+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 3´e kadar. Toplam 3 mesaj bulundu
    Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şarjlı pillere dikkat

25 seneden fazladır Hemen her malzemede(saatler-kumandalar hariç) şarjlı pil
    kullandım –halen de kullanırım,,1998 de gemide elimdekiler eskiyince
    PAKISTAN –KARACHI limanından ucuz şarjlı pil aldım-çin malı,
    Enonezya –BALIKPAPAN limanına gelince şu pilleri şarja koyayım dedim,limanda müzik dinlerim diye,,İstemeden fazla şarj ettim , pilleri şarj makinesinden çıkarırken Öyle bir patlama oldu ki elimde
    BOOOOOMM ! metal kaplı oldugu halde, 210 meterlik gemimizin baş tarafında çalışan gemici arkadaşlar bile duymuş sesi. Elimdeki şarjlı pil İnfilak Etti,, Pilin üzerindeki çelik parça BOMBA gibi
    Baş kalın parmağımı şekilsizce yaraladı, Diğer çelik parça ise sağ omuzum içine girmişti,
    Bir anda geçici sağırlık sessizlik ve sıcak kan damlalarıyla elimi tuttum. Yardıma gelenlere
    Bişey yok ,Bişey yok dedim, oysa ben sadece parmagımdan kan geliyor sandım,
    elbiselerimin içini delip geçen çelik parçasının 1 tanesini çıkardılar ve öylece diktiler. Uyuşturmadan
    32 dikiş baş parmagıma 14 tane de gögsüme, Evlendikten sonra hanım farketti ben yara zannediyordum onu
    ama bir parça vardı içimde..hanım burda bişey var dedi.. Mıknatısı aldım Eski dikişlerin üstüne tuttum
    yapışıyordu—unutulmuş 1 parça daha metal vardı içimde, Sevk alıp Kartal devlet hastanesine gittim,

içimde çelik parçası var dedim,, bakarmısınız ?
    baş hekim : nerden anladın dedi ?? başhekimin muzip biri olduğunu görünce gözümü kırptım
    bununla dedim mıknatısı çıkardım , Bakın yapışıyor demek çelik parçası var içimde..

Başhekim gözünü kırparak dedi ki bekle , Bütün fırlama doktorları çağırdı , gelin görün dedi sizi rontgen doktorları, hasta değişik bir teşhis yolu bulmuş ,
    Hiç aklımıza bile gelmeyen mıknatısla kendini teşhis etmiş ,görüyormusunuz öğrenin dedi.bana göz kırptı
    Sen dedi ban bişey öğrettin ya ,Ben baş hekimim Senin bu basit ameliyatını da ben yapıcam dedi ve
    İçimde kalan son çelik parçasını da çıkardık ,sohbet ederek... kist oluşturmaya başlamış bir şekilsiz parça.
    Ucuz Şarjlı Pil almayın, Ucuz Cep Telefonu Pili Kullanmayın , Çok Şarj Etmeyin.
    Bilginize.

senolmutlu@2005

Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: Şarjlı pillere dikkat

evet bir kazaede baska forumda aynen soyle anlatmis'''

Pil ile anahtarı aynı cepte taşımak

Geçtiğimiz günlerde ilk defa karşılaştığım enteresan bir olayı yazmak istedim
    Arkadaş sıcaktan pilller fotoğraf makinesi içinde erimesin diye cebine koymuş.Sonrada sıradan bir olay aynı cebe evin anahtarınıda atmış.Biz böyle sanırım 4 saat dolaştık ve taksimde bir yerde otururuken çocuğun "lan yanıyorummm" bağrışlarıyla ne olduğunu anlamadım bir şekilde can siparane cebindekileri masanın üstüne attığını gördüm.Şaşırdım tabi.Milletde bize bakıyor delimi bunlar diye
    Arkadaşın cebinden çıkan piller ateş gibi olmuş ve el değmiyor o derece ısınmış yani.Sonra anahtarların bir kısmı aşırı sıcak diğerleri normal.Böyle bir olayla ilk defa karşılaştım şahsen ve hiçde aklıma gelmez bir gün bir pille evin anahtarını aynı cebe atabilirdim.Aklım ermedi ama pil reaksiyona gircek zamanı buldu .Sizler pillerle metal eşyaları aynı cebe atmayın...

yazi alintidir''

Hiper Aktif

Cevap: Şarjlı pillere dikkat

çok teşekkürler bu yararlı bilgiler ve hoş anılar için