Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı / İstanbul

5.000 kişi kapasiteli İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayında(ICEC) toplam 26 Salon bulunmaktadır.

Toplantı Salonlarında, 12 dilde simültane çeviri imkanı ve elektronik oylama sistemi bulunmaktadır.

2.000 koltuklu bir oditoryumuda bünyesinde barındıran Lütfi Kırdar, ürün ve hizmet sergileme için ayrılmış 3.000 m2 lik fuaye alanı, donanımlı servis alanları ve kat otoparkı gibi özelliklere de sahiptir.

Divan Talya Kongre ve Konferans Merkezi / Antalya

Antalya şehir merkezinde bulunan kongre merkezi, 2500 kişi kapasiteli olup, 2500 m2 lik bir alana sahiptir.

5.8 m yükseklikteki tavanları ve ses yalıtımıyla, 4 büyük toplantı salonu, bölündüğünde 9 ayrı toplantının aynı anda yapılabileceği ortamlara dönüşebiliyor.

Simultane çeviri olanağı ve diğer tüm modern ekipmanlar mevcut.


Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi / İstanbul

Askeri Müze, bugünkü yeri olan Harbiye binasında 1993 yılından itibaren hizmet vermektedir.

Askeri Müze içerisinde yer alan Kültür Sitesi yerli ve yabancı, sivil ve askeri her türlü kültür, bilim ve sanat etkinliklerine açıktır. Kültür Sitesi'nde konferans, seminer, sempozyum, kolokyum, kongre ve panel gibi toplantıların yapılabileceği toplantı salonları ile sanatsal etkinliklerin yapılabileceği geçici sergileme salonları bulunmaktadır.


WOW Hotels&Convention Center / İstanbul

MNG Grubu tarafından yap-işlet-devret modeliyle Yeşilköy Dünya Ticaret Merkezi’ne inşa edilen WOW Hotels&Convention Center, bünyesinde 5 ve 4 yıldızlı iki otel ile kongre merkezi bulunduruyor.

Bu özelliği ile WOW Hotels&Convention Center, İstanbul'un en büyük konaklamalı kongre merkezi ünvanını taşıyor.

3050m2 büyüklüğündeki kongre merkezi, tamamı kolonsuz, çift sahneli, 8.6 metre tavan yüksekliğine sahip bir kongre Salonu, 3 adet konferans salonu ve 6 adet toplantı salonu olmak üzere toplam 10 salondan ve 1500 m2 lik bir fuayeden oluşuyor.

Büyük salonunun kapasitesi tiyatro düzeninde 3200 kişi. Bu salon aynı zamanda her birinin ayrı fuaye girişi olan 1000 er m2 lik üç ayrı salon olarak ta kullanılabiliyor. Aynı salon fuarlar için de sergi alanı olarak kullanabiliyor. Fuaye ile beraber sergi alanı kapasitesi brüt 4500 m2 ye ulaşıyor.

Havalimanına 1km, fuar merkezine ise 50m mesafede yer alan kompleks, misafirlerine lokasyon avantajı da sunmuş oluyor.

Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi / İstanbul

2002 yılında hizmete giren Grand Cevahir Otel ve Kongre Merkezi, Türkiye'nin ilk kongre oteli olma özelliğini taşıyor.

Toplam 2500 m2 alanı ve 8,65 m tavan yüksekliği ile Cevahir Balo Salonu Avrupa'nın ve Türkiye'nin en büyük Balo Salonu olma özelliğini taşımakta.

1013 kişilik kapasitesi ile Türkiye'deki en büyük Otel Kongre Salonu olma özelliğini taşıyan Cevahir Oditoryum her türlü organizasyon için en yeni teknoloji ile donatılmış.


İnşaat Mühendisleri Odası Kongre ve Kültür Merkezi / Ankara

Kongre ve kültür merkezi 3 ayrı salon ve fuayelerden oluşmaktadır. Ana salon (Teoman Öztürk) çok amaçlı olarak (Kongre, konferans, tiyatro, sinema ve canlı müzik) tasarlanmıştır. Toplantıları desteklemek amacıyla tüm salonlar da görsel sunu sistemleri mevcuttur.

Mümkün olan son teknolojilerin kullanıldığı yapıda, kapalı devre televizyon sistemi, yangın ihbar ve anons sistemi, kablosuz internet bağlantısı, ana salon etkinliklerinin yayınlandığı fuaye alanlarında plazma TV'ler ile kongre merkezi genelinde merkezi müzik yayın sistemleri vardır.

Tüm yapı havalandırma, iklimlendirme ve ısıtma sistemleri ile otomatik olarak kontrol edilmektedir. 350 kVa'lık bir generator elektrik sistemini ayrıca desteklemektedir.

Binanın 2.katında 3 ayrı derslik daha vardır. Derslikler yaklaşık 20 kişilik kapasiteye sahiptir ve standart olarak internet bağlantısı, air condition, toplantı masaları ve oturma birimlerine sahiptir.


Sheraton Çeşme Otel Kongre Merkezi / İzmir

Toplam 398 odalı Sheraton Çeşme Otelin kongre ve organizasyonlarda hizmet veren alanları :

* 1600 kişilik 4 katlı 6000 m2 lik Kongre Merkezi
* Üçe bölünen 2 adet büyük Ana Salon
* 20 adet Workshop Alanı
* 5 adet VIP Meeting Room
* 3 adet Fuaye Salonu
* 1 adet 1350 m2 Fuar Alanı

Katogorinin Popüler konuları: