+ Konu Cevaplama Paneli
Say 1 Top 2 12 SonSon
1 den 10´e kadar. Toplam 20 mesaj bulundu
    Yeni Uye OzgurGenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bak Hele Gavura Turkceyi Nasıl Katlediyor...

Her geçen gün Türkçe'nin biraz daha yozlaştırıldığını görüyoruz. Dilimizdeki yabancı kökenli sözcüklerin istilası artarak sürüyor. Aşağıda yıllar içinde Türkçe'de nasıl bozulmalar olduğunu gösteren çarpıcı bir metin var!

Yıl: 1965
    "Karşıma âniden çıkınca ziyâdesiyle şaşakaldım.. Nasıl bir edâ takınacağıma hükûm veremedim, âdetâ vecde geldim. Buna mukâbil az bir müddet sonra kendime gelir gibi oldum, yüzünde beni fevkalâde rahatlatan bir tebessüm vardı.. Üstümü başımı toparladım, kendinden emin bir sesle 'akşam-ı şerifleriniz hayrolsun' dedim.."

Yıl: 1975
    "Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Ne yapacağıma karar veremedim,heyecandan ayaklarım titredi. Ama çok geçmeden kendime gelir gibi oldum,yüzünde beni rahatlatan bir gülümseme vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'iyi akşamlar' dedim.."

Yıl: 1985
    "Karşıma âniden çıkınca fevkalâde şaşırdım.. Nitekim ne yapacağıma hükûm veremedim, heyecandan ayaklarım titredi. Amma ve lâkin kısa bir süre sonrakendime gelir gibi oldum, nitekim yüzünde beni ferahlatan bir tebessüm vardı.. Üstüme çeki düzen verdim, kendinden emin bir sesle 'hayırlı akşamlar' dedim.."

Yıl: 1995
    "Karşıma birdenbire çıkınca çok şaşırdım.. Fenâ hâlde kal geldi yâni..Ama bu iş bizi bozar dedim. Baktım o da bana bakıyor, bu iş tamamdır dedim..Manitayı tavlamak için doğruldum, artistik bir sesle 'selâm' dedim.."

Yıl: 2006
    "Âbi onu karşımda öyle görünce çüş falan oldum yâni.. Oğlum bu iş bizi kasar dedim, fenâ göçeriz dedim, enjoy durumları yâni.. Ama concon muyum ki ben,baktım ki o da bana kesik.. Sarıl oğlum dedim, bu manita senin.. 'Hav ar
    yu yavrum?'"

Yıl: 2026
    "Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'"

Al işte kardeşim hey beybi mey beybi şurada ne kaldıki ingiliz olacaz vesselam
    yazıkkk çok yazıkk...

Cevap: Bak Hele Gavura Turkceyi Nasıl Katlediyor...

haklıısnız türkçe giderse türkiye gider dil bir vatanın en önemli unsurudur.

Emperyalist kültürle boğulmuş milletin doğal davranışları bunlar.Milli hiç birşeyimiz kalmadı ne yazıkki.İşçi partisi seçim beyannemesinde Türkiyede eğitim Türkçe yapılacaktır.Türk dili korunacak ve geliştirilecektir.Market ,magaza ve tv kanallarının isimleri Türkçe olacaktır.
    Milli hükümetle mümkün ancak bunlar.ABci ve ABD ci hükümetlerle mümkün değil..saygılar bizden..

Yeni Uye venun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Şimdiden ben duymaya başladım bile ingilizce. 2026'da ne olur bilemiycem... Üniye giden bi tanıdığım var. 5 cümlesinin içinden 1 tanesi muhakkak ingilizce oluo...

Yeni Uye 0neTurK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Arkadaşlar tmm orda Türkçemiz de katlediliyor ama en son yıllara dogru bakarsak bence ingilizceninde Hali berbat orda

Yıl: 2026
    "Ven ay vaz si hör, ben çok yâni öyle işte birden.. Off, ay dont nov âbi yaa.. Ama o da bana öyle baktı, if so âşık len bu manita.. 'Hay beybi..'"

Emperyalist kültürün yozlaştırdığı bir durum ne yazıkki.Yabancı kültür bombardımanıyla milli olan herşeyimizden uzaklaştık ne yazıkki.30 yıllık küçük amerika olacagız sürecinin doğal sonucu bu.İşçi partisi seçim beyannamesinde Türkiyede eğitim Türkçe yapılacaktır.Türk dili ve parası korunacak geliştirilecektir.Ne ABD,ne AB BAĞIMSIZ BAŞI DİK BİR TÜRKİYE için milli hükümete.AB ve ABD ci hükümetlerle tehlike vatanımız işgaline varan bir sürece dayanmıştır.Bakınız ne AB ne ABD BAŞI DİK BAĞIMSIZ TÜRKİYE DİYEN TEK PARTİDİR.SAYGIYLA.

Yeni Uye OzgurGenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı sistemzero´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emperyalist kültürün yozlaştırdığı bir durum ne yazıkki.Yabancı kültür bombardımanıyla milli olan herşeyimizden uzaklaştık ne yazıkki.30 yıllık küçük amerika olacagız sürecinin doğal sonucu bu.İşçi partisi seçim beyannamesinde Türkiyede eğitim Türkçe yapılacaktır.Türk dili ve parası korunacak geliştirilecektir.Ne ABD,ne AB BAĞIMSIZ BAŞI DİK BİR TÜRKİYE için milli hükümete.AB ve ABD ci hükümetlerle tehlike vatanımız işgaline varan bir sürece dayanmıştır.Bakınız ne AB ne ABD BAŞI DİK BAĞIMSIZ TÜRKİYE DİYEN TEK PARTİDİR.SAYGIYLA.
    Saygılar Sayın Amcam! YanLız biz siyasi propoganda olsun diye yazmamıstık ama dusunce özgürlüğü! eyvallah ama yıllardır daha doğrusu benim kendimi bildiğim yıllarda hep böyle siyasi propagan dalar oluyor. Türkiyenin Siyasi tarihi zaten malum. Bence artık bazı seyleri politika ile değil aklımızla yenmemiz lazım.Zira biz türkler Atalarımızın bireysel mücadeleleri ile aldıkları toprakları ve kazandıkları davalarını Keskin Beyinli siyasetcilerimizin mukemmel fikirleri ile geri verdik. Adamlar bizi savasla yenemedi akılla yendi bence Siyasi degil Bireysel Mucadele zamanı.... Taahhüt ediyorum her sey guzel olur ozaman...

Cevap: Bak Hele Gavura Turkceyi Nas�l Katlediyor...

Merhaba arkadaşlar türkçenin yozlaşmaması için uğraş veren çeşitli öğrenci toplulukları,dernekler vs. var. 'Vatan ve Hürriyet Birliği' de bunlardan birisi.
    Yeniden Vatan ve Hürriyet Birliği | Yeniden Vatan ve Hürriyet Dergisi
    türkçe yasası içn bir e-imza kampanyası başlattık. desteklerinizi bekliyoruz.sorularınız için özel mesaj atabilirsiniz. kolay gelsin..
    türkçe yasasına destek verenlerin listesi
    Konu emreyilmaz tarafından (19-07-2007 Saat 04:09 AM ) değiştirilmiştir.

Arrow Cevap: Bak Hele Gavura Turkceyi Nasıl Katlediyor...

Alıntı OzgurGenc´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Saygılar Sayın Amcam! YanLız biz siyasi propoganda olsun diye yazmamıstık ama dusunce özgürlüğü! eyvallah ama yıllardır daha doğrusu benim kendimi bildiğim yıllarda hep böyle siyasi propagan dalar oluyor. Türkiyenin Siyasi tarihi zaten malum. Bence artık bazı seyleri politika ile değil aklımızla yenmemiz lazım.Zira biz türkler Atalarımızın bireysel mücadeleleri ile aldıkları toprakları ve kazandıkları davalarını Keskin Beyinli siyasetcilerimizin mukemmel fikirleri ile geri verdik. Adamlar bizi savasla yenemedi akılla yendi bence Siyasi degil Bireysel Mucadele zamanı.... Taahhüt ediyorum her sey guzel olur ozaman...
    BU BİR PROPAGANDA DEĞİL ÇÖZÜM SEVGİLİ KARDEŞİM ÇÜNKÜ SORUN SİYASİ VE ÇÖZÜMÜDE BU.ÇÖZÜM MUSTAFA KEMALİN PROGRAMINDA,O PROGRAMDA BU GÜN İŞÇİ PARTİSİNDE ..

Yeni Uye

Smile Cevap: Bak Hele Gavura Turkceyi Nasıl Katlediyor...

Vallahi arkadaş, Allah senden razı olsun. Çok güzel bir şey yazmışsın. Yazıyı ve konusunu çok beğendim. Hatta internetten alıp başkalarına da okuttum. Sağ olasın ! ! !