yukardaki çocuklar bir yabancı degil hepsi Türk,, güneş enerjisinden araba yapmışlar, şimdilik denemeler yapmaya devam,

tabii hidrojen jeneratörü denen bir aygıtı gecmeden olmaz,

İçine bildigimiz su koyuyorsunuz, deniz suyu da olur, 1kg sudan 1.5-2 ölçü hidrojen yakıtı elde edersiniz, bunu bir aygaz tüpüne 1 kg olarak sıkıştırırsak,

normal aygazın 3-5 katı enerji alırsınız, kısaca küçük bir tüple büyük bir arabanın epey iyi bir yakıtı olabilir, bu yakıtı daha az kullanarak veya karıştırarak arabalardın calışma prensibi ve yanmaya dayanıklıgı arttırıp bir yolu bulunmalı

güneş enerjisinden gelen enerji ile zayıf elektrikler elde edip, bununla hidrojene çevirmek öu anda 10.000 dolara yakın bir para tutar komple sistem ,ancak bunun karşılıgında 30-40 senelik enerji alabilirsiniz belki daha fazla

3-5 kg luk Hygrogen jeneratörleri amerikan piyaslarında 2000-2500 dolara satılıyor, yukarda resmini gördügünüz panellerin tanesi 350-450 ytl türkiyede İstanbul Karaköy pasajında var- elektornikciler carşısı,, Baryrak elektronigin hemen yanında var LAFAYETTE de,,

hydrojen pillerine evde 220volt a takıp icine su koyup 1 saat bile surmeden hidrojeni elde ediyorsunuz

hidrojen jeneratoru Turkiyede izmirde bir firma getirtip satıyor, panelleri de bu firma satıyor,, en ucuz fiyatlar onda, internette dirke cinden daha ucuz almak mumkun,, benim için 50-60 senelik yakıt ve enerji ifade ediyor

şimdilik okul labratuarları, ve sizin gibi meraklı gencler bunlarla ilgilenmekte keşifler yapmakta, ben işin mantıgını yazdım Sizler de yapabilirsiniz

senolmutlu@2007