R.Madrid satmak, Galatasaray ise 10 milyon Euro'yu aşan bonservis bedeli nedeniyle kiralamak istiyor. Madrid'deki görüşmeler bir hayli ateşli geçiyor.
15.07.2007

İlk yanıt olumsuz ama...
Önceki gün İsviçredeki kampı apar topar terk ederek Madride giden yönetici Haldun Üstünel ile Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, Real Madrid Yönetimine Julio Baptista konusundaki resmi tekliflerini iletmişti. 10 milyon Euroyu aşkın bonservis bedeli nedeniyle Brezilyalı yıldızı kiralamak için nabız yoklayan Sarı-Kırmızılılara, İspanyol Kulübünden gelen ilk yanıt olumsuzdu: Baptista ile yola devam etmeyi düşünmüyoruz. Yeni sezon planlamamızda da yer almadığı için satışına sıcak bakıyoruz...

Sambacı da bastırıyor!
Üstünel ile Sezginin dün bir kez daha masaya oturduğu Madridli yetkilileri, Baptistayı kiralık olarak almak konusunda iknaya çalıştıkları öğrenildi. Geçtiğimiz sezon Fabio Capello istemediği için Arsenala kiralanan, bu sezon da yeni teknik direktör Bernd Schusterin düşündüğü kadroda yer almayan Baptistanın da Real Madrid ile yollarını ayırmayı planladığı, ancak yaptığı tüm girişimlere rağmen bonservisi konusunda kolaylık sağlayamadığı bildirildi. Real, Baptistayı Sevilladan 34.5 milyon Euroya almıştı.

Raşit ALTUN