Yer İstanbul,, Herşeyi kaçak bir yapı sistemi, belkide insanın en son gideceği bir yer..

geçenlerde mezarlığa gittim CEBECİ mezarlığı, babamın vefatında da önceki ziyaretlerde de farketmiştim, mezarlıkta sizi küçük çocuklar karşılıyor, maksat su dökmek, filan gibi gözükse de bahşiş para kopartmaya çalışıyorlar,, zorla para almaya çalışıyorlar. bir tanesi gidiyor diğeri geliyor,, mezarlığın içinde yaşıyorlar %100 ü doğu kökenli, gecekondu evler var,, bu evlerin pis suları mezarların üstünden geçiyor. burada adeta bir köy var,, insanlar mezarlıktan korktukları için baya burda bir hayat tarzı oluşturmuşlar.
Biz kabir önünde dua ederken, çocukların biri gidiyor diğeri geliyor, kovuyorsunuz diğerleri geliyor,, mezarlık sanki gelir haline gelmiş, sonra

12-13 yaşında kız çocugunu gönderiyor, annem sen kocaman kız olmuşsun utanmıyormusun diyor, böyle olmaz ki

askerde öğrendiğim kürtçe ile anasının sesini duyuyorum,nasıl olsa anlamayacagız diye bağırarak, bizim dua etmeye gittiğimizi gömüşler, gidin aşagıda dua ediyolar ,para kazanın,para getirin diyor anaları,, çocukları üstümüze gönderiyor.yani mezarlık içinde çocukları kullanıp bir dilencilik şebekesi kurulmuş, insan hergün mezara gitmediği için bunu bilmiyor,,

mesela mezarlığa gidiyorsunuz,güzel bir çiçek ekiyorsunuz, o çiçek köküyle beraber kaybolabiliyor, 1 ay sonra görmeyebilirsiniz.

çok ayıp birşey,ölülere saygı yok, dua eden insanlar rahatsız edilmez,

işte mezarköyden bir foto