Çardak Havaalanı şehir merkezine 63, Çardak ilçesine 5 kilometre mesafede bulunuyor. Askeri sahada yapılan havaalanından iç ve dış hat seferleri düzenlenmesi planlanıyor.

Sadece İstanbul-Denizli bağlantılı iç hat seferlerinin yapılabildiği Çardak'taki askeri havaalanının apron, terminal binası ve uçuş sayısı yetersizliği, sanayi ve turizm şehri Denizli'de büyük problem oluşturuyor. Denizli Valisi Hasan Canpolat, inşaatı devam eden Çardak Havaalanı'nda incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı. ERS İnşaat yetkilisi Yavuz Bahadır, hedeflerinin havaalanını aralık ayında teslim etmek olduğunu fakat inşaatın daha önce de bitebileceğini kaydetti.

Havaalanına 5 uçağın yanaşabileceği bir aprona sahip olacağını kaydeden Bahadır, son teknoloji uçuş sitemleriyle donatılacağını söyledi. Yol ve su meselesinin de halledildiğini belirten Bahadır, sivil havaalanının uluslararası bir konuma geldiğini söyledi. Denizli'nin kısa bir süre sonra sivil havaalanına kavuşacağını belirten Vali Canpolat da turizmin ve sanayinin canlanacağını kaydetti. Sivil havaalanı açılmasıyla yurtiçi ve yurtdışı seferlerin başlayacağı bilgisini veren Canpolat, mülkiyetinin Savunma Bakanlığı'nda olduğunu, yakın bir zamanda bir protokol imzalayarak mülkiyetin Ulaştırma Bakanlığı'na devredileceğini belirtti. 481 bin metre kare alanı kaplayan havaalanının 50 milyon YTL'ye malolduğu bilgisini veren Canpolat, bölgenin en iyi havaalanı olduğunu kaydetti.