Dünyadaki en duygusal varlık olarak ilk sırada kadınlar yer almaktadır.Erkekler genellikle maço diye tabir ettiğimiz katogoride yer alırlar ama bunun yanı sıra duygusal olan erkeklerde vardır.Bunlara çoğunlukla light denir fakat hiçte alakası yoktur lightlıkla filan.Onların yaptığı dünyayı bambaşka bir gözden görmek bambaşka bir hayattır yaşam onlar için.Kadınlar böyle erkeklere bayılırlar fakat onlarla asla uzun süreli ilişki kuramazlar.Çünkü kadın shiplenilmek ister,kıskanılmak ister.İlk başlarda hoşuna gitsede böyle ilişkileri ayakta tutmak için bu sefer kadının maço olması lazımdır.Ve maço ve duygusal erkekten bam başka bir erkek karakteri daha vardır.İşte bu maço ve light karışımıdır.Dışarda maço kendi aralarında lighttır.İşte böyle bir ilişki çok uzun senler sürebilir.Örnek:MAÇO Erkek;Erkek işten ewe yorgun argın gelir ve kadın erkekten ilgi bekler.Kadın''Kocacım iş nasıl geçti bugün''.Erkek''Suratımdan anlaşılmıyomu nasıl geçtiği zaten daha ne soruyorsun''.LİGHT Erkek;İşten yorgun dönmüş karısı kapıyı açar.Erkek''Nasılsın hayatım,bugun işte çok yoruldum,sen neler yaptın,canın bişeye sıkıldımı??vs.''.Kadın''kocacım hergün aynı sorularısormaktan sıkılmadımı neden hep böyle yapıyorsun??''.İkisinin Arası Erkek;İşten yorgun döner.Karısı''kocacım bugun iş nasıl geçti?''.Erkek''Bugün işte çok yoruldum fakat eve geldim ve senin sesini duyduktan sonra yorgunluğum kalmadı.İyiki varsın hayatım.Sen neler yaptın bugün?'' benden bu kadar kim ne olmak istiyorsa olabilir istiyen maço,isteyen light,isteyende ikisinin arasında.Erkek erkektir nasıl olursa olsun hiç fark etmezD: