10 sene önce taze genç bir çocuktum. tabi Çok güzel bir kız arkadaşım vardı_Giresun lu adı GÜL dü - Bizim RİZE_K gemisi hep yakın çalışıyordu. bende o guzel kızla yeni tanıştıydım. sadece 1 kere öpüşmek nasip oldu kız da istekliydi .vedalaştık ağladım bile-tam yeni sevgilim olmuş kadere bak. fakat gemi bu çalışıyorum ÖNCE JAPONYA CHİBA
ya gidecektik 42 günde japonyaya vadık daha sonra. gemimiz boyanacaktı GÜNEY KORE ULSAN a gitmek zorunda kaldık. benim en iyi arkadaşlarım vardı SONER ve EREN diye iki genç çocuk can ciğerdik.Bu çocuklar 2 tane kız buldular sevgili oldular seviştiler.Kızlar da çocukları sevdi.hatta bir arkadaşları
öteki kızların Türkleri sevdiğini görünce Bana da sevgili olmak istedi.fakat olmadı. Bir gün Eren Makineci olduguna gemiden salmadılar ereni. ama mahsustan engellediler.Güney korede son günümüzdü. çocuk aslında kızla buluşmak istiyordu dışardan telefon açıyordu. ama onu bir türlü salmadılar. vedalaşamadı bile.Biz rahattık dışarı çıkıyorduk ama o çıkamıyordu--
Erene dedim bir arzun istegin var mı dışardan????? var dedi telsiz zabitim
sevgilimi hiç olmazssa kapıya kadar getirsen...ama boşver ya dedi..
--o gece barlara gittik eğlendik . ama onun kız arkadaşı sessizdi sordu neden gelmedi deye. dedim gemiden baş mühendis salmadı. kızın gözünden yaş geldi(aşk bu olsa gerek) Bana ayarladıkları kız geldi yanıma dedi ki bu akşam seninle yatmak istiyorum.....Bir kız bana yatak teklif ediyor.hangi erkek redededebilir ki?????? Kıza dedim ki Ben seninle yatamam.Kız bir erkeğin yatma teklifini reddetmesine şaşırmış olacak ki , daha da üstüme geldi ,,Yatamam seninle,dedim,
işim var.. saat 12 oldu gece DELİLİĞİM TUTTU. Erenin kız arkadaşı MİA gel seni gemiye götüreyim dedim kız havalara uçtu sarıldı bana...peki nasıl dedi?????nasıl gircem gemiye??? 7 tane bekçi var 3 tane kapıdan gececektik.Dedim ki kız eve git bir şapka al saçlarını içine topla ceket giy erkek gibi kot pantolon ve siyah giyin...kız gitti giyindi...saat gece 12:30 arabaya bindik seven clup arabasıyla tüm gemicilerin arasında içeri girdik ama bazılarımıza kimlik sordular bazılarımıza sormadılar Biz kızla sarmaş dolaş sarhoş numarası yaptık hiç saga sola bakmıyoruz sallana sallana 3 tane kapıdan nöbetçileri atlattık ..kalbim küt küt.. yakalansam belki ceza vereceklker.belki kıza bişey yapacaklar. Çıkarken kimlik sormuyorlar girerken problem... ve girdik gemniye
Kızı aldım Ofis kamarasına.Mia sen burada bekle Erenin boynuna atlıycaksın!!!!
tamam dedi---gittim Ereni yataktan kaldırdım..ya telsiz zabitim dedi bana
neden uyandırdın gemi yarın kalkacak.zaten moralim bozuk dedi. kalk dedim ofiste işimiz var seninle dedim... OFİSE UYKULU GÖZLERİNİ OVUŞTURURURKEN
KIZLA GÖZGÖZE GELDİ VE BİR SARILMA kızın ayakları yerden kesildi Öyle bir aşk gördüm ki!!! O gece gemide yattılar kızla vedalaştılar. sabah saat 6 da göndermiş kızı..
sabah geldi. Telsiz zabitim dedi bana. sen hayatımda gördüğüm en Büyük adamsın.Bu kadar riske girip bana sevgilimi getirdin-- benim için yaptın
Ben de sana bir sürpriz yapacagım dedi---
yaptı da seferimiz 9 ay sürdü ve eren Daha önce kalamış yatlimanında Yatlarda bekçilik yapmış büyük çevresi vardı..bitirim bir çocuktu..
Turkiyede sadece 12 saat kalıp rusyaya gidecektik.gemimiz istanbulda Kadıköy moda açıklarında demirli yakıt su ikmalleri yapıyordu.
Sevgilim Gül bakırköyden kalamış yat limanına bir taksi ile getirtildi...
Çok güzel bir Yatla kız arkadaşım Gemiye getirildi(eminim o kız hayatında hiçbir zaman böyle bir yatla gezmemiştir) Kız arkadaşımla öpüşüp koklaştık ve akşam yine Çok romantik müzik eşliğinde Sevgilim Gül'ü evine bıraktılar...
bazen para versen de olmayacak şeyler

işte böyle maceraydı bizimki....

senolmutlu@2005