+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 5´e kadar. Toplam 5 mesaj bulundu
    Yeni Uye Farfara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ultima Online

Ultima Online, III. ve IV ultima çağını işleyen bir oyundur ( çok daha fazla açıklama için [ultima tarihi ve ultima kitpları] ) Daha da basite indirgersek, hepimizin bildiği ortaçağda geçen bir oyundur ultima online. Ultima online her ne kadar eskiden yapılmış olan bir oyun olsada şu an bile hala dünyada bu denli geniş ve kapsamlı bir oyun olmadığını söylesek kesinlikle abartmış olmayız. Konu ortaçağ olunca tabiki oyundaki mesleklerden, eşyalara kadar olan her şey ortaçağa uygun olarak dizayn edilmiş. Oyundaki her kes (dükkanlarda satış için bekleyen karakterler hariç) sizin gibi o oyunu oynayan bir insan. Oyunun grafikleri oldukça düşük ama bunun hiç bir önemi yok, hatta ultima online ı diabloyla bağdaştırmaya çalışan ve "bunun grafikleri iğrenç" diyenlerin bir süre sonra "diablo da neymiş, ultimayı tanıyana kadar biz yaşamıyormuşuz" dediklerine ben kendim şahit oldum!! Bu oyunda grafik ve ses aramak çook yanlıştır, oyunun garip bir özelliği var (şahsen ben ve hatta arkadaşlarım halen çözebilmiş değiliz) insanı kendine bağlıyor, hatta aşık ediyor! Oyunu bir oynamaya başlayın, bir iki hafta geçsin, sonra ne demek istediğimi kesinlikle anlayacaksınız..

Oyun orta çağda geçen bir dünya demiştim. Ve sizlerde bu dünyanın insanları oluyorsunuz. Oyuna başlarken açacağınız karakter bu dünyanın bir parçası oluyor ve ona seçtiğiniz mesleğe görede bir hayatı.. Örneğin, oyuna başlarken bir marangoz ve oduncu karakter açtınız. Bi düşün orta çağda bir marangoz ne yapar, (ortaçağda hiç bulunmadım nerden biliyim demeyin!) önce gider ormanda odun keser sonrada bunları gidip işler ve eşya haline getirir. Evet yani bu oyunda tüm bunları kesinlikle yapıyorsunuz, yemek yiyip, içki içebiliyor, kaslarınızı yada düşünce gücünüzü geliştirebiliyor, oyun işçinde gerçek anlamda satranç oynayıp, ilginç yartıklarla dövüşebiliyor, bu dünyanın en tanınmış ve en güçlü savaşçısı, yada herkesten para dilenen bir dilenci olabiliyorsunuz ve bu saydıklarım oyunun sadece küççücük bir bölümü.

Eğer orta çağı seviyorsanız, eğer RP yani role playing (rol yapma) 'yı seviyorsanız, eğer telefon parası benim için problem olmaz, ya da "zati benim kablom var" diyorsanız bir an bile durmayın, çünkü her saniye, gerçek hayata dönmek için kaybedilmiş bir hazinedir artık sizin için...

Yeni Uye cyclone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: Ultima Online

çok güsel bir konuya deyinmişin farfara ultima online benim bir hayat tarzımdı uzun zaman önce oynamayı bırakmıştım burda senin bu konudan bahsettiğini görünce çok sevindim ve senden bişi istiyebilirmiyim bana oyunun şu anda oynan serveri hakkında biraz bilgi verebilirsen sevinirim en son age of shadow diye biliyordum bide nerden üye olacağımı yazarsan beni çok mutlu edersin

Öncelikle kusurabakma 2 hafta işlerimden dolayı foruma ara vermiştim ama yeniden sizinleyim.Ultima nın şuan için birço serverlere var son olarak gelen haberlere göre Erador ve Arcanum pvp birleşmiş erador çok seviyeli bir serverdı.Daha sonra Origin var en iyi scriptler ona ait diğer serverlarda olmayan binekler eve evler çıktı fakat origin 1 yıl ara vermişti bu sene 1 nisanda tekrar açıldı,oyüzden üye sayısında azalma yaşandı ama çok iyi bir serverdır.Origin'nin şimdiki tek sorunu hacklanmış.Geri alabildilermi bilmiyorum.Bir başka server olarak UO Kings var bu serda çok güsel ve eğlenceli bir server üye sayısı çok fazla online olunca çok eğlenceli actionlar yapabilirsin.

Üye olmaya gelince her serverenin bildiğin gibi sitesi var istersen verebilirim.İyi forumlar

Ultima online hayat ofline

Yeni Uye cyclone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

farfara kardeş ya sana zahmet olmassa bana bu konuda bi yardımcı olsan ben uzun zaman önce oynuyodum şimdi oyunda çok şey değişmiş üye olamıyorum kabul etmiyo felan emeğine saygı

Hangi serverde oynuyordun sen bana söyle bi bakayım kardeşim.