+ Konu Cevaplama Paneli
1 den 4´e kadar. Toplam 4 mesaj bulundu

Kadın dırdırından kurtulmanın yolları

Kadın dırdırı"ndan kurtulmak için ne yapmanız gerekiyor ? İşte tarihi öneriler

Birlikte olduğunuz kadını seviyorsunuz... Çünkü, o güzel, kültürlü, başarılı, dürüst ve size deliler gibi aşık... Ah bir de dırdırcılığı olmasa! Peki bu durumda ne yapılabilir?

Her zaman kadınların geveze oldukları, vıdı vıdı yaparak erkeklerin hayatını kararttıkları ve küçücük bir sorunun üzerine saatlerce söylendikleri iddia edilir. Ama hiçbir kadın, sabahtan akşama kadar susmasa bile dırdırcı bir erkekten daha sevimsiz olamaz.

Her şeye karışır
    Bu kadın bir kere her yaptığınıza karışmadan duramaz. "Bardağı niye masaya koydun? Sehpaya koysana...", "Bence arkadaşlarınla haftaya buluş", "O dergiyi okuma, şu dergiyi oku", "O filme gitme, bu filme git" ve buna benzer bitmek tükenmek bilmez cümlelerle hem evdeki davranışlarınıza, hem de dışarıdaki hayatınıza müdahale eder. Sizin adınıza programlar yapar, her hareketiniz hakkında bir yorumu vardır. Hele ufacık bir hata yapmaya görün, günlerce bu hatayı başınıza kakarak sizi yer bitirir, sinek gibi vızıldanır.

Sürekli konuşur
    Başlangıçta onun dırdırlarına karşı mücadele etmeye çalışırsınız. Kendinize ait bir hayatınız olduğunu ve evdeki bazı işlerin nasıl yapılacağını sizin daha iyi bileceğinizi ona kabul ettirmeye uğraşırsınız. Fakat kısa bir süre sonra vazgeçersiniz, çünkü başaramayacağınızı anlarsınız. Dırdırcı ekadın kavgacı değildir, bağırıp çağırmaz, alçak sesle söylenir de söylenir. Eski hatalarınızı, en küçüklerini bile ısıtıp ısıtıp önünüze getirir ve sizde sinir diye bir şey bırakmaz. Ruh sağlığınızı korumak adına her dediğini kabul etmeye, her şeyi onun istediği gibi yapmaya başlar hale gelirsiniz.

Çılgına döndürür
    Oysa yapmanız gereken şey, mücadeleden vazgeçmek değil, başka bir yol denemek. Bir ilişki sadece bir tarafın istekleriyle yürümez ve siz her ne kadar onu bu haliyle kabul ettiğinizi sansanız da bilinçaltınızda ona karşı diş bilemeye başlayabilirsiniz. Ne bağırıp çağırmanız, ne de onun robotu haline gelmeniz işe yaramaz. Sessizce bildiğinizi okuyun, yani pasif direnişe geçin. Bu şekilde davranırsanız mümkün değil sizinle başa çıkamaz.

Aktif Uye orkunorkun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap: Kadın dırdırından kurtulmanın yolları

çeneleri aşınmıyor mu

Alıntı orkunorkun´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    çeneleri aşınmıyor mu
    Aslında bu dırdır olayı biraz yapı meselesi ,Erkekler icindede dırdır yapanlar yok degil.Erkeklerinde dırdırcısı hic cekilmez dogrusu
    Kalıtesiz malzeme diyelim biraz ısınınca cenenin yayı gevşeyiveriyor

emin
    Guest

2 evlilik yaptim, 2 sinin de 5'er yil dirdirini çektim evliliğimde hiç bir hata yapmadim ama ben bekarlik hayatimda bir sürü kiz arkadaşim olmuştur ve hep bunlari bana sokup durdular yani geçmişteki bekarlik hayatimi. Bir yere çiktiğim zaman kiminleydin kimi gördün kiminle konuştun niye konuştun,bir aralar dişariya çikmayi da braktim evden işe işten eve ama gene nafile niye geç geldin nereye takildin, arkadaşlar çaliştiğim işi bir bilseniz üstüm çamur toprak geliyorum eve böyle bir halde bir yere takilmak mümkünmü akşamlari trafiğin durumunu biliyorsunuz ama laf geçirmek mümkün değil bir ufacik şeyin içinden bir şey çikarmatmaya bakiyor ve onu büyütüyor böyle bir şey olamaz allahim ya. Insanin sabri bir yere kadardir sabriniz taştiği zaman gözünüz hiç bir şeyi görmüyor. 2. Evliliğimde ise 1. Eşimin yorumlari vardi neden braktin neden ayrildin ona da böyle yaparmiydin onu da böyle güzel kelimeler söylermiydin, sanki bu kadinlar anlaşmişlar da hep ayni kelimeleri sarf ediyorlar. Bende kendi kendime dedimki ben bu şarkinin sonunu biliyorum, bende 2. Kez sabrimin tükenmesini bekledim ve verdim boşanma davasini şimdi kafam çok rahat dirdir yok bir şey yok bir atasözümüz vardir bekarlik sultanliktir gerçekten de öyle