+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 1´e kadar. Toplam 1 mesaj bulundu
    Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Zamanda Yolculuk Etmek

Zamanda yolculuk etmek mümkün mü acaba ? Belki de Şunu söylesem size, Güneşin bize olan uzaklığı
    150 milyon km ve ışığın hızı 300.bin km = Güneş Sönse bile 8 dk20 saniye daha güneşi görmeye devam edeceğiz. Teleskopla gökyüzüne gece baktığımız zaman seneler önce sönen yıldızların ışığı hala gelmektedir.
    Öyleyse mantığımızı çalıştırırsak. Maddenin enerjiye dönmüş hali boyut değiştirmiştir.kaybolmamaktadır.
    Ölü yıldızların ışığı daha çoook ışık vermeye devam edecektir. Bu teoriyi steven hawking in düşüncelerinden etkilenerek yazdım.
    --Benim mesleğim gereği Telsizcilik-Radyo elektroniğine karşı korkunç ilgim var 1981-83 yılları arasında Türkiyede ve dünyada CB halk bandı telsiz merakı başladı,, Telsizler bu kadar dünyada yayılınca,Bir o kadar da Anteni açık kendini dinlemeye almış binlerce insan demekti. Çoğumuz muhabbet ederdik.o zaman cep telefonu yoktu.. gazetelerin birinde enteresan haber dikkatimi çekti, avrupa ve amerikada 2.ci dünya savaşındaki yapılan telsiz konuşmaları Duyulmuş ve kaydedilmiş. Halk bandı 27mhz dir askeri yayınlar
    ise 50-100 mhz civarlarında kullanılmış,,eğer okuduğum gazeteler doğruysa. demek ki bu dalgalar boyut ve frekans değiştirerek hala daha enerji halinde yollarına devam etmektedirler...
    Öyleyse mantıkla şunu diyebiliriz Evrendeki hiçbirşey kaybolmamaktadır. Bu da Einsten in teorisini doğru çıkarıyoruz demektir. Ben bir adım daha ileri gidip Herşeyin büyük hafızaya kaydedildiğini düşünüyorum.
    Öyleyse Şunu söyleyebiliriz. Gelecekte 100-200 sene sonra Torunlarımız akıllarını
    Savaşmak için değil de bilim için kullanırlarsa, öyle bir makine icat edecekler ki ki boyut değiştirecek, ve bizleri görebilecekler.. Geçmişi görebilecekler... Bugün Daha 40 sene önce inanmadığımız makineleri icat ettik-(mesela TV li-internetli cep telefonu) Peki ya zamanı Geleceğe götürmek istersek ??? Ne yapmamız gerekli ???
    Eğer mantıklı düşünürsek hep ışık hızından bahsediyoruz ? Eger ışık hızından daha hızlı hareket edersek şu anki zamanın akılşından ileri gitmiş oluruz, Böyle bir sürat yapan uzay gemimiz olsun zamanını aşar.
    --ama gelecekten önce insanlar geçmişi gösteren bir makine icat edicekler ,Çünkü bizler hepimiz bir ışık ve hareket yayıyoyoruz,ve bu Büyük hafızaya kaydediliyor. Geleceğe gitmek daha zor...
    Hanımlar ,beyler iyi düşünelim şimdi , zamanı neye göre yapıyoruz 365gün6 saat-ay-gün-saat-dk-,,,
    Zamanı hızlandırmak mümkün mü acaba ????? Mümkün bence ,, çünkü biz uyurken uzun uzun
    Gördüğümüz rüyaları aslında 15-20 saniyede görürmüşüz—bunu REM üstüne kayıtlı cihazlarlarla kanıtladılar.
    Evet en uzun rüyalarımız aslında çok kısa bir zaman diliminde oluşuyor,,,eğer insan beyni bunu kullanabiliyorsa zamanı yavaşlatabilmek için bir metod ta beynimizi daha hızlı kullanma, zaman kavramını değiştirmekle mümkün. Diyebilirim.. tabii bu benim kendi düşüncem.. evdeki 24lük saatlerinizi değiştirin demiyorum..
    Daha hızlı düşünmenin,uykuda öğrenmenin metodlarını öğrenmeliyiz belki de.,
    Herşey düşüncede saklı.
    saygılarımla

senolmutlu@2006
    Konu orkunorkun tarafından (19-07-2007 Saat 08:55 AM ) değiştirilmiştir.