Anketimiz: NASIL YAŞAMAK İSTERDİNİZ ?

Katılımcı sayısı
23. Anket kapatılmıştır
  • TEK BAŞIMA .

7 30,43%
  • AİLEMLE BERABER.

8 34,78%
  • SADECE EŞİM VE ÇOCUĞUMLA BİRLİKTE

8 34,78%
+ Konu Cevaplama Paneli
Say 1 Top 2 12 SonSon
1 den 10´e kadar. Toplam 12 mesaj bulundu

GenÇler Uyanin !

Uyanma Zamani...

HİÇ DÜŞÜndÜnÜz MÜ?

TÜrkİyede İŞsİzlİĞİn , Sefaletİn , YolsuzluĞun Neden Bukadar Çok OlduĞunu.

EĞİtİm Sİstemİnİn ,ve Benzerİ SektÖrlerİn Neden Bozuk OlduĞunu.

GenÇler ! Bunlarin Tek Sebebİ Bİzİm Kendİmİze , Mİlletİmİze Ve Vatanimiza Sahİp ÇikmadiĞimiz İÇİndİr.

Sahİp Çikmamamizin Sebebİ De , KİmlİĞİmİzİ , Aslimizi , GeÇmİŞte Atalarimizin ÇekmİŞ OlduĞu Sikintilari Bİlemememİzden Kaynaklanmaktadir.

Sİzİ Sadece DÜŞÜnmeye Davet Edİyorum...

Hangİmİz KÜltÜrÜmÜzÜ , Örf Ve Adetlerİmİzİ Tam Olarak Bİlİyor Ve Uyguluyoruz .bİzlere Yabancilarin KÜltÜrÜnÜ Empoze Edenler Kİmler.ÜstÜmÜzde DÖnen Oyunlarin Sorumlulari Kİmler.

Unutmayalim Bİr Mİlletİn GeleceĞİnİ Belİrleyen Sadece GenÇ Nesİllerdİr. Ve Bİr Mİlletİn GÜcÜnÜ Belİrleyen De GenÇ Nesİllerİn Fazlalik Oranidir.

HİÇ DÜŞÜndÜnÜzmÜ ? Şuan Mevcut Bulunan KÜltÜrÜmÜzle; Yabanci Memleketlerİn KÜltÜrlerİ Arasinda Bİr Fark Kaldimi. GÜn GeÇtİkÇe Onlara Daha Çok Benzİyoruz.

Nerde Bİzİm Aİle Yapimiz ? Nerde Bİzİm EĞİtİm Sİstemİmİz? Nerde Bİze Huzur Ve Heyacan Veren Bayramlarimiz ?

Bİzlerİ Ne Hale Getİrdİler Bunlarin Farkindamiyiz.

Bİzler DÜzelmedİkÇe GeleceĞİmİzde DÜzelmeyecektİr.bİz Nasilsak , Bİzİ YÖnetenlerde Öyledİr.

Çok GeÇ Olmadan Kendİmİze Sahİp Çikalim.bİrlİk Olalim . Ayirim Yapmayalim.ayirim Yapanlari DiŞlayalim. Bİzler Ayni Toprakta YaŞiyor , Ayni Suyu İÇİyoruz.geÇmİŞte Atalarimiz Bİrlİk Olup , Sirt Sirta Verİp Cephede Vatanimizi , Namusumuzu Bİrlİkte KorumuŞlar. Onlarin Bu Emeklerİnİ , Ve Bİze Biraktiklarina Sahİp Çikalim.

Oyunlara Gelmeyelİm . Bİzlerİ BÖlmelerİne İzİn Vermeyelİm.araŞtirmadan , İncelmeden Karar Vermeyelİm.bİzİm Tek DÜŞmanimiz Cehalettİr.

Sİzlerİ BİrlİĞe , Ve Kendİmİzİ Kurtarmaya Davet Edİyorum.

Yeni Uye DarthVader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: GenÇler Uyanin !

Malesef saçma sapan şeylerle kamuoyu meşgul olduğu için insanların bunları düşünmesine fırsat vermiyorlar...

Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

adaletsiz bir vergi sistemi, vergi toplayamayınca benzine mazota zam yaparak en hızlı açığını kapatır ,, açık kapattıkça uretim ve ihracaat düşer çünkü maaliyet arttıkça ürününüze alıcı bulamazssınız..

benzine mazota zam yapıldığı gün; minibuse otobüslere zam gelir, misafirliğe gidemezssiniz , Türk toplumu misafirperverdi bir zamanlar -sosyalleşemezssiniz,,
    sosyalleşmek bir rahatlamaktır

benzine mazota fuel oil e zam yapıldıgı zaman, Türkiyeye gelen yabancı uçaklar mecbur kalmadıkça yakıt almaz, export bile olsa Türk yakıtı satılmaz

yabancı gemiler Türk gemileri yabancı yakıt kullanır,, hatta yerli yakıt yabancı yakıt
    denetlemesi olur... .

yakıt pahalılaşınca , Nakliye pahalılaşır, aldığınız maddeler yarı maddeler 2-3 kat fiyat ustune koyar , dünyanın en güzel malını üretseniz 1-2 tane satarsınız..
    satamazssınız, satamayacagınız için fabrika kapanır , para kazanmayan fabrika işsiz
    insanları sokağa bırakır

sokakta insanlar, çocuklarını okutamaz, hep geçim derdine düşer, bir deşarj olacak yer kahveleri seçerler. Para kazanamayan insan mutsuz olur,işsiz insan mutsuzdur
    umutlar yitirmeye başlar,, evlendiyse parasız olduğu için eşinden ayrılmak zorunda kalır ,,, parasız evlilik yürür mü ?? adam geçici işlerde parayı buldukça Kerhane kültürüne düşer,, kerhane kültürü artar.
    mesela işsiz olundugu zamanlar en büyük umutlardan biri maden arama dedektorü ile toprak altından altın ve hazine aramak,,gibi şeyler gelişir,
    stresli,küfürbaz olunur,,
    Okul okuyamayan yeteri beslenemeyen cocukların sonu da yakıt fiyatı arttıkça aynıdır.. o ülkenin yerli işverenleri komşu ülkelere kaçar,İşadamları küstürülmüştür-ithal işadamları getirtilmiştir , yabancılar da o ülkeye girer istedikleri gibi TV programları yaparlar hemen herşeyi satın alırlar.
    onların ahlakı bize uymaz,,

işin dinle alakası yok , alım gücüyle,, arabaların vergileri düşürülerek daha çok vasıta alımını kolaylaştırıp zam yapanların işi bu ,,

Millet et yemesin diye çalışıp zam yapanlar. hayvancılıgı geliştiremeyen ülke
    kendileri cızbız köftte, kırmızı eti doya doya yerler,,
    gazete medya beyaz et saglıklı, kırmızı et kansserojen,diye palavrayla butun halkı kandırır , dünyayı yöneten ülkeler çok salak mı ki en çok kırmızı et tüketen ülkelerdir
    amerika, ingiltere ,avustralya danimarka norvec isvec hollanda almanya japonya fransa kırmızı et tüketir.....
    Türkiye dışında ,kırmızı et bilinir ki aslında beyni geliştirir otçul olmamız isteniyor , meeeee

Yeni Uye

Alıntı cinaroglumurat´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Uyanma Zamani...

HİÇ DÜŞÜndÜnÜz MÜ?

TÜrkİyede İŞsİzlİĞİn , Sefaletİn , YolsuzluĞun Neden Bukadar Çok OlduĞunu.

EĞİtİm Sİstemİnİn ,ve Benzerİ SektÖrlerİn Neden Bozuk OlduĞunu.

GenÇler ! Bunlarin Tek Sebebİ Bİzİm Kendİmİze , Mİlletİmİze Ve Vatanimiza Sahİp ÇikmadiĞimiz İÇİndİr.

Sahİp Çikmamamizin Sebebİ De , KİmlİĞİmİzİ , Aslimizi , GeÇmİŞte Atalarimizin ÇekmİŞ OlduĞu Sikintilari Bİlemememİzden Kaynaklanmaktadir.

Sİzİ Sadece DÜŞÜnmeye Davet Edİyorum...

Hangİmİz KÜltÜrÜmÜzÜ , Örf Ve Adetlerİmİzİ Tam Olarak Bİlİyor Ve Uyguluyoruz .bİzlere Yabancilarin KÜltÜrÜnÜ Empoze Edenler Kİmler.ÜstÜmÜzde DÖnen Oyunlarin Sorumlulari Kİmler.

Unutmayalim Bİr Mİlletİn GeleceĞİnİ Belİrleyen Sadece GenÇ Nesİllerdİr. Ve Bİr Mİlletİn GÜcÜnÜ Belİrleyen De GenÇ Nesİllerİn Fazlalik Oranidir.

HİÇ DÜŞÜndÜnÜzmÜ ? Şuan Mevcut Bulunan KÜltÜrÜmÜzle; Yabanci Memleketlerİn KÜltÜrlerİ Arasinda Bİr Fark Kaldimi. GÜn GeÇtİkÇe Onlara Daha Çok Benzİyoruz.

Nerde Bİzİm Aİle Yapimiz ? Nerde Bİzİm EĞİtİm Sİstemİmİz? Nerde Bİze Huzur Ve Heyacan Veren Bayramlarimiz ?

Bİzlerİ Ne Hale Getİrdİler Bunlarin Farkindamiyiz.

Bİzler DÜzelmedİkÇe GeleceĞİmİzde DÜzelmeyecektİr.bİz Nasilsak , Bİzİ YÖnetenlerde Öyledİr.

Çok GeÇ Olmadan Kendİmİze Sahİp Çikalim.bİrlİk Olalim . Ayirim Yapmayalim.ayirim Yapanlari DiŞlayalim. Bİzler Ayni Toprakta YaŞiyor , Ayni Suyu İÇİyoruz.geÇmİŞte Atalarimiz Bİrlİk Olup , Sirt Sirta Verİp Cephede Vatanimizi , Namusumuzu Bİrlİkte KorumuŞlar. Onlarin Bu Emeklerİnİ , Ve Bİze Biraktiklarina Sahİp Çikalim.

Oyunlara Gelmeyelİm . Bİzlerİ BÖlmelerİne İzİn Vermeyelİm.araŞtirmadan , İncelmeden Karar Vermeyelİm.bİzİm Tek DÜŞmanimiz Cehalettİr.

Sİzlerİ BİrlİĞe , Ve Kendİmİzİ Kurtarmaya Davet Edİyorum.

İyide arkadaşım hamaset sözleri ve nutukları ile çerçevesini bile çizmediğin kurtuluş veya davet nereye?

Globalizimden bu kadar şikayetden sonra hangi kurtuluş ki bu, bu milletin haberi yokta bir mesajla geldin bizi kurtuluşa davet ediyorsun. Açıklada bizde sefil kalmayalım. Kurtuluştan nasibimizi alalım?

Bu arada "orkunorkun" nickli arkadaşta bir ucundan tutmuş bari krndi yorumu ile bizi kurtuluşa götürme gayretinde, sağolsun.

Yeni Uye

Sevgili gençler,

Ben yaşlıyım ama size yol göstereyim. Biz beceremedik, inşallah siz başarırsınız. Aslında, biz özellikle 1970'li yıllardaki sağ-sol çatışması yüzünden, çocuklarımızı her sorundan uzak tutmaya çalıştık. 1980'de buldozer gibi toplumun üzerinden geçen ihtilal de meydanı bazı gruplara bıraktı. Onlar da bize kısa yoldan köşe dönme, üretmedem tüketmeyi önerdiler. Ülke, bu hale geldi.

Yönetyrd arkadaşımız, kurtuluş çaresini sormuş. Ben size bizim dönemimizin hatasını söyleyeyim.

"İyi eğitilmeyen, çalışmayan ve üretmeyen toplumların geleceği iyi olamaz!"

Yeni Uye

Alıntı dalyanli´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili gençler,

Ben yaşlıyım ama size yol göstereyim. Biz beceremedik, inşallah siz başarırsınız. Aslında, biz özellikle 1970'li yıllardaki sağ-sol çatışması yüzünden, çocuklarımızı her sorundan uzak tutmaya çalıştık. 1980'de buldozer gibi toplumun üzerinden geçen ihtilal de meydanı bazı gruplara bıraktı. Onlar da bize kısa yoldan köşe dönme, üretmedem tüketmeyi önerdiler. Ülke, bu hale geldi.

Yönetyrd arkadaşımız, kurtuluş çaresini sormuş. Ben size bizim dönemimizin hatasını söyleyeyim.

"İyi eğitilmeyen, çalışmayan ve üretmeyen toplumların geleceği iyi olamaz!"
    Ben daha çok realite ve yaşamla ilgili örmekler beklerdim. Tamam söylenenlerin her birinin önemi ayrı, ama yıllardır aynı terenname dememek için kendimi zor tutuyorum. Hep birşeylerle korkutulmak artık pek açmıyor. Eğitim, tamam, kültür tamam ama önce misyon ve vizyonumuzu ortaya koyalım onlarda birlik sağlayalım. Ben vatan desem karşıma birileri çıkıp, yurt der (farklı imiş gibi) Millet desem halk der, (farklı imiş gibi) ben inancım, kültürüm desem, (farklı imiş gibi) halkların inanç ve kültür özgürlüğü der.

Velhasıl nereden başlasam beni (içinizden birilerini) bana karşı çıkartanların oyununa gelmemek esas olmalı.

Birileri hala kürt ve alevilik gibi öz milli etnik değerlerimizde yanına kendi milletinden başka devlet ve milletleri almaya çalışıyorsa ve onlara kanıyorsa ne yapabiliriz ki.

Yeni Uye

her yerde biri ni bulursun. kör veya topal. ama seni dünyaya getiren ananın çilesini seni filizken koca yetişkin yapan baba gibi çile çeken kimseyi bulamazsın hayatında sen varken kıymetini bilmezsin ama anası ve babası olmayan birinin evlide olsa nekadar boş bir yanı ve özlem içinde olduğunu aklına bile getiremezsin. SEN SEN OL ANNENİN VE BABANIN KIYMETİNİ ELİNDEN GİTMEDEN BİL sevgilerimle 01,08,2007

Yeni Uye

Alıntı bykus1907´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    her yerde biri ni bulursun. kör veya topal. ama seni dünyaya getiren ananın çilesini seni filizken koca yetişkin yapan baba gibi çile çeken kimseyi bulamazsın hayatında sen varken kıymetini bilmezsin ama anası ve babası olmayan birinin evlide olsa nekadar boş bir yanı ve özlem içinde olduğunu aklına bile getiremezsin. SEN SEN OL ANNENİN VE BABANIN KIYMETİNİ ELİNDEN GİTMEDEN BİL sevgilerimle 01,08,2007
    Bu cevabın veya yorumun hangi konu için ne ne için olduğunu anlamakta zorlandım. (Anlamadım) Açıklarmısınız.

