+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 2´e kadar. Toplam 2 mesaj bulundu
 1. #1

  Kaslı Olmanın Yolları

  Belirli bir kas kütlesine sahip oldunuz ama kasların üzerine birkaç kat daha çıkmak istiyorsunuz peki ne yapmalısınız?

  1- 4 altın egzersiz

  Squat, deadlift, bench press ve barfiks. Egzersiz programınızda bu hareketlerden muhakkak ikisi olsun. Bunlar vücudun en büyük kas gruplarını çalıştıran hareketlerdir. Unutmayın, antrenmanda ne kadar çok kası çalıştırırsanız, antrenman sonrasında o kadar çok testosteron salgılarsınız. Testosteron hormonu da kaslanmanın en büyük yardımcısıdır.

  2- Abartmayın

  Her antrenmanda toplam 4 ya da 5 farklı egzersiz yapın. Eğer bir antrenmanda haddinden fazla egzersizi bir arada yaparsanız, son sıradaki egzersizlerde performansınızın düşmesini engelleyemezsiniz. Tek ihtiyacınız olan altın dörtlüden seçeceğiniz bir egzersizden sonra aynı kas grubunu çalıştıran iki hareket daha yapmak.

  Aynı şekilde bir başka kas grubunu da çalıştırdıktan sonra çalışmanızı amacınıza göre karın egzersizleriyle ya da kalf (baldır) kaslarınızı çalıştırarak bitirebilirsiniz.

  3- Önce barbell

  Antrenmana başlamak için halterle yapılan egzersizlerden daha iyisi yoktur. Antrenmanlarınıza altın dörtlü başta olmak üzere halter ile yapılan egzersizlerle başlayın. Gücü artırmanın en kolay yolu, yüksek ağırlıklar kaldırmaktır ve halterle yapılan egzersizler bunun için idealdir. Halterle işiniz bittikten sonra dumbbellarla ya da vücut ağırlığınızla yaptığınız egzersizlere dönebilirsiniz.

  4- Basit düşünün

  Bazıları ağırlık çalışmalarına ağırlığı yukarı kaldırma ve aşağı indirme süresini de ekler. Ağırlık antrenmanlarında saymanız gereken tek şey tekrar sayılarıdır, gerisini boş verin. Ağırlıkları indirirken de kaldırırken de, kontrolü kaybetmemeye çalışın ve hareketin en üst noktasında bir saniye duraklayın yeter. Kaslarınızı büyütmeniz için ihtiyacınız olan tek şey ağırlıkları kaldırmak.

  5- 5 rakamı

  Antrenmanlarınızda tekrar sayılarını sık sık değiştirmenizde fayda var ancak set sayısı için aynı şey geçerli değil. Gücünüzü artırmak ve kaslarınızı büyütmek için ideal set sayısı beştir. Eğer altın dörtlüde bulunan egzersizlerden birini yapıyorsanız, zaten 5. setten sonra performansınızın düştüğünü fark edersiniz.

  6- Ağırlıkları yavaş artırın

  İnsanların kaslarını belli bir noktadan sonra geliştirememsinin en önemli nedeni ağırlıkları çabuk artırmaya çalışmalarıdır. Egonuzu bir kenara bırakın ve hareketi son tekrara kadar düzgün bir şekilde yapabileceğiniz ağırlıkları kullanın. Ağırlıkların miktarını bir önce kaldırdığınız ağırlığın %10'undan fazla artırmayın.
  yoneticiyiz.com

 2. #2

  Evde Kas Yapmanın Yolları

  Spor salonuna giderek kas yapamayanlar için bu inanılmaz önerileri dinledikleri takdirde planlı çalışarak, spor salonuna gidenler gibi kas yapısına sahip olacaklar.Tek yapmanız gereken planlı ve programlı çalışmak.
  Sadece planlı davranarak ve yaratıcı hareketlerle amacınıza ulaşabilirsiniz.

