Moğolistan'da 2 metre 36 cm boyundaki adam ile 1,68 cm'lik eş

Dünyanın en uzun adamı olan, Çin'in İç Moğolistan Özerk Bölgesi'nden Bao Şişun, kendi boyunun üçte ikisi kadar ve yarı yaşında bir kızla Moğol geleneklerine göre düzenlenen törenle evlendi.2 metre 36 santim boyundaki ve 56 yaşındaki Bao'nun düğün törenine, develerle "yurt" denilen gezici bir çadır taşındı. 15 firmanın sponsor olduğu düğüne, Bao ile 1 metre 68 santim boyundaki ve 29 yaşındaki eşi Şian Şucüen'i görmek için yüzlerce kişi katıldı.

Bao, düğünden önce, "Olabilirse çocuklarımız olacak, olmazsa olmaz. Bir çocuğumuz olursa 1.80 veya 1.90 metre boyunda olmasını ve basketbol oynayabilmesini arzularım" dedi.

Gelin Şia da Bao'yu çılgınca sevdiğini ve birine aşık olmak için bazı duygular gerektiğini söyledi.

Bao, geçen yıl Tunuslu Radhouane Charbib'i 2 milimetre geçerek Guinness Rekorlar Kitabına, "dünyanın en uzun insanı" olarak girdi. 16 yaşına kadar normal boyda olan Bao, 7 yılda şimdiki boyuna ulaştı. Doktorlar bu gelişmenin nedenini açıklayamadı.

Askerliğini basketçi olarak yapan, daha sonra İç Moğolistan'a dönerek çobanlığa başlayan Bao, zaman zaman da özel gösterilere katılıyor.

Çin basınına göre, Bao aralık ayında 1 metre 6 santim uzunluğundaki kolunu midelerine sokup, plastik parçalarını çıkararak iki yunusun hayatını kurtardı.