl zenginlik o olsa gerek......
    Maddi yada manevi alın örnek size vehbi Koç,Sakıp Sabancı her ikiside vefat etti noldu bütün maddiyat bu dünyada kaldı...Kefenin cebi yok olsa da cep delik....
    En güzeli paran varmı yiyeceksin kardeşim ama uygun koşullarda ve gerekli şekillerde yiyeceksin hatta sevdiklerinle yada yeri geldiğinde ihtiyacı olan insanlarla yiyeceksin......
    Cidden doğru yollarla kazanılmış parayı yemeside bi o kadar zevki oluyoki bilmiyorum sanki o para bana başka bi boyutta gelmiş ve bi ayrıcalığı varmış gibi gelir her zaman...

Yeni Uye mslkdn283 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaş ben onu bunu bilmemde insan bir anda zengin olamaz. Ya haksız yollardan zengin olmuştur. Yada en iyi ihtimalle (ki bu haksız deil miras helaldir.) miras kalmıştır. Zenginliğin doyumla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ona bakarsanız. Herkes kendi çapında zengindir. Şöyle ki bugün karnını doyuracak parayı kazanabiliyorsan sende zenginsin, bende zenginim. arkadaşıma katılıyorum. Çok laf YALANSIZ, çok para HARAMSIZ olmaz.

Yeni Uye

Alıntı mslkdn283´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaş ben onu bunu bilmemde insan bir anda zengin olamaz. Ya haksız yollardan zengin olmuştur. Yada en iyi ihtimalle (ki bu haksız deil miras helaldir.) miras kalmıştır. Zenginliğin doyumla bir alakası olduğunu düşünmüyorum. Ona bakarsanız. Herkes kendi çapında zengindir. Şöyle ki bugün karnını doyuracak parayı kazanabiliyorsan sende zenginsin, bende zenginim. arkadaşıma katılıyorum. Çok laf YALANSIZ, çok para HARAMSIZ olmaz.
    Atalarımızın birçok sözünü kaale almasakda bu sözü etkiliyor herhalde, Yukarıda arkadaş bir taraftan mirsa kalırsa zenginliğin haramsız olacağına sığınıyor ki, eğer miras bırakan zenginse oda onu helal olmayan yollardan kazandı bu para aklama mı? sana geçince helal olsun.
    Demek ki bakış açısı ne kadar ve ne konuda zenginlik kişiye göre akla ve şartlara uygunsa buna inanç bazında da bilmeden haram demek, günahla karşı karşıya kalmayı kaçınılmaz kılar.

Google'ye sitelerini satan iki genç vatandaşımız birden zengin oldu, ne diyelim? ne haram katmışlardır acaba? demek ki zenginlikte doğru ve güzel. Bence aynı ölçüde olmasa da her tanıdığım gönlünün erdiği kadar zengin olsa.