  İşte bütçenizi sarsmadan evde kaslanmanın yolları:

  Evde hangi kardiyo çalışmasını uygulayacağınıza karar verin
  Eğer temel amacınız kaslanmak ise, kardiyo çalışmalarınızı geri plana atmanızda yarar var. Yağları yakmak kaslanmaktan çok daha zor bir iştir. Kendinize germe ve kalori yakan bir program hazırlayarak işe başlayın. Setler arasında vücudunuzun toparlaması için kendinize vakit ayırın.

  Ev kardiyosu
  İşte size birkaç evde yapabileceğiniz kardiyo egzersizleri
  -Basamaklardan setler halinde inilip çıkılması.
  -İp atlamak
  -Step için yüksek bir kutu veya herhangi bir malzeme. Bunun üzerine çıkıp inmeniz kadiyovasküler sisteminizi geliştirecek.
  -Şınav vaziyeti alıp tekrar ayakları toparlama

  Kuvvet antrenmanları
  Evde yapacağınız kuvvet antrenmanlarında dumbbell, barbell ve plates toplarından yardım alabilirsiniz. Spor salonunda yapabileceğiniz biceps, triceps, barfiks, kürek, omuz presi hareketlerini bu aletlerle yapabilirsiniz.Eğer bu aletleriniz yoksa biraz yaratıcı olup yinede sporunuzu yapabilirsiniz.  Duvarda kendi ağırlığınızla yapabileceğiniz squat hareketleri

  Pilates topunuz yoksa sırtınızı duvara yaslayarak yere çömelme hareketleriyle vücudunuzun birçok bölgesini çalıştırabilirsiniz.  Egzersiz toplarıyla şınav
  Normal şınavdan daha zor bir hareket olan egzersiz topuyla yapılan hareketlerde ayaklarınızı topa dayayın ve yere paralel olarak şına çekmeye başlayın. Üst bedeninizi geliştirecek bu egzersizler çok işinize yarayacak.

  Ayaklar paralel dip hareketleri
  Triceps’lerinizi çalıştırmak için bir sandalyeye ellerinizi koyun. Arkada birleştireceğiniz elleriniz ve yere paralel ayaklarınızla hareketleri yapın. Egzersizi zorlaştırmak için ayaklarınızı bir yatak yada masa gibi yüksek bir nesneyede uzatıp bu hareketleri yapabilirsiniz.  Lunge
  10 – 15 tekrarla vücudunuzun şekle girdiğini göreceksiniz.  Pull-up
  Omuzlar ve sırt için evinizde yüksek biryere monte edeceğiniz bir çubukta bu antrenmanı yapabilirsiniz. Eğer böyle bir imkanınız yoksa iki sandalye arasına sopa koyup altında barfiks çekebilirsiniz.

  Planlı çalışma
  Eğer haftada 3 kez bu antrenmanları 2-3 set halinde yaparsanız vücudunuzu geliştirmenin en ucuz yolunu bulmuş olacaksınız.
  askmen.mynet.com

Benzer Konular

 1. Dalgalı Saçlara Sahip Olmanın Yolları
  neslihanyare Tarafından Güzellik ve Makyaj Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-10-2011, 07:18 PM
 2. Beyaz dişlere sahip olmanın yolları
  YukseLL Tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Hastalıkları Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 16-10-2009, 10:28 AM
 3. Dünyadaki en kaslı bacak
  YukseLL Tarafından Guinness Rekorları Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 04-09-2009, 05:18 PM
 4. Saygın olmanın 23 yolu
  blueice Tarafından Erkekçe Forum Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 08-04-2009, 07:41 PM
 5. Başarılı olmanın yolları: Heves
  ZEYNEP Tarafından Kadınca Forum Foruma
  Cevap: 0
  Son Mesaj: 31-01-2008, 11:47 AM

Anahtar kelimeler

Yetkileriniz

 • Yeni konuları düzenleyemezsiniz
 • Yanıt verebilirsiniz
 • Eklentileridüzenleyemezsiniz
 • Mesaj değiştiremezsiniz
 •