Anket: Kevin Carter'in Vicdanı Varmıymış?

+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 mesaj bulundu

Konu: Kevin Carter

Cevap: Kevin Carter

Belki b fotograf hakkında bilgisi olmayan uyelerimiz vardır .Kısa bir acıklama yapmayı uygun buldum

Pulitzer ödüllü fotoğraf

1994'te fotoğraf dalında Pulitzer ödülü kazanan Kevin Carter`ın çektiği fotoğraf, zayıflıktan ölmek üzere olan siyah küçük kız çocuğu ile yakınında tüneyen akbabayı yansıtmaktadır. Kızın, birkaç kilometre ilerdeki Birleşmiş Milletler yardım kampına gitmek istediği sanılmaktadır.

Bu ânı fotoğrafladıktan sonra akbaba kaçmış, ancak Carter küçük kıza kampa ulaşması için yardım etmemiş, oradan uzaklaşmıştır. Bu yüzden yoğun eleştirilere maruz kalan Carter profesyonel fotoğrafçı olduğunu, yardım görevlisi olmadığını söylerek kendisini savundu. O dönemde, gazeteciler ve fotoğrafçılar, bulaşıcı hastalıklar nedeniyle hasta insanlara dokunmamaları konusunda sıkı biçimde uyarılıyorlardı.

Bu fotoğraf, yardım örgütlerine büyük miktarda maddi kaynak sağladı.

Bu olaydan sonra ağır depresyona giren Kevin Carter kendini suçlamış ve intiharı seçmiş, ölmek üzere olan çocukların peşini bırakmadığına dair bir not bırakmıştır. Akşam saatlerinde egzoz verdiği kamyonetinin içinde boğulurken Walkman ile müzik dinlemekteydi.

Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

vicdanı yok,
    doğal gözlem vicdansızlık gerektirir bazen bir arslanın geyiğe saldırmasını engelleyemezssiniz.,, o belkide insani düşüncelerini,duygularını kullanamadı,,

orada bir taş olmak ,belkide daha iyi yardım etmemekten ,, bilmediğimiz çok şey vardır belkide kimbilir, bence yanlış yapmış

Yeni Uye cyclone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

orkunorkun kardeşime katılıyorum bazı olaylar tabiatın kanunudur mesela verdiği örnek bir aslanın bir geyiğe saldırması bu bir tabiat dengesidir ama o anda kevin carter in düşüncelerini bilmek isterdim çünkü asıl olay senin onu vicdansız yada vicdanlı olarak eleştirmen değil bence onun ne düşündüğü acaba ne düşündü de kıza yardım etmedi

ama sonuçta yaptığı yanlış

Yeni Uye atomikpilot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bazen anlık kararlar insanları geri çeviremeyecekleri yollara sokar.
    Sanırım Kevin Carter'ın da düştüğü durum böyle bişi olsa gerek.
    Yanlışı yaparsınız ama düzeltemezseniz ki bir çoğumuz bu kadar ciddi olmasada pişmanlık duyup sıkıntı yaptığımız yanlışlar yapmışızdır.
    Ha Carter'a gelince intihar yolunu seçmekle doğrumu yapmış malesef yine yanlış.....
    Doğru olan orda elbette o küçük yavruya yardım etmesiydi ama yapmadı ve bu o yavrunun hayatına maal oldu.....
    Sonuç itibariyle Carter yanlış yaptığı bir şeye yine yanlış bir yanıtla kendi hayatıyla yanıt vermiş.......

Yeni Uye Farfara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

doğanın kanunu büyük balık küçük balığı yer biz ne vahşi birer yaratığız nede dağda yaşıyoruz...