Anketimiz: Cumhurbaşkanını halkmı seçmeli

Katılımcı sayısı
24. Anket kapatılmıştır
  • Evet

12 50,00%
  • Hayır

12 50,00%
  • Kararsızım

0 0%
+ Konu Cevaplama Paneli
Say 1 Top 3 123 SonSon
1 den 10´e kadar. Toplam 25 mesaj bulundu

Yeni Uye DarthVader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: Anket(cumhurbaŞkanini Halk SeÇmelİmİ)

Halk seçmeli ama bizim gibi okuma,yazma bilmeyen,olaylardan gelişmelerden bihaber seçmenin bu kadar yüksek oranda olduğu bir ülkede değil...

Yeni Uye mslkdn283 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı DarthVader´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Halk seçmeli ama bizim gibi okuma,yazma bilmeyen,olaylardan gelişmelerden bihaber seçmenin bu kadar yüksek oranda olduğu bir ülkede değil...
    bence bizim halkımız gayet duyarlı ve herşeyin farkında ama imkanlarımız ve seçeneklerimiz kısıtlı. Sencede öyle değilmi.

Yeni Uye DarthVader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Hayır değil.Kesinlikle ideal bir seçmen profili değil olaylara anlık tepkiler veren, çabucak galeyana gelen ve hep tek açıdan bakan olayların arkasını, aslında neler olup bittiğini sorgulayacak bi vizyonu olmayan bir seçmen.Ben böle bir seçmenin cumhurbaşkanını seçmesini birçok anayasa hukukçusu gibi sakıncalı buluyorum...

Alıntı DarthVader´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayır değil.Kesinlikle ideal bir seçmen profili değil olaylara anlık tepkiler veren, çabucak galeyana gelen ve hep tek açıdan bakan olayların arkasını, aslında neler olup bittiğini sorgulayacak bi vizyonu olmayan bir seçmen.Ben böle bir seçmenin cumhurbaşkanını seçmesini birçok anayasa hukukçusu gibi sakıncalı buluyorum...
    Galiba ben olaya duygusal anlamda bakıyorum. Senin söylediklerin doğru ama bence halkımızı taa en başından beri bu konumda tutanlar bence çok daha suçlu ve benciller.

Yeni Uye

CUMHURİYET DEVLET VE TEMEL ESASLAR HALKLA OLUŞMAKTADIR VE BUDA DOĞAL OLARAK HALKA SEÇME VE SEÇİLME HAKKI VERMEKTEDİR. NASILKİ BAŞBAKANLIK FORSU HALK TARAFINDAN ATANIYOR HALKIN VEKİLİ HALK TARAFINDAN BELİRLENİYORSA. CUMHURBAŞKANLIĞINA GELECEK OLAN KİŞİNİNDE HALK TARAFINDAN ONANMASI GEREKTİĞİNE İNANIYORUM.
    (ey oğul halk varsa sen vasın sen ve halk varsa devlet var ) ŞEYH EDEBALI.

Yeni Uye

cumhur baskanı meclis secmesini daha demokratik buluyorum halk secince yetki karmasası olusacağını düşünüyorum

Alıntı naznaz´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    cumhur baskanı meclis secmesini daha demokratik buluyorum halk secince yetki karmasası olusacağını düşünüyorum
    bu düşüncenize katılmamak elde değil. Halkın seçmesine olanak tanımaktan önce cumhurbaşkanının yetkileri yeniden değerlendirilmeli bence.

Yeni Uye

meclisin birkaça indirgeyeyeceği adaylar arasından halk yapmalı seçimini bence. ama tek adayın olduğu, hatta adayın olmadığı bizim ülkemizde, halkın elinin titreye titreye kötüler arasından iyiyi seçmeye çalıştığı bizim ülkemizde, ülke yönetmek gibi üst düzey görevlere layık görülenlerin görevini şahsi çıkarlarına kullandığı bizim ülkemizde, üç kuruşa muhtaç kalmış, bir paket makarnaya oy kullanabilecek halkımızın ne kadar farkında olsa da başka seçeneğinin olmadığı bizim ülkemizde, iç ya da dış güçlerce her an yeni bir ayrıma mağruz bırakılan, sağ-sol türk-kürt ... gibi çatışmalara sokulan topsakalın, sakalın, başörtüsünün .. simgeleştirildiği bizim ülkemizde, halkın ya da meclisin sağlıklı kararlar verebileceğine inanmıyorum, verilecek sağlıksız karar her ne olursa olsun birkaç yıl sonra birilerine fatura edilecektir ve şu ses mutlaka duyulacaktır: ben demedim mi size ...... seçsin diye!

ülkemizde maalesef kimsenin düşünmeye ayıracak vakti yok. bazı değerlere o kadar çok aşığıız ve bunu o kadar çok dışa vuruyoruz ki bu aşk bizi hem kör etmiş hemde sevdiğimize kukla etmiş...

Yeni Uye OzgurGenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bence birileri C.başkanını halkın semesinden korkuyor ve bunun adınıda cahil bir toplumuz olarak nitelendiriyor.Peki bunları soyleyenler aynı zamanda biz Atatürkçüyüz Onun cocuklarıyız gibi laflar etmiyorlarmı? Ey Atatürkçüler Ozaman Bırakın Sizin Cahil Dediginiz Atanın ise ''Milletin Efendisidir'' dediği Köylüler secsin Cumhurbaskanını. Bu iş öyle Türkiyede yasayan buyutun ermeni ve rumları alıp caglayanda miting yapmaya benzemiyor. Acaba o mitinglerde Bayrak sallayan ne kadar Atatürkçü Türk Genci vardı. Onun ilke ve inkilaplarından ödün vermemis? Tabiki Halk sececek. Bu Vatan topragın kara Bagrında sıra daglar gibi duranlarındır bunu hic bir zaman unutmayın...