+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu
    Yeni Uye MaGaNDa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Iraklı bir çocuğun ağzından

ırak a demokrasi geldi sıra nerde SEYREDELİM merhaba ben abdulsayit; ıraklı bir çocuk Belki haberin yoktur,diye yazıyorum,bundan 1 yıl önce,demokrasi yağdı sizin orlardan,sonra özgürlük geçti üstümüzden,kurşun kurşun insan hakları namlularından,yüzü maskeli adamların,saniyede binlerce kurşunları uçtu kuşlar yerine.Ve demokrasi bizim eve isabet etti,ve bir gün sonra anladım ayaklarımın koptuğunu,babamın vücudunda tam 18 adet insan hakları olduğunu (kurşun) ,annem zaten yoktu,ben doğarken ilaç yokluğunda ölmüş,ambargo falan dediler,anlamadım çocuk aklı işte! siz daha iyi bilirsiniz sizdede barış böylemidir?insan hakları,çocukları yetim ve ayaksızmı bırakır ?ya demokrasi?güpe gündüz pazara düşermi?ya kuşlar gökyüzünü terkedermi ordada?babamla söylediğim son dua dilimde,ayaklarım hastanede ve giymeye kıyamadığım ayakkabılar elimde,çocuğun varmı senin?ayakkabılarımı yolladım sana,ben giyemedim,götür ona,belki bi işe yarar,GİYDİKÇE BENİ HATIRLAR......

Yeni Uye

Cevap: Iraklı bir çocuğun ağzından

Iraklı bu çocuğun zalimler imparatoru Push'a yazdığı bu mektubu ilk bir televizyon kanalında dinlemiştim. Ve çok üzülmüştüm.

Bütün dünya, Irak'taki vahşeti görmezden, duymazdan, bilmezden geliyor. Medeniyiz diyenler aslında insanlıklarından utanmalı.

Bu mektubu aktaran Maganda rumuzlu arkadaşımız "ırak a demokrasi geldi sıra nerde" diye sormuş?

Bir kaç gün önce "KORKU İMPARATORLUĞU" diye bir kitabı bitirdim. Sorusunun yanıtını ben vereyim:

İran ve Türkiye'de!

İran'ı uçaklarıyla, füzeleriyle vuracaklar ama bizimle savaşacaklar. Çünkü, başka türlü Doğu ve Güneydoğu'yu Türkiye'den kopartıp, Kürdistan'a veremezler.

Bunu durduramaz mıyız?

Evet, uyanıp tedbirimizi alırsak, Amerikalıları Wilson doktrinini gerçekleştirmede hayal kırıklığına uğratabiliriz. Ben gelişmelerin şöyle olacağını düşünüyorum.

Bizi içerde seçimler, cumhurbaşkanlığı krizi, DTP-PKK kışkırtmaları, terör, hatta bazı yerlerde ayaklanma girişimleri ile oyalarken, Irak'ın kuzeyimde 2. İsrail olacak Kürdistan'ı resmen ilan edecekler. Bu devleti yaşatabilmeleri için Türkmenlerin elindeki Kerkük, Telafer gibi Türkmeneli bölgesini de onlara bağlamaları gerekecek. Bunun için özellikle Telafer'de 7 defa katliam yapılmış. Bazı kritik bölgelerdeki köylerden Türkmenler kovulup yerine Kürtler yerleştirilmiş. Bu bölgede yeni katliamlar yapmadan Türkmenleri sindiremezler.

Bunları görebiliyorsak, tedbirini almamız gerekli. Ama maalesef, son dönemlerde bizi yöneten siyasiler bunu göremediler.

Öncelikler, gerekirse silah kullanarak sınırlarımızda ABD üssü veya uydusu 2'nci İsrail kurdurulmamalıdır. Barzani'nin denetimine giren Mersin Serbest Bölgesi, Habur Sınır Kapısı hemen kapatılmalı. PKK'nın bile kullandığı bizim ucuza verdiğimiz elektrik hemen kesilmelidir. Teröristlerin bile kullandığı Türk hava sahası, Irak'ın kuzeyine inip,kalkacak uçaklara kaldırılmalıdır. ABD'nin İncirlik Üssü'nü lojistik olarak dahi kullanması engellenmelidir.

Yine de yeterli olmuyorsa, ordumuzun Irak'a gitmesine izin verilmelidir. Ben, karşımıza Amerikan askerinin çıkabileceğini sanmıyorum. Çıkarlarsa, kendileri bilirler.

Son söz: Biz Irak'ın Kuzeyini istediğimiz şekle getirmezsek, terörü ve Türkiye'nin bölünmesini önlemede çok zorluk çekeriz. Pek çok evladımızı şehit veririz. Saygılarımla.