+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 6´e kadar. Toplam 6 mesaj bulundu
    Yeni Uye sibel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Kabin Memurlarının Görevleri

Uçuş görevinin icrasında Ortaklık talimatlarına uygun olarak yolcu emniyeti ve konforundan Commander’a ve Kabin Amirine karşı sorumlu, geçerli sertifikaya sahip Kabin Memurudur.

1- Uçuş öncesi Uçuş ekibi ve kabin ekibi ile briefing yapmak.

2- Uçaktaki teknik, emergency kontrolleri check-list ile yapmak, ikram ve temizlik malzemelerini teslim almak.

3- Yolcuları karşılamak, yerleşimlerine yardımcı olmak, Ortaklık standartlarına uygun olarak hizmet sunmak ve uğurlamak.

4- Yerde ve uçuşta yolcu ile ilgili emniyet tedbirlerini almak.

5- Uçuş boyunca Ortaklığın temsilcisi olarak yolcu konforunu temin etmek.

6- Refakatli ve refakatsiz çocuklarla ilgili olarak Ortaklıkça belirlenmiş hükümleri uygulamak.

7- Hastalanan yolcu için doktor anonsu yapmak veya müdahale edecek kimse yok ise temel ilkyardım eğitimi çerçevesinde gerekli müdahalenin uygulanmasını sağlamak.

8- Kabin Amiri tarafından görevlendirildiği takdirde yolculara Ortaklıkça planlanmış ve programlanmış anonsları yapmak.

9- Emergency durumlarda Commander ve Kabin Amirinin direktiflerine göre ilgili prosedürü uygulamak.

10- Kabinde tespit ettiği arızaları Kabin Amirine bildirmek.

11- Uçuş sonu di-briefinge katılmak.

12- Üniforma giyim yönetmeliğine uymak.

13- Ortaklık yönetmelik, genelge, yönergeleri ile görevlerine ilişkin duyuruları takip etmek ve uygulamak.

14- Temel görev ve sorumlulukları ile ilgili teknik ve idari malzeme ile dökümana eksiksiz sahip olmak.

15- Uçuş görevine uzun süre ara vermiş Kabin Memurunun uçuşa başlamadan önce planlandıkları eğitim sürecindeki aşamada Kabin Hizmetleri Başkanlığına bizzat müracaat ederek tüm dökümanlarının güncellenmesinden sorumludur.

Cevap: Kabin Memurlarının Görevleri

paylasimin icin tesekürler sibel sanirim seninde ilgi alanina girior kabin memurlugu suan ne yapiorsun...

Alıntı Gülbahar´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    paylasimin icin tesekürler sibel sanirim seninde ilgi alanina girior kabin memurlugu suan ne yapiorsun...

http://www.aktifbir.com/418-post5.html

Sanırım yukarıdaki link size yardımcı olur

tsk admin o bolume göz atmamistim

peki yurt disinda yasayan biri türkiyeye gelse lisans uygulamasi nasil oluyor türkiyede hangi okulu hangi egitimden gecmesi gerekiyor?suan ben yabanci dil diploma kurslarina gidiyorum.ben arastirdim benim sansim yuksek burda ama ben iste türkiyede calismak istiyorum kendi ülkemde kendi topragimda.ama eger türkiye biraz torpilli burda yine hakkinla kazaniyorsun ben isvicre vatandasiyim ne kadar isvicre vatandasligina gecmis olsamda insanlar örf ve adetlerini unutmuor cunki onlar bizi var edior yine de irkcilik yapiyorlar? Isvicre havalimanida görüsmeye katildim bana baya bi bilgi verdiler ve sansimin yuksek oldugunuda soylediler sadece burda en onemli dil fransizca almanca ingilizce kendimi hazir buldugumda basvuruda bulunacagim...
    insallah ileri zamanlarda türkiyede kabin görevlisi olarak calisirim...

bu konuda bilgisi olan lütfen cvp yazsin simdiden herkese tsk ederim

THY - Turkish Airlines - Global Gateway
    www.onurair.com.tr
    Atlasjet Havayolları
    SunExpress Havayolları - Ucuz Uçak Bileti - Bilet Fiyatları, Uçuş Tarifeleri ve Online Rezervasyon - Sun Express
    FLY AIR
    .....

Ve Türkiye'de faaliyet gösteren diger havayollarının websitelerinde insankaynakları bolumleri var Buralardan gerekli bilgiyi alabileceğini sanıyorum. Hatta CV ni şimdiden gonderirsen daha iyi olabilir.

Şartlarının tutacagını sanıyorum,3 dil bileni kim almak istemez