Yeni Uye

bu arada alakasız bir anketle tartışıyoruz farkeden var mı

Yeni Uye

Alıntı anarshi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    yönetyrd, vatanla yurt evet aynıdır ama milletle halk farklıdır. millette dil birlikteliği etnik köken vs esastır. halktaysa dil birlikteliği vs önemli değil, kader birlikteliği toprak parçası birlikteliği esastır. amerikan milleti yoktur amerika halkı vardır mesela. yine senin inanç ve kültürünle bir halkın inanç ve külür özgürlüğü de aynı şey değildir. inanç ve kültür derken süryanilerin yezidilerin de inanç ve kültürünü de içine alan bir bakış açısına sahipsen kavram karmaşası içinde kendini ifade ediyorsun demektir.
    kürtlük "milli", "öz etnik değer" değildir. bir kere milli değer değildir çünkü farklı bir milletten bahsediyoruz. olsa olsa halkın kenetlenme güdüsüyle yabancılaştırılmayan bir değerdir. alevilik te öyle tek farkı milli değilde mezhep temeline dayanması yani evet laik bir ülkeyiz ama hakim toplumsal güç hala sünniliği gösteriyor.
    ve tüm bunların ardından ne yapabiliriz demişsin çok şey evet çok şey yapabiliriz..
    vizyon farklılıklara tahammülle, çoğulculuğun özgürleştirici misyonuna ulaşmaktır. sorunumuz bir eşitlik özgürlük sorunudur. ilkel toplumdan bu güne kadar var olan, fransız ihtilaliyle dillendirilen bu sorun hala güncelliğini koruyor.
    globalizm konusuna hiç girmeyelim istersen. bunun için ulus devletten küresel kapitalizme kadar bir sürü şeyden bahsetmemiz lazım. ama ben de bu ezici küreselleşmeye karşıyım ancak ütopyam sınırsız sınıfsız sömürüsüz bir dünya tabii ki.. ve böyle bir küreselleşme.. ütopyam hakkında bildiğim diğer şey ütopyamın en gerçekçi ütopya olduğudur.
    naçiz görüşlerim...
    anarshi;
    Yorumuma yazmış olduğunuz güzel cevap hoşuma gitti, bir çok konudaki görüşünüzü paylaşmasamda, akıcılığı ve üslubu ile forumda basit cümlelerle yapılan muhabbet den daha ziyadesiyle zevk aldım;

Gelelim konumuza, Başlıkta önce kavram kargaşasına Türk Dil Kurumu anlam ve manaları ile bir açıklama getireyim.

"MİLLET: Çoğunlukla aynı topraklar üzerinde yaşayan, aralarında dil, tarih, duygu, ülkü, gelenek ve görenek birliği olan insan topluluğu, ulus:

HALK.Aynı ülkede yaşayan, aynı uyrukta olan insan topluluğu:
    "Türk halkı."-

UYRUK:Bir devlete vatandaşlık bağıyla bağlı olma durumu, tebaa."

Kültür karrmaşasında da anlayabildiğin gibi değil sade bir görüş sahibiyim: Türk İslam sentezi; bu nedenlede başka inanç ve kültürlere saygıdan öte manada ihtiyacım yok ve özümü özümsemiş biriyim.

Kürtlük milli değildir sadece bir alt kimlik gibi HALK olur demekteyim ve ülkemizde kendisini ayırımcı gören kürtlerinde çoğunluğu bilerek veya bilmeyerek zaten milli değil (PKK ve yandaşları, yataklık edenleri ve onları kullananlar dahil) marksist idoolojinin sapkınlarıdır.

Demişsiniz ki; alevilik mezhep temelli ve ülkemizde sünnilik hakim güç, evet ve öyle olmalı başka birliktelik ve eğemenlik sağlanamaz. Alevilikte mezhep olmaktan çok etkileşim özellikli bir kol veya tarikat düzeyindedir bence, ilmen ve kabul gören bir mezhep değildir. İçlerinde türk, kürt, arap, farsi ve değişik halklar da mevcuttur. Ülkemizde de yeni yeni ilmi ve kültürel boyutda siyasi manadan başkaca akıla gelmektedir. Yıllarca sol görüş veya marksist görüş bu inanç gruplarınıda yönetmeye ve kışkırtmaya meyyaldi.

Misyon demişken aradığım misyon yok, paylaşmak istediğim var ve sizin yazdığınızda ancak bu milleti esarete götürecek bir zihniyetin versiyonu, vizyonumuzda öyle;

Misyonum İlelebet varolacak bir MİLLİ TÜRK DEVLETİ, Vizyonum: Muassır medeniyetler üstü bir millet ve devlet tir. Bende ütopya ya yer yok ideal ve ülküye ise vardır.

Saygılar.