gelecekten korkuyorum

Son yüzyıl çok hızlı bir gelişme katetti, özellikle son 30 yıl bilgisayarların her yere yayılması,teknolojiyi daha da hızlandırdı, elektronik için büyük yatırımlar yapıldı, fiyatlar düştü, sonuç : İnsansız çalışan makineler,
İşsizlik artı,nüfus arttı, eskiden 5 kişinin yaptığı işi 1 kişi yapar oldu, Peki bu nereye kadar gidecek, gelecekte nasıl bir tehlike söz konusu,, Geleceği ancak Allah’ü teala bilir –Kaderdir deriz, böyle biliriz, ne zaman öleceğimizi bilemeyiz, olasılıklara göre yarını görmek için bazen rehbere gerek yok,,
okuduğum gazeteler,kitaplar dergiler,kendi düşüncelerimi de katarsam benim düşüncelerim şunlar,
illa ki etkileniyoruz her yazıdan,her filmden ::: bir dine veyahut bir kişiye saldırı niyetinde değilim::

-- Dole denilen koyunu kopyalamasından sonra araştırmalarını tamamen kapattığını sanmıyorum,
Genetik bilimi ile oynanabilir, amerika-ingiltere 3-5 tane hristiyan toplulugu nu ikna etmeyi başardı,ancak denemelerine devam etmediğini sanmak aptalca olur, Peki bu araştırmalar ile sonunda varılacak konu şu olacak,, Genetik bilimi bence Büyük bir parlama yaşayacak, nasıl bilgisayarcılık bugün modaysa, Genetikçilik
Moda olacak,,
İNSAN KOPYALANABİLİR Mİ ? evet koyunlar kopyalandığına göre insanlar da olur, ve bir yerde üretime başlanmıştır belki de ???kim bilir.. İnsan kopyalamak bir dengesizlik olucak, Dini düşünceleri fazla olan insanlara göre şarlatanlık,,, Bilimsel olarak ta kötü,,, Biz bir senaryo yazalım en iyisi,,,
İnsan neden kopyalanma ihtiyacı duyulabilir ??? Oysa tarihte bunu yapmak isteyen ilk amerikalılar değildi
Hitler, ilk defa üstün alman ırkı yaratmak istiyordu, Profesör dr. Mengel Mavi gözlü Sarışın has alman çocukları ile kızları biraraya getirip , üstün bir alman ırkı oluşturma projesi vardı... daha sonra savaş bitince,
Düşünce de tarihe karıştırıldı,,

///şehir içinde yediğimiz tavukları düşünün 2-3 m2 bile olmayan yerde yetişirler,yemlenirler,şişirilirler,cinsleri ırkları bellidir, en verimli,en çabuk büyüyen cinstir, ve amaca yönelik kesilirler, hayvanlar güneş bile görmezler. /// insan kopyalamak neden olabilir ?, üstün güçlü,üstün düşünen ,süper zekalı-akıllı,hasta olmayan,dayanıklı insanlar üretmek için kullanılır,, gelecekte bu insanlar kullanılacaktır, tesadüf diye bir şey kalmayacak bu gidişle,İşsizlik artacak ırklarımız tehlike altında, Çok güçlü düşünen insanlar daha büyük buluşlar yapacak, insanlar kendi eski modelleriyle savaşacaklar,,,yani yeni eskiyle kavga edecek,
Tesadüflere dönmek isteseler de dönemeyecekler, Bütün bunu yaptıran belki de insanın içinde varolan hırstır,

İngiltere en büyük beyin göçü alan ülke, Bir zamanlar lösemli hastalara yardım edicem diye Türk kanlarını amerikaya gönderenler de oldu.kodlar çözüldü,,, mesela , savaşçı ırk mı lazım türk ,japon,moğol genini koyacaklar kopyalayacaklar,,, bu çok kötü bir durum aslında,, , bazıları için de iyi,,, gelecekte rahat yaşamayacagız,,
Elektronik piyasasına bakarsak çok yakında düşünen makineler, ameliyat eden elektronik robotlar olucak,
Kitap okumak belki de rafa kalkıcak, beynimize 2 tane elektrot koyup,sinirlerden tüm bilgiler yüklenecek,2 dakikada 20 tane kitap beyninize yüklencek. Bilgisayardaki diğital fotograf makinelerinizi düşünün aynı bu sistemle çalışıyorlar. Çok küçüldüyorlar cep telefonunuzun içine girdiler,
Çok mekanikleşiyoruz bu dünyada,,,
Bilim kurgu yazarı ISSAC ASIMOV yazdığı kitapların çoğu gerçege dönüşmeye başladı,,,
Gelecek beni korkutuyor açıkçası,,, ADA filmini izlemenizi tavsiye ederim , insanların organ ihtiyacı için nasıl klonlandığını, meşhur kişilere hastalandıklarında kendi kopyasının organları satıldıgını göreceksiniz,,,

Yeryüzünde uzun süredir volkanlar aktif hale geçmemiş, antarktikanın buz yüzeyi gelecekte erime tehlikesi altında, volkanlar patlayıca gökyüzüne kükürt gazları daha fazla olup sera etkisi hızlanır,, volkanların dışarı çıkması dünyanın büzüşmesi demekse, bu da büyük deprem riski demektir, Doğa da insanların bu robotlaşmasına karşı aslında, yeni hastalıklar ,zorluklar çıkacak,, gelecek çok parlak değil, yada ben çok karamsarım kim bilir,, siz de düşüncelerinizi yazın ?

senolmutlu@